Kategoria Superiore

Dy ditë pushim për Vllazninë. Kuqeblutë i rikthehen stërvitjes, pritet firma edhe me Herald Markun

Dy ditë pushim ka pasur në dispozicion skuadra kuqeblu. Ose më saktë, që pas përfundimit të seancës stërvitore të paraditës të së shtunës së kaluar, stafi ka lënë pushim skuadrën për të kaluar një fundjavë pranë familjeve të tyre,...

Lorik Cana, në krye të klubit gjakovar. Synohet rikthimi në elitë, shkodrani Samuel Nikaj projektohet trajner i Vëllaznimit

KF Vëllaznimi, klubi legjend dhe me më shumë traditë e histori në Kosovë, pritet të ketë një riorganizim total. Paralelisht me ndërtimin e stadiumit të ri të Gjakovës me parametra bashkëkohor ku punimet vazhdojnë, po i kushtohet shumë kujdes...

(Video) Trajneri i Vllaznisë Futboll Femra, Nikolin Leka, flet për shortin e “UEFA Women Champions League”dhe objektivat

Vllaznia, kampione e Shqipërisë në futboll për femra ka mësuar dje  kundërshtarin për ndeshjet e “UEFA Women Champions League”. Shorti i hedhur në Nyon të Zvicrës për turin e parë të Ligës së Kampioneve të Europës në futboll për...

(Intervista) Eleminoi vjet Universitatenë në krye të Laçit, Shpëtim Duro, i gatshëm të ndihmojë Vllazninë dhe mikun e tij Mirel Josa për kalimin e...

Vllaznia, luan në turin e dytë Conference League përballë rumunëve të Universitatea të Krajovës. Një skuadër që sezonin e kaluar u eleminua nga Laçi i drejtuar nga trajneri Shpëtim Duro. Është pikërisht, tekniku Duro, i cili në interv istën...

Firmos edhe Marko Juriç, Vllaznia blindon prapavijën

Mbërrin në Shkodër, dhe direkt në zyrat e Klubit të Futbollit Vllaznia, kroati Marko Juriç, aty ku në drejtuesit kanë gati procedurat e zyrtarizimit të firmës me kuqeblutë duke u prezantuar nga zv.trajneri Auron Miloti. Futbollisti që u paralajmërua...

(Video) Blerja më e re, Kristian Vulaj, flet për faqen e klubit kuqeblu. Drejtuesit zyrtarizojnë mbylljen e bashkëpunimit me tre futbollistë

Ndërkohë që merkato e Vllaznisë vazhdon të jetë akoma e hapur në pritje edhe të ndonjë përforcimi tjetër, drejtuesit e klubit kuqeblu kanë mbyllur përfundimisht bashkëpunimet me tre futbollistë. Emrat e tyre janë bërë publik edhe më herët, por...

(Video) Shehi, i kënaqur për përvojën e dytë në Shkodër: Vllaznia është shtëpia ime e dytë!

Pas dy sezoneve me kuqeblutë, ku fitoi edhe trofeun e Kupës së Shqipërisë, ndërkohë që në vijim luajti një sezon jo të mirë, i ndarë në dy skuadra, Partizani dhe Skënderbeu, Dajan Shehi rikthehet këtë sezon futbollistik sërish te...

(Video) Ka spikatur me Josën te Prishtina, Lorik Boshnjaku premton më të mirën për kuqeblutë

Lorik Boshnjaku, është blerja e parë e Vllaznisë për sezonin e ri futbollistik 2022-2023. Futbollisti në fjalë ka ardhur nga FC Prishtina e kampionatit të  Superligës së Kosovës dhe është një njohje e afërt e trajnerit Mirel Josa gjatë...

Merkato-Kristian Vulaj, firma e radhës e Vllaznisë. Shqiptaro-malazezi, firmos për 3 vite për kuqeblutë

Kristian Vulaj, që prej ditës së sotme është pjesë e Vllaznisë. Shqiptari-malazezi, që jeton në qytetin e Tuzit, vetëm pak kilometra larg Shkodrës, ka firmosur sot kontratën me afat 3 vjeçar për klubin kuqeblu.Nga sa bëhet e ditur, akordi...

Mevlan Adili konfirmon largimin nga Vllaznia me anë të një postimi emocionues

Mevlan Adili konfirmon largimin nga Vllaznia. Me anë të një postimi të gjatë në profilin e tij zyrtar, mbrojtësi ka zyrtarizuar largimin e tij nga Shkodra. Kujtojmë që Adili shënoi golin e fitores në finalen e Kupës së Shqipërisë,...

Latest News

- Advertisement -