(Video)Tërbuni rikthehet në kategorinë e parë. Pukjanët sfidojnë vlonjatët me penallti 5 me 4, flasin protagonistët portjeri Demi, kapiteni Metani dhe trajneri Dalipaj

Lexo

Benzema nën presion, por… Deshamp i beson

Edhe pse ai nuk ka shënuar, shokët e skuadrës e kanë mbrojtur publikisht. Griezmann, Pavard, Mbappé kanë theksuar rëndësinë...

Vllaznia, miqësore të enjten me Sutjesten në Zllatibor. Kuqeblutë rrisin ngarkesat me nga dy seanca stervitore në ditë

E marta është dita e tretë stervitore që Vllaznia po kryen në ditët përgatitore të Zllatiborit në Serbi. Prej...

Euro 2020-Dita e 12-të/Sot fati i Grupit D, Republika Çeke-Angli dhe Kroaci-Skoci, që të dy sfidat luhen në 21.00

Finalet e Kampionatit Europian 2020 vijojnë të martën me ballafaqimet e grupit D. Në program janë për tu luajtur...

Futbolli pukjan është rikthyer aty ku e ka vendin. Një dënim i padrejtë sipas drejtuesve të klubit të Tërbunit e zbriti skuadrën e tyre sezonin e mëparshëm një kategori më poshtë, nga e para në të dytën. Por, pukjanët nuk u dorëzuan asnjë herë dhe pas një kampionati jo pak të vështirë, në fund triumfuan duke u rikthyer përsëri në të parën. Këtë të drejtë ato e fituan pasi luajtën në fazën Play-Off me Flamurtarin e traditave futbollistike, ku pas barazimit në kohën e rregullt, në gjuajtjen e penalltive, Tërbuni doli fitues me rezultatin 5 me 4. Fitore kjo kjo që i rikthen pukjanët në kategorinë e parë, me oreks dhe objektiva për të shkuar edhe më tej drejt Superiores ku edhe kanë luajtur jo shumë larg. Ndërkohë, që vlonjatët pas humbjes me Tërbunin zbresin në kategorinë e dytë.

Shijoni gjuajtjet e penalltive dhe në vijim prononcimet e protagonistëve të skuadrës pukjane, portieri Elson Demi, kapiteni Migel Metani dhe trajneri Edmond  Dalipaj përcjellin emocionet e tyre për mediat.

Gani Pemaj-Korespondent i Veriu Sport në Pukë

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -