Sunday, May 19, 2024

Botërori Katar 2022

Miqësorja e dytë në Maltë, Shqipëria mundet nga homologët vendas, 2-1

Maltë U19-Shqipëri U19  2-1 Formacioni i Shqipërisë U19: Elliot Krasniqi (GK), Arlind Kurti, Elton Fikaj, Ervin Bashi, Ardit Nuredini, Orgito Ruci, Erald Krasniqi, Gent Elezaj, Adijat Seferi, Lorent Talla, Samuele Kasa.Trajner: Armando Cungu Kombëtarja e Shqipërisë U-19 gjendet prej sa ditësh...

Manteli tradicional i veshur në Katar nga Lionel Mesi në ceremoninë e shpalljes kampion Bote, shitet 1 milionë dollar amerikan

  Manteli tradicional i vendeve të Gjirit Persik që u vesh nga Lionel Messi në momentin që ngriti Kupën e Botës, ka një çmim. Mediat britanike kanë zbuluar sot se për “bisht”-in është interesuar një avokat dhe anëtarë i Parlamentit...

Rekordet e Messit në Kupën e Botës 2022

Lionel Messi fitoi Kupën e Botës me Argjentinën në Katar. Ja rekordet që vendosi gjatë rrugës: Lojtari i parë që jep të paktën një asist në 5 Kupa të Botës të ndryshme Lionel Messi nuk është lojtari i parë që luan...

Ronaldo qëndron i heshtur përballë suksesit të Messit në Botëror

Cristiano Ronaldo ka qëndruar i heshtur pas fitores së Lionel Messit në Kupën e Botës. Ylli argjentinas ka qenë një rival prej kohësh i portugezit pasi të dy kanë garuar që të konsiderohen si lojtari më i mirë në botë. Messi...

Franca, fjalimi i Macron në dhomat e zhveshjes pas finales: “Jemi krenarë për ju”

Francezët kthehen në shtëpi pa kupën por me kokën lart. Ato ishin dje pjesë të njërës prej historive më të bukura që ka rrëfyer Botërori deri më tani edhe pse në fund nuk morën atë çfarë kërkonin. Gjithsesi dashurinë...

Lionel Messi si Maradona, rikrijon imazhin e Maradonës të “Meksikë 1986”

Ka imazhe që i përkasin historisë së sportit. Pamje ikonike që të gjithë ëndërrojnë t’i imitojnë një ditë. Kjo ndodhi me foton e Diego Armando Maradonës pas finales së Botërorit të “Meksikë 1986”. Në të, “El Diez” shfaqet duke...

Scaloni, arkitekti i kampionëve: Pas gjithë kritikave, tani është koha për të shijuar

"Të gjithë ata që kanë ëndërr të luajnë për kombëtaren e Argjentinës duhet të marrin shembull nga këta lojtarë" Një tjetër Lionel në krye të botës. Në qendër të vëmendjes, padyshim, pothuajse i gjithi Lionel Messi, por ky Botëror i...

Ndahen çmimet e më të mirëve, Kylian Mbappe merr Këpucën e Artë

Gara për golashënuesin më të mirë të Kampioantit Botëror është bartuar deri në finale, ku u përballën Argjentina dhe Franca. Në njërën anë Lionel Messi e në anën tjetër Kylian Mbappe, pos konkurrimit për ta fituar Kupën e Botës, luanin...

Macron ngushëllon Mbappe dhe reagon pas humbjes së Francës

Emmanuel Macron është tifozi kryesor i kombëtares franceze. Presidenti i Republikës franceze ka ndjekur finalen e Kupës së Botës nga tribunat e stadiumit Lusail. Reagimi i parë i Emmanuel Macron pas humbjes së Francës në finale ndaj Argjentinës erdhi në Twitter....

Messi ngre Kupën e Botës për herë të parë në histori dhe shpallet lojtari më i mirë i këtij Botërori

Më në fund trofeu është i tij. Lionel Messi sot realizoi ëndrrën e tij duke mundur në finalen e Kupës së Botës Francën falë penalltive 4-2. Messi është shpallur si lojtari më i mirë i Kampionatit Botëror të mbajtur në Katar....

Latest News

- Advertisement -spot_img