Kategoria e Parë

Dinamo, largohet stafi Italian, drejtuesit emërojnë trajnerin e ri, Olsi Uku

Erdhën me shumë bujë në krye të Dinamos, por stafi teknik, trajneri i parë Francesko Moriero, zëvendësi i tij, Fabricio Mikoli, si dhe përgatitësi atletik, Christian Parabita janë larguar nga drejtimi i skuadrës. Madje, nga sa bëhet e ditur...

“Aromë” Superiore për Burrelin. Matjanët e Samuel Nikajt kryesojnë të vetëm Grupin A të Kategorisë së Parë

Në startin e Kampionatit Kombëtar të futbollit të kategorisë së parë për sezonin futbollistik 2020-2021, pak kush e mendonte se Burreli është skuadra pretendente për të kalimin në kategorinë Superiore. Besëlidhja e përherëshme e periudhës së viteve të fundit,...

Futboll Kategoria e Parë-Luhen 3 ndeshje të javës 12-të Grupi A, Dinamo merr përkohësisht kreun, Veleçiku pikë shprese me Erzenin

Kategoria e Parë e futbollit shqiptar, Grupi A, luajti sot 3 ndeshje, Oriku-Dinamo, Vora-Korabi dhe Veleçiku-Erzeni, ndërkohë që nesër është planifikuar të luhet ndeshja tjetër e këtij grupi, Partizani B-Burreli. Me interes nga ndeshjet e sotme të këtij grupi...

(Intervista) Prodhim i Akademisë Vllaznia, por Egzon Shimaj luan për Besen

Futbolli shkodran prodhon pa fund lojtarë cilësorë, por në pamundësi për të gjetur hapësira me ekipin e parë të Vllaznisë ato detyrohen të luajnë për skuadrat e tjera. I tillë është edhe rasti i të riut të dalë nga...

Futboll Kategoria e parë-Java e 11-të në dy ditë, e shtunë dhe të diele

Në ndryshim nga kategoria Superiore që në javën e 19-të i luajti të gjitha ndeshjet, kushtet e vështira të motit dhe dëbora e rënë bëri që kategoria e parë e futbollit shqiptar të mos i zhvillonte ndeshjet e javës...

Dëborë në Peshkopi, zbardhet stadiumi, rrezikohet ndeshje Korabi-Veleçiku

Dëbora që ka përfshirë një pjesë të mirë të vendit tonë ka dhënë ndikimet e veta edhe në terrenet sportive. Informacionet që vijnë nga Peshkopia, aty në orën 13.30 është në program të luhet ndeshja e javës së 11-të të...

Kategoria e parë-Java e 11-të. Matjanët, shansi për të kapur vendin e parë në Grupin A

Krahas kategorisë Superiore, sot luhen edhe ndeshjet e kategorisë së parë, ku në të dy grupet përkatëse priten ballafaqime interesante. Në grupin A të Veriut, spikat përballja në stadiumin “Liri Ballabani” të Burrelit, në mes ekipit vendas dhe Vorës...

Intervista-Fitoi në transfertë me Veleçikun 0-4, trajneri i Burrelit Samuel Nikaj, optimist për kalimin e matjanëve në Superiore

Burreli i këtij sezoni futbollistik është padyshim surpriza më e bukur e Kampionatit Kombëtar të kategorisë së parë. Ka bërë mjaft mirë në fazën e parë, teksa ka dhuruar spektakël në përballjet direkte me rivalet që synojnë Superioren. Me...

Intervista- Humbi me Burrelin, trajneri koplikas Ardi Rrustemaj pranon diferencen me kundërshtarin, por premton mbijetese për Veleçikun

Veleçiku e ka nisur me humbje fazën e dytë të Kampionatit kombëtar të futbollit për kategorinë e parë, teksa është mundur në shtëpi nga Burreli me rezultatin 0 me 4. Në prononcimin e dhënë për Veriu Sport menjëherë pas...

Futboll Kategoria e parë-Luhet java e 10-të, shpërthen Burreli, mund Veleçikun në transfertë 0-4

Pas një pauze të gjatë, ku si rezultat i kushteve të vështira të motit, FSHF e shtyu dy herë startin e kampionatit, kategoria e parë e futbollit shqiptar ka filluar sot me luajtjen e disa ndeshjeve, ndërkohë që tjerat...

Latest News

- Advertisement -