Kategoria e Parë

FSHF- Të premten, shorti për edicionin 2021/22. Përcaktohet kalendari i Kategorisë Superiore & Kategorisë së Parë

Kalendari i Kategorisë Superiore 2021/22 dhe ai Kategorisë së Parë do të zbardhen këtë javë.Ditën e premte, në ambientet e sallës së konferencave të stadiumit “Air Albania” do të hidhet shorti për kalendarët e dy kampionateve kryesore të futbollit...

Elvin Beqiri, merr drejtimin e Tërbunit të Pukës. Ish kapiteni kuqeblu zëvendëson trajnerin Edmond Dalipi që u largua pas mbylljes së sezonit

Në futbollin pukjan ka zhvillime të reja. Veriu Sport, mëson ekskluzivisht se trajneri i ri i Tërbunit të Pukës do të jetë, Elvin Beqiri. Ish kapiteni kuqeblu, titullar i kombëtares kuqezi, më pas trajner i Vllaznisë U-19 dhe trajner...

Futboll Kategoria e Parë/Goli i shkodranit Shtubina në limit të takimit, shpall Egnatian kampione të Shqipërisë(Dinamo-Egnatia 0:1)

Dy fitueset e grupeve të kategorisë së parë, Dinamo në Veri dhe Egnatia në Jug, u përballen të shtunën në “Elbasan Arena” për finalen e madhe të titullit kampion për sezonin 2020-2021. Barazim 0-0 në 90-të minutat e kohës...

Futboll-Kategoria e Parë/Mbyllen ndeshjen e fazës Play-Off, Burreli mund Dinamon 2-1 dhe qëndron në lojë për Superioren si e dyta e grupit A së...

Java e fundit e Kampionatit Kombëtar të futbollit për Kategorinë e Parë ka pasur në fokus skuadrat që luftonin për vendin e dytë në të dy grupet A dhe B, pasi dy kryesueset e grupeve respektive, Dinamo dhe Egnatia...

Futboll-Kategoria e Parë-Grupi A Play Out / Goli i shkodranit Kled Dibra mban lezhjanët në kategorinë e Parë

Shtatlarti shkodran i mbrojtjes së Besëlidhjes, Kled Dibra është autor i një goli vendimtar për fatet e qëndrimit në kategorinë e parë të skuadrës lezhjane. Besëlidhja ka fituar në frymën e fundit në fushën e vet ndaj Orikut, ndërsa...

Futboll-Kategoria e Parë, Grupi A/Dinamo mund Korabin 1-0, Superiorja një hap larg

Dinamo-Korabi, ishte supersfida e kësaj jave në Kampionatin Kombëtar të futbollit Kategoria e Parë, Grupi A, faza Play Off. Një ndeshje kjo shumë e dyluftuar, por edhe me tension dhe reagime, sidomos nga kampi dibran, i cili në disa...

Futboll-Kategoria e Parë/Dinamo fiton në shtesë me Burrelin, matjanët ankesa pa fund për arbitrin

Kryesfida e javës së tretë për Kategorinë e Përë të grupit A për fazën Play-Off, ishte ajo në mes Dinamos dhe Burrelit, ballafaqim ky shumë i rëndësishëm për fatet e vendit të parë dhe kalimit në Superiore. Një ndeshje...

Futboll-Kategoria e Parë Grupi B/Egnatia mund në transfertë Pogradecin, sinjale Superlige

Kategoria e parë e futbollit shqiptar luajti të premten të ndeshje të rëndësishme të Grupit B të vlefshme për fazën Play Off. Pogradeci mundi Egnatian 0-1 dhe Tomori mundi Besen 3-1.Për rrogozhinasit e Egnatias, ballafaqimi në transfertë me Pogradecin...

Latest News

- Advertisement -