Saturday, September 21, 2024

Abissnet Superiore-Mbyllen pjesët e para të javës së fundit të kampionatit. Kastrioti-Vllaznia 0-0, Tirana-Kukësi 0-1, kuqeblutë jashtë Europe nga kampionati nëse nuk ndryshojnë 45 minutat e dyta

Mbyllet në barazim pa gola 0-0, pjesa e parë e ndeshjes, Kastrioti-Vllaznia. Takim që po luhet në stadiumin e Kamzës që pres orës 17:00.  Kuqeblutë patëqn epërsi gjatë të gjithë minutave të pjesës së parë, ku nuk munguan edhe rastet për shënim, por pa konkluduar në shënimin e golit.

Në ndeshjen tjetër që po luhet në stadiumin “Selman Stërmasi”, TIRANA-KUKËSI, kuksianët janë në avantazh 0-1 me një autogol të shënuar nga bardheblutë në portën e tyre me anë të Behiratçe në minutën e 35-të.

Me këto rezultate, nëse qëndrojnë në fuqi deri në fund të ndeshjeve përkatëse, Kukësi mbetet në vendin e katërt dhe Vllaznia në të pestin, duke humbur mundësinë të kualikohet në Europë përmes kampionatit.