Futboll Moshat

(Video) KF Shkodra, vazhdon traditën e prodhimit të talenteve-Një “Vajush” tjetër për futbollin shkodran e më gjërë

Quhet Erjon Vajushi, është vetëm 11 vjeç, pjesë e ekipeve të moshave të KF Shkodra. Aktualisht, luan në Kampionatin Kombëtar të futbollit të kategorisë Superiore U-13.Në ndeshjen e radhës të kampionatit, asaj KF Shkodra-KF Tirana, luajtur fundjavën e kaluar...

Incidenti në derbin shkodran të moshashe, Djelmnia Shkodrane-Vllaznia/Disiplina me “dorë të hekurt” ndaj protogonistëve

Fundjava e kaluar regjistroi një ngjarjen të shëmtuar në futbollin e moshave të ekipeve të Shkodrës. Bëhet fjalë për derbin shkodran të Superiores U-17, Djelmnia Shkodrane-Vllaznia, ndeshje kjo që ofroi dhunë në fushën e lojës, përplasje mes futbollistëve të...

(Video) Shkëlqen Markelian Guri, 4 ndeshje 5 gola, Vllaznia U-17 kryeson kampionatin e Superiores

Një “Guri” tjetër duket se po vjen në futbollin shkodran. Pas Sindritit që tashmë  po luan me sukses në futbollin europian, është Markelian Guri, 17 vjeçari që luan për Akademinë Vllaznia U-17, i cili po shkëlqen si një sulmues...

(Video) “Reshit Rusi”, 3 muaj i bllokuar. Ka probleme mjetesh për heqjen e tapetit të vjetër

Ndeshja e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Labëria, e luajtur pasditen e së mërkurës në stadiumin “Reshit Rusi”, ishte e fundit që u luajt në këtë ambient sportive. Kjo, pasi paraditen e së enjtes, ka filluar puna për heqjen e barit...

Stadiumi “Reshit Rusi” me tapet të ri sintetik. FSHF investon nga fondi i solidaritetit, priten edhe fusha të tjera stervitore me bar natyral

Më së fundmi, fusha sportive “Reshit Rusi”, e cila realisht është e emërtuar në cilësinë e stadiumit, do të jetë me tapet të ri. Marrin fund kësisoj vuajtjet e sportistëve të shumtë që sterviten por edhe zhvillojnë ndeshjet zyrtare...

(Intervista) Taip Piraniqi, themeluesi dhe drejtuesi i KF Shkodra, komenton ndeshjen e derbit, Vllaznia-KF Shkodra U-17(1-1) si dhe në përgjithësi për klubin që ai...

Emocionet e para të derbit shkodran të moshave për kategorinë Superiore, Vllaznia-KF Shkodra, i dhuruan 17 vjeçarët, të cilët në përfundim ndanë nga një pikë duke e mbyllur ndeshjen në barazim  1-1. Pas ndeshjes, duke folur për Veriu Sport,...

Latest News

- Advertisement -