Kategoria Superiore

Kastrioti-Vllaznia? Imeri: Respekt për trajnerin Ndreu, por nesër fiton Vllaznia

Përpara se të vishej kuqeblu, shqiptaro-maqedonasi, Demir Imeri, ka luajtur edhe me Kamzën duke pasë një njohje të afërt edhe me trajnerin Ramadan Ndreu, të cilin e vlerëson për aftësitë e tija si teknik. Nesër, Kastrioti i Ndreut do...

Shërohet Brdariç, bashkohet me skuadrën dhe premton fitore me Kastriotin

Për arsye shëndetësore mungoi në ndeshjen e javës së kaluar me Bylisin në “Loro Boriçi” duke ia lënë drejtimin e skuadrës kolegut tëtij, Elvis Plori. Një gjë e tillë la shteg për të dyshuar ndonjë prekje nga virusi Covid-19,...

Golashënuesi Eni Imami, i kënaqur që ndihmoi skuadrën për tre pikët ndaj Bylisit

Ashtu siç premtoi edhe në pragndeshje, 27 vjeçari nga Tirana që këtë sezon futbollisitik ka veshur fanelen e Vllaznisë, në sfidën e sotme ndaj Bylisit bëri më të mirën e tij në fushën e lojës. Në konferencën për shtyp...

Zv.trajneri ballshiot Bekim Kuli, në konferencë për shtyp pas ndeshjes Vllaznia-Bylis 1:0

Në konferecën për shtyp të dhënë menjëherë pas ndeshjes, zv.trajneri i Bylisit, Bekim Kuli, tha se ballshiotët kishin ardhur për fitore në Shkodër, dhe se sipas tij, Vllaznia shfrytëzoi rastet që iu paraqitën duke e fitoi ndeshjen. Ndërkohë, sipas...

Vllaznia-Bylis 1:0 Elvis Plori(ZV.trajner i Vllaznisë): Të rëndësishme janë tre pikët

Më shumë se sa për lojën, zv.trajneri i Vllaznisë, Elvis Plori është i kënaqur për tre pikët që mori Vllaznia, të cilat e mbajnë të parët në renditje. Në vijim, Plori foli edhe për ndeshjen e ardhshme, atë të...

Vllaznia mund Bylisin 1-0 dhe kryeson e vetme Superioren

Kampionati Kombëtar-Kategoria Superiore 2020-2021Vllaznia – Bylis 1: 0(Shënues: Imami 50’)E mërkurë 05.12.2020, ora 13.45, stadiumi “Loro Borici” ShkodërVLLAZNIA: Zogoviç, Adili, Gurishta, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, A. Hoxhaj(Çoba 87’), Imeri(Kalaja 67’), Dunga, Dilaver(Jonuzi 56’). Trajner: Tomas Brdariç.BYLIS: Qirko, Ymeralilaj(Anthony 26’),...

Imami, i kënaqur tek Vllaznia, kërkon trofe këtë sezon futbollistik

I lindur dhe formuar tek Dinamo ku edhe hodhi hapat e parë si futbollist, karriera sportive e Eni Imamit do të vijonte më pas edhe në disa ekipe të tjera të Superiores, si Laçi, Teuta, Kukësi, Tirana, Skenderbeu, këtë...

Superiore, Vllaznia-Bylis, nesër ora 13.45 në “Loro Boriçi”, Plori harron Kukësin, premton fitore ndaj ballshiotëve

Kuqeblutë e Vllaznisë luajnë të shtunën në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen e javës së gjashtë të Superiores së futbollit shqiptar, e dyta radhazi në shtëpi pas asaj të javës së kaluar me Kukësin, të cilën e humbën me rezultatin...

Lajm i mirë për trajnerin Gega, lë spitalin dhe rikthehet në Shqipëri

“Trajneri Skënder Gega ka lënë sot spitalin! Duke parë ecurinë pozitive, efektin dhe rezultatet pozitive të terapisë, doktorët kanë dalë në konkluzion dhe falë progresit pozitiv që ka qenë shumë i shpejtë duke rregulluar të gjitha parametrat, është lejuar...

Ankandi i shitjes së Vllaznisë, në skenë del edhe kompania “Kastrati”

Privatizimi 100% i aksioneve të KF Vllaznia, si dhe emrat që pritet të marrin pjesë në ankand, ka marrë një vemendje maksimale në qytetin verior. Shkodranët janë të interesuar të dinë se kush janë emrat që mund të garojnë...

Latest News

- Advertisement -