Futboll Moshat

Futboll Femra-Shqipëria U19 e drejtuar nga trajneri shkodran Kreshnik Krepi, e nis me fitore Europianin. Mund Letoninë 3-1, fiton edhe Rumania

Shqipëri-Letoni  3-1 (Shënuese: Borçi 9’, Fuçia 20’, Kodra 24’)Formacioni i Shqipërisë: Spaho, Tori, Maxhalaku, Iliadhi, Troka, Çoka, Mema, Borçi, Kodra, Toma dhe Fuçia. Trajner: Kreshnik KrepiJanë luajtur sot dy ndeshjet e para të Grupit B në Eliminatorët e Kampionatit...

Futboll Moshat-Java e dytë e Kampionatit. Vllaznia, 1 fitore, 1 barazim dhe 2 humbje

Java e dytë e Kampionatit Kombëtar të futbollit për moshat i ka gjetur ekipet e Akademisë së Futbollit Vllaznia të luajnë në transfertë me ekipet e kryeqytetit. Kategoria e moshave  U-17 dhe U-19 kanë qënë përballë ekipeve respektive të...

Ekipet Kombëtare U-17 & U-18 zbresin në fushë dhe masin forcat me njëra-tjetrën

Ekipet Kombëtare U-17 dhe U-18 u grumbulluan këtë të mërkurë në Qendrën Sportive të Ekipeve Kombëtare në Kamëz ku zhvilluan një ndeshje kontrolli me lojtarë të vitlindjes 2005 dhe 2006.Nën drejtimin e trajnerëve Ervin Bulku (U-17) dhe Ardi Behari...

Analizë & monitorim i talenteve kuqezi / Departamenti i Ekipeve Kombëtare mbledh trajnerët e moshave

Departamenti i Ekipeve Kombëtare në FSHF ka mbledhur sot trajnerët e ekipeve kombëtare të moshave për të analizuar paraqitjet e muajit të kaluar dhe për të bashkërenduar punën me elementët e spikatur që militojnë në këto përfaqësuese.Në mbledhje morën...

Futboll Femra- Europiani U-19/Nesër, Shqipëri-Letoni. Trajneri Krepi, optimist për kualifikimin në grup!

Shqipëria U-19 për vajza do të zhvillojë ditën e nesërme ndeshjen e parë ndaj Letonisë, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2023 për këtë grupmoshë.Ekipi i drejtuar nga trajneri Kreshnik Krepi ka nisur prej disa ditësh grumbullimin në...

Miqësore, Kombëtarja U15-Kombëtarja U16 0-3. Trajneri Dama mbyll grumbullimin me kontigjentin e 15 vjeçarëve

Kombëtarja U15-Kombëtarja U16  0-3(Shënues: Jançe 50’, Malaj 65’, Muça 70’)Kombëtarja U-15: Armand Dama hodhi në fushë këtë formacion titullar: Mandreu, Hoti, Koci, Gjoshi, Çekrezi, Marqeshi, Kthupi, Bakalli , Zekaj, Mihana dhe Neziri. U aktivizuan edhe Mehmeti, Arapi, Dama, Vogli,...

Futboll Femra-Prag Europiani U-19. Trajneri Kreshnik Krepi shpall listën e grumbullimit. 4 shkodranet Synaj, Kodra, Borci, Tanushi pjesë e saj

Kombëtarja shqiptare U-19 për vajza do të nisë nga kjo e enjte grumbullimin në kuadër të ndeshjeve të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2023 për këtë grupmoshë.Shqipëria është shortuar në grupin B2, së bashku me Letoninë, Armeninë dhe...

Futboll Moshat-Akademia Vllaznia, 1 fitore, 2 barazime dhe 2 humbje në javën e parë të Kampionatit

Kampionati Kombëtar i futbollit për moshat ka nisur me 5 ndeshje në shtëpi për ekipet e Akademisë së Futbollit Vllaznia. Ndeshje këto që janë zhvilluar të shtunën dhe të dielen e fundjavës së kaluar në stadiumin “Reshit Rusi” të...

Kombëtarja U-15 nis grumbullimin tre ditor. Në listë edhe tre kuqeblutë, Qemal Mehmeti, Amen Kthupi dhe Jomis Volumi

Ekipi Kombëtar U-15 që drejtohet nga trajneri Armand Dama do të nisë nga kjo e hënë një grumbullim tre ditor me lojtarë të vitlindjes 2008.Tekniku shqiptar ka ftuar 23 futbollistë kuqezinj të kësaj grupmoshe, ku pjesa dërrmuese e tyre...

Europiani 2023 për moshën U-19/ Shqipëria mundet nga Spanja

Spanjë-Shqipëri 5-0  (Shënues: Moran 8’, Gharbi 18’, Hernadis 29’, Martinez 74’, Barberan 82’)Formacioni i Shqipërisë U-19: Simoni, Fikaj, Muça (68’ Kote), Hysaj, Kurbasha, Haxhari, Azizi, Muhameti (46’ Tahiri), Toma (61’ Sulejmani), Daka (90’+1’ Cereni), Shkurti (61’ Cungu). Trajner Armando...

Latest News

- Advertisement -