Kategoria e Parë

Flamurtari nuk humb kohë dhe zgjedh trajnerin e ri

Pas rënies një Kategori më poshtë të krutanëve, Emiliano Çela i ka dhënë fund aventurës së tij si trajner i Kastriotit. Çela është trajneri i ri i skuadrës së Flamurtarit për sezonin e ardhshëm. Vlonjatët, të cilët dështuan në misionin...

Longo: “Nuk kemi marrë atë që kemi merituar por ky është futbolli”

Trajneri i Flamurtarit, Diego Longo, foli pas humbjes me Korabin me rezultatin 1-2:“Kemi parë një ndeshje që luajtëm vetëm ne. Pësuam vetëm nga 2 goditje standarte. Kemi luajtur gjithçka por kur nuk shënon do të pësosh, e paguam kështu...

Kumbarçe: “Fitore e merituar, kjo fitore shkon për kapitenin. Do doja të ndesheshim me Erzenin”

Korabi arriti të kualifikohej në finalen e “play off” dhe tani do të presë se cila skuadër do të dalë në vendin e tetë në Superiore për t’u ngjitur në elitë. Trajneri i dibranëve, Shpend Kumbarçe, u shpreh për...

Korabi fiton finalen e “Play Off”, dibranët mundin Flamurtarin dhe janë një ndeshje larg Superligës

FLAMURTARI-KORABI 1-2 (81′ Kondaj /  45′, 90’+11′ Keko)Korabi ka fituar në finalen e "Play Off" ndaj Flamurtarit në “Arenën e Demave” me rezultatin 1-2, duke shkuar kështu vetëm një ndeshje larg ngjitjes në Superiore. Dibranët do të ndeshen ndaj skuadrës së...

Arbitër me stemën e FIFA-s vendos drejtësi në “finalen” Flamurtari-Korabi

Duke nisur nga ora 16:00 do të luhet dueli mes Flamurtarit dhe Korabit në “Arenën e Demave”. Një sfidë shumë e rëndësishme që shkon në finalen e "Play-Out" përballë skuadrës që do të sfidojë ekipin e renditur në vendin...

Flamurtari-Korabi, finalja e Play-Off Live në Rtsh

Flamurtari–Korabi do të jetë finalja e Play-off të Kategorisë së Parë, atje ku më pas fituesja do të luajë me skuadrën e renditur në vendin e tetë në Superiore për të shpresuar elitën e futbollit shqiptar. Duke nisur që nga...

Pogradecit i ikën fitorja nga duart. Humb penallti, dhe shënon më pas duke fituar pjesën e parë, por Burreli e përmbys në të dytën...

Burreli-Pogradeci  2-1(Shënues: Kurbneshi 56′ (p), Silva Kosta  70′ / Cirkovic 41′)Burreli:Çili,Hasa,Dedgjonaj,Markos,Kastrati;Zhoel,Stana,Koleci,Silva(Hoti 77),Kurbneshi,Farruku(Oliveira 83). Tranjer: Dorjan BubeqiPogradeci:Baçi,Rrapo,Hysenllari(Jahaj85),Pura(Alillari85),Cirkoviç(Elmazaj 85),Shyti,Zefi,Berberi(Kendezi 74),Shkulaku,Topllari,Ivani(Henrike 63). Tranjer: Samuel NikajArbitra:Blerim Ziri,Erind Burgu,Orgest Loci,Ermal Gryka(Fushe-Kruje) Delegat:Agim Mone(Tirane) Vezhgues:Arjan Mali(Patos) Ishin Pogradecaret me kerkues pjesen e pare dhe disa tentativa...

Lushnja i falet Brunild Pepës, goli i tij mban lagunarët në kategorinë e parë

Lushnja-Valbona 1-0(Pepa 20’)Lushnja:Kaloshi,Magani,Basha,Samake,Ruço,Selita,Andoni,Levendi,Kananaj,Canka,Pepa. Tranjer:Klevis DalipiValbona:Braho,Mashi,Gjonaj,Sefgjinaj,Rosaj,Punavija,Mziu,Çutra,Farruku,Balla,Jaupaj. Tranjer:Gazmir FuçijaNje ndeshje mes dy skuadrave qe secili kishte objektiv te njejte, fitoren por ne fund ia del pervoja e Lushnjes te mbijetoj me ndeshje shtes. Ka qene pikerisht veterani Brunild Pepa i...

Korabi me fat, goli i Kekos e çon në finale me Flamurtarin

Tomori-Korabi 0-1(Keko 74)Tomori:Boje,Hida,Kasmollari,Shaqe,Çaço,Ismailaj,Deliu,Dushkaj,Laval,Fejzaj,Emini. Tranjer:Klodian ArberiKorabi:Qyrani,Paplekaj,Lila,Lala,Selmani,Marku,Mziu,Tabaku,Joti,Kasalla,Keko. Tranjer:Shpend KumbarçeNdeshja eshte luajtur ne nje fushe jo komode per keto skuadra dhe rastet nuk kane munguar ne pjesen e pare nga te dyja skuadrat. Por ndeshja do te merte tjeter ritem...

Flamurtarit i mjafton barazimi me Apoloninë, përballja me Korabin me 28 maj në finalen e Play Off

Flamurtari-Apolonia 1-1(Pedro 45+6/Antoni 84)Flamurtari:Kuka,Liçaj,Beqja,Ramadani,Vitija,Juri,Oliveira,Fernando,Igor,Ribaj,Pedro Tranjer:Diego LongoApolonia:Harizaj,Israel,Repaj,Ndubuisi,Asllanaj,Orelesi,Shanaj,Hebeja,Omeri,Antoni,M.Gjata Tranjer:Veljko Dovedan Nje ndeshje qe ishte e dyluftuar nga fillimi ne fund, por qe asnjeri prej ekipeve nuk gjeten hapesira ne zonat kundershtare dhe ne fund te pjeses se pare nje aksion model...

Latest News

- Advertisement -