Kategoria Superiore

Djarmati: Vllaznia gati për Skënderbeun. Nëse në fund nuk kapim Europën është dështim i të gjithëve si staf

Kampionati Kombëtar i Futbollit për kategorinë Superiore luan të dielën ndeshjet e javës së 11-të. Tre prej tyre, Vllaznia-Skenderbeu, Kastrioti-Laçi dhe Bylis-Apolonia, startojnë në orën 13:45, ndërkohë që dy çiftet e tjerë, Tirana-Teuta dhe Partizani-Kukësi në orën 16:45. Sa...

Merkato-Shkodrani Elmir Lekaj firmos në Kosovë

Ndërkohë që Vllaznia është në tratativa me disa futbollistë cilësorë për t’i bërë pjesë së skuadrës kuqeblu në merkaton e Janarit, pasditen e sotme ka ardhur zyrtarizimi i largimit të një futbollisti nga gjiri i skuadrës. Bëhet fjalë për...

Mbyllet java e 10-të e Superiores, Kukësi-Tirana 0-0, e favorizuar Vllaznia që thellon diferencen me ndjekësit

Me barazimin 0 me 0 të çiftit të fundit, Kukësi-Tirana është mbyllur java e 10- të e kategorisë Superiore. Një barazim që nuk i vlejti asnjërës prej skuadrave kundërshtare, pasi me këtë rast përfiton Vllaznia e cila e thellon...

Vllaznia mund Apoloninë e fundit në renditje 0-1 dhe vazhdon kryesimin e kampionatit

Ka mjaftuar një gol i Ardit Hoxhajt shënuar në minutën e 40-të të pjesës së parë që Vllaznia të kthehet në Shkodër me tre pikë shumë të rëndësishme, të cilat duke iu bashkuar edhe të tjerave në javët e...

Sport-Superiore java e 10-të, po luhet Apolonia-Vllaznia 0-0…

Ka startuar pak minuta më parë në stadiumin “Loni Papuçiu” të Fierit ndeshja Apolonia-Vllaznia. Rezultati vazhdon të jetë i barabartë 0-0FORMACIONET ZYRTARE të skuadrave:Apolonia: Harizaj, Sota, Agiare, Repaj, Mihana, Smaçi, Mehmeti, Haxhiu, Ejoh, Omeri, Gjata. Trajner: Bledar BorovaVllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi,...

Vllaznia harron Laçin premton kthesën në Fier, Brdariç dhe Marku premtojnë fitore

Të mërkurën luhen ndeshjet e javës së 10-të të kategorisë Superiore të futbollit shqiptar, dhe kalendari e ka vendosur Vllazninë të luajë në transfertë me Apoloninë e Fierit. Kuqeblutë vijnë në këtë ndeshje pas humbjes së pësuar javën e...

Kategorisa Superiore, kalendar raskapikës, tre javë në 7 ditë

Starti me rreth dy muaj vonesë i sezonit të ri futbollistik si rezultat i bojkotit që Liga Profesioniste organizoi për plotësimin e kërkesave parashtruara Qeverisë Shqiptare ka dhënë ndikimin e drejtëpërdrejtë në një ngjeshje të madhe të kalendarit. Siç...

Superiore-Java e 9, rezultatet përfundimtare, Vllaznia kampione e fazës së parë

Me çiftin Partizani-Bylis, që ishte edhe ndeshja e fundit e javës së nëntë e luajtur në orët e mbrëmjes së sotme dhe që përfundoi në barazim 0 me 0, është mbyllur faza e parë e Kampionatit Kombëtar të Kategorisë...

Post ndeshja, Laçi-Vllaznia(1-0)-flasin trajnerët Brdariç dhe Duro

Pas ndeshjes së javës së nëntë të Superiores, Laçi-Vllaznia, e cila u mbyll me fitoren e vendasve me rezultatin 1 me 0 kanë folur edhe dy trajnerët kundërshtarë, Thomas Brdariç i Vllaznisë dhe Shpëtim Duro i Laçit.Thomas Brdariç(Trajner i...

Superiore-Laçi frenon Vllazninë, kuqeblutë ndëshkohen në fund me një gabim të portjerit

Ndeshje e fortë, luftarake dhe plot rivalitet, ishte ajo e luajtur pasditen e sotme në stadiumin e Laçit mes ekipit vendas dhe Vllaznisë mysafire. Për nga mënyra se si po zhvillohej ndeshja, me raste dhe kundraraste në të dyja...

Latest News

- Advertisement -