Kategoria e Parë

Rikthimi i Sajdi Gurit në fushën e blertë, titullar me peshë tek Ada

Emri i Sajdi Gurit nuk është i panjohur për opinionin sportiv shkodran dhe më gjërë. Pjesë e një familje sportive, ku ka dominuar sporti i mundjes me babain Eljaz dhe vëllain Elis Guri kampionë absolut në breza të ndryshëm,...

Ardi Frroku, golashënuesi velipojak që kërkohet edhe në Superiore

Ada e Velipojës ka në gjirin e saj një “xhevahir”. Nuk bëhet fjalë për sulmuesin e njohur të futbollit shqiptar, Xhevahir Sukaj, por për një “xhevahir” tjetër që quhet Ardi Frroku. Realisht nuk ka shumë emër, kjo edhe nga...

Rrustemaj: Veleçiku po përmirësohet, vuajmë për sulmues dhe mesfushorë, duhet merkato në janar!

Veleçiku i Koplikut që është pjesë e grupit A të kategorisë së parë, ndeshjen e fundit e luajti në transfertë me Partizanin B dhe barazoi me rezultatin 1 me 1. Një barazim ky që për trajnerin e Veleçikut ishte...

Adi Mehja, trajneri-futbollist që po ndryshon imazhin e Adës së Velipojës

Ada e Velipojës, pjesë e grupit A të kategorisë së dytë të futbollit shqiptar, regjistroi pasditen e së dieles një fitore të rëndësishme duke mundur në shtëpi Ilirinë e Fushë Krujës. Ka qënë goli i shënuar në minutën e...

Veleçik dinjitoz në transfertë, barazim i merituar ndaj Partizanit B

Partizani B-Veleçiku, ishte çifti i fundit që mbylli javën e tetë të Kampionatit Kombëtar të futbollit për grupin A të kategorisë së parë. Një duel mbijetesë është konsideruar sfida në fjalë, me Veleçikun e parafundit në renditje dhe Partizanin...

Ada mund Ilirinë 1-0, fitorja shkon për presidentin Alfred Pjetri i prekur me Covid-19

Kategoria e Dytë e futbollit shqiptar ka luajtur sot ndeshjet e javës së shtatë, ku për Grupin A me interes është pritur sfida në mes Adës së Velipojës dhe Ilirisë së Fushë Krujës. Takimi i luajtur pasditen e sotme...

Kryendeshja e javës së 8-të të Kategorisë së Parë, Burreli-Dinamo mbyllet në barazim 0-0

Në barazim 0 me 0 është mbyllur kryendeshja e javës së tetë në Kategorinë e parë, ajo në mes Burrelit dhe Dinamos. Sfida e luajtur sot në stadiumin “Liri Ballabani” të qytetit të Burrelit është shoqëruar me një luftë...

Futboll-Kategoria e Parë grupi A, sot kryendeshja e javës, Burreli-Dinamo

Java e tetë e Kampionatit Kombëtar të kategorisë parë në futboll grupi A ka nisur që të shtunën me dy ndeshjet, Besëlidhja-Oriku dhe Korabi-Erzeni dhe mbyllet sot me dy ndeshje të tjera, Partizani B-Veleçiku dhe Burreli-Dinamo, ndeshje këto që...

Futboll-Kategoria e parë, komentatori i njohur koplikas Bashkim Ramekaj kërkon një stadium për Veleçikun

Veleçiku i Koplikut vazhdon të vuajë prej disa vitesh mungesën e një stadiumi, gjë që e detyron atë që ndeshjet në shtëpi të Kampionatit Kombëtar të kategorisë së parë  ky ekip t’i luajë në fushën sportive “Reshit Rusi” të...

Futboll-Kategoria e parë, përballje pretendentësh në javën e 8-të

Kjo fundjavë është e tëra për futbollin, pasi në garë janë ballafaqimet e të gjitha kategorive, ku përpos Superiores janë edhe ato të kategorisë së parë, të dytë, futbollit femra, si dhe ato të moshave. Duke u fokusuar në...

Latest News

- Advertisement -