Kategoria e Parë

Futboll-Kategoria e Parë/Mbyllen ndeshjen e fazës Play-Off, Burreli mund Dinamon 2-1 dhe qëndron në lojë për Superioren si e dyta e grupit A së...

Java e fundit e Kampionatit Kombëtar të futbollit për Kategorinë e Parë ka pasur në fokus skuadrat që luftonin për vendin e dytë në të dy grupet A dhe B, pasi dy kryesueset e grupeve respektive, Dinamo dhe Egnatia...

Futboll-Kategoria e Parë-Grupi A Play Out / Goli i shkodranit Kled Dibra mban lezhjanët në kategorinë e Parë

Shtatlarti shkodran i mbrojtjes së Besëlidhjes, Kled Dibra është autor i një goli vendimtar për fatet e qëndrimit në kategorinë e parë të skuadrës lezhjane. Besëlidhja ka fituar në frymën e fundit në fushën e vet ndaj Orikut, ndërsa...

Futboll-Kategoria e Parë, Grupi A/Dinamo mund Korabin 1-0, Superiorja një hap larg

Dinamo-Korabi, ishte supersfida e kësaj jave në Kampionatin Kombëtar të futbollit Kategoria e Parë, Grupi A, faza Play Off. Një ndeshje kjo shumë e dyluftuar, por edhe me tension dhe reagime, sidomos nga kampi dibran, i cili në disa...

Futboll-Kategoria e Parë/Dinamo fiton në shtesë me Burrelin, matjanët ankesa pa fund për arbitrin

Kryesfida e javës së tretë për Kategorinë e Përë të grupit A për fazën Play-Off, ishte ajo në mes Dinamos dhe Burrelit, ballafaqim ky shumë i rëndësishëm për fatet e vendit të parë dhe kalimit në Superiore. Një ndeshje...

Futboll-Kategoria e Parë Grupi B/Egnatia mund në transfertë Pogradecin, sinjale Superlige

Kategoria e parë e futbollit shqiptar luajti të premten të ndeshje të rëndësishme të Grupit B të vlefshme për fazën Play Off. Pogradeci mundi Egnatian 0-1 dhe Tomori mundi Besen 3-1.Për rrogozhinasit e Egnatias, ballafaqimi në transfertë me Pogradecin...

Futboll-Kategoria e Parë/Burreli humb në shtëpi me Korabin, trajneri Nikaj akuzon gjykimin, Dinamo mund Vorën dhe rimerr kreun

Java e 20-të e Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë e parë ka sjellë ndryshime në kreun e renditjes së grupit A. Humbja në shtëpi e Burrelit me Korabin me rezultatin 0 me 1 ka bërë që matjanët të...

Alban Bruka e nis me fitore në krye të lezhjanëve, Besëlidhja-Partizani B 3-1

Nuk ka vonuar shumë dhe vendin e lënë bosh pas largimit të trajnerit të mëparshëm Sinan Bardhi, president ii Besëlidhjes, Gjok Ndoka e ka zëvendësuar me një emër të njohur në futbollin lezhjan, si Alban Bruka. Dhe, tekniku i...

Futboll Kategoria e Parë Grupi A-Mbyllet Java e 18-të, Korabi sfidon Dinamon dhe ngjitet i dyti 1 pikë pas Burrelit kryesues

Luftë shumë e fortë sportive për vendin e parë dhe njëkohësisht kualifikimin në Superiore për Grupin A. Fitorja e Korabit sot ndaj Dinamos me rezultatin 1 me 0 e vlefshme për javën e 18-të të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë...

Latest News

- Advertisement -