Friday, September 22, 2023

Mundje

Kampionati Botëror i Mundjes, vitin e ardhshëm në Tiranë. E konfirmon presidenti i FSHM, Sahit Prizreni

Shqipëria do të mirëpresë Kampionatin Botëror të Mundjes për kategorinë e moshës deri në U-23. Një gjë të tillë e konfirmon presidenti i Federatëqs Shqiptare të Mundjes, Sahit Prizreni, sipas të cilit një vendim të tillë Federata Botërore e...

(Video) Tjetër sukses i mundësit kuqezi Zelimkhan Abakarov. Fiton medalje ari në Turneun Ndërkombëtar të Hungarisë

Zelimkhan Abakarov, në peshën 61 kg, edhe njëherë në podin më të lartë në sportin e mundjes me ngjyrat e Shqipërisë. Mundësi që përfaqëson ngjyrat kuqezi ka arritur të triumfojë në eventin e mundjes “Polyák Imre & Varga János...

Turneu Ndërkombëtar i Mundjes, “Muhamet Malo”. Dy të arta si individë dhe e argjendtë si ekip në stilin e lirë

Turneu i tretë ndërkombëtar “Muhamet Malo” me fitoren e Kazakistanit si ekip dhe shpalljen e Islam Dudaevit të Shqipërisë si sportisti më i mirë i aktivitetit ka ulur siparin të dielën në mbrëmje. Një aktivitet që është transmetuar gjerësisht...

Mundje -Turneun “Muhamet Malo” e fiton Shqipëria. Kevin Kupi, sportisti më i mirë i aktivitetit

Shqipëria si ekip me 124 pikë dhe Kevin Kupi si sportisti më i mirë i turneut ndërkombëtar “Muhamet Malo” janë gjërat më të bukura të ditës së parë të aktivitetit në stilin greko-romak. Një turne, që është duke u...

Turneu Ndërkombëtar i mundjes “Muhamet Malo”, 13-14 maj në Tiranë. Presidenti i nderit i shoqatës së mundjes, Klajdi Malo: 170 mundës nga 12 vende...

Turneu "Muhamet Malo" është në prag të zhvillimit të tij, ndërsa më 13-14 maj salla sportive "Fahrie Hoti" do të mbledhë mundës nga e gjithë Europa. Një aktivitet, i cili mbërrin në edicionin e tij të tretë, ndërsa përjetëson emrin...

Mundja shqiptare me medalje Argjendi në Europianin e Zagrebit. Zelimkan Abakarov, nderon Shqipërinë duke u shpallur nënkampion Europe

Zelimkan Abakarov është nënkampion europe për Shqipërinë në mundjen e lirë në peshën deri në 61 kilogram. Gjithçka ka ndodhur në Europianin e Zagrebit, ndërsa në finale, Abakarov është mundur 5-2 nga armeni Harutyunian. Në fakt është sukses për...

(Video) Ish kampioni i mundjes, Eljaz Guri, nderohet me titullin “MIRËNJOHJE” nga Bashkia Shkodër

Në vlerësim të kontributit të tij në sportin e mundjes klasike ku numëron mbi 10 trofe si kampion kombëtar dhe kupa republike, kryetari i bashkisë Shkodër Bardh Spahia i akordoi titullin “Mirënjohje”, mundësit Eljaz Guri. Pak ditë më parë...

(Video) Edhe 100 Eljaz Guri! Shoqata Kombëtare e Mundjes nderon mjeshtrin shkodran në 75 vjetorin i lindjes, si dhe veteranë nga e gjithë Shqipëria....

Shokë, kolegë, sportistë dhe miq të shumtë nga Shkodra, dhe e gjithë Shqipëria ishin të pranishëm në takimin festiv organizuar me rastin e 75 vjetorit të ish kampionit të mundjes shkodrane, "Mjeshtri i Madh", Eljas Guri. Mundësi i Vllaznisë, Partizanit...

(Video) Përcillet me respekt për në banesën e fundit, veterani i sportit, Kol Spasari. Kolegët e mundjes, flasin me respekt për figurën e kolegut...

I ndarë nga jeta një ditë më parë në moshën 69 vjeçare, ish mundësi dhe arbitri i sportit të mundjes, Kol Spasari është përcjellë me shumë respekt për në banesën e fundit. Mes qytetarëve të shumë shkodranë, por edhe të...

Lajm i hidhur për mundjen shkodrane! Ndërron jetë në moshën 69 vjeçare, ish mundësi dhe gjyqtari Kol Spasari.

Për komunitetin e sportit të mundjes shkodrane në këtë ditë të 11 janarit 2023, vjen një lajm i hidhur. Ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare ish mundësi dhe më pas gjyqtari i mundjes, Kol Spasari. I lindur në Shkodër...

Latest News

- Advertisement -spot_img