Friday, April 12, 2024

Çiklizem

Çiklizëm-Gara e Ditës së Verës në Elbasan. Fitues për kadet Gjoni i Flamurtarit, të rinj Limaja i Studentit, elitë Hysa i Teutës

Gara e Ditës së Verës jep startin e veprimtarive të dyrrotakëve për vitin 2024 Çiklizmi shqiptar ka nisur aktivitetet e vitit 2024. Gjithçka ka startuar nga Elbasani, teksa kjo veprimtari e parë e dyrrotakëve ishte në kuadrin e festimeve të...

Rikthehet çiklokrosi shqiptar. Spikat talenti Jonid Gjoka

Çiklokrosi, që të dielën u zhvillua në Parkun Helen në Farkë, ishte veprimtaria e fundit e Federatës Shqiptare të Çiklizmit për vitin 2023. Në kategorinë e kadetëve, vendi i dytë shkoi për Jonid Gjokën e Partizanit, të cilin Federata...

(Video) Irma Temali dhe Adrit Kraja, çifti bashkëshortor që pedalojnë në Theth dhe alpet shqiptare me biçikletë

Në Shkodër e duan shumë biçikletën. Në traditën e hershme të qytetit verior, por që vazhdon edhe sot, gjen në çdo familje, 2 deri në 3 biçikleta, përdorimi i të cilave është jo vetem për nevojat familjare, por edhe...

(Video) Irma Temali për femra dhe Flavion Bleta për meshkuj, fitues individual të Triathlon Labeat 2023. Garën ekipore e fitoi skuadra “Çunat e Tironës”.

Për të 11-tin vit me radhë, pika turistike e Shirokës priti fundjavën e 3 shtatorit “Triathlon Labeat 2023”, aktivitet ky i organizuar nga shoqata e sporteve të ujit Shkodra Sport me drejtues Kliti me mbështetjen e Bashkisë Shkodër dhe...

Botërori i Çiklizmit, Zvicra fiton garën mikse

Zvicra është kampione e botë në çiklizëm në disiplinën e garës mikse të rrugës në një distancë prej 40.3 kilometra, ndërsa është garuar si për meshkuj, ashtu dhe për femra. Dhe në fund është bërë shumatorja e kohëve pas...

(Video)Përfundon Turi i 80-të Çiklistik i Shqipërisë. Stedman si individë dhe Greqia si ekip fitues të trofeve

Turi i 80-të i Shqipërisë në çiklizëm ka ulur siparin të premten në Fier, ndërsa etapa e pestë ka patur për itinerar Përmet – Fier. Një etapë që është nisur dhe ka përfundur me kohë të mirë, ndërsa i...

(Video)Moti i keq, etapa e 4-t e Rrethit të 80-të Çiklistik i Shqipërisë, Vlorë-Përmet, ndërpritet!

Stuhia e dendur e shiut, e breshërit, por edhe rrufetë e shumta shkaktojnë ndërprerjen e garës çiklistike për etapën e katërt të Turit të 80-të të Shqipërisë, Vlorë- Mbrostar- Përmet 185 kilometra e gjatë. Një etapë, e cila është...

Rrethi Çiklistik i Shqipërisë, mbyll etapën e tretë dhe e fiton serbi Turkulov

Rrethi Çiklistik i Shqipërisë është duke zhvilluar edicionin e 80-të teksa në këtë event marrin pjesë 150 sportistë edhe nga bota. Që prej ditës së hënë vijojnë garat, teksa ditën e djeshme është mbajtur etapa e tretë, Elbasan-Belsh-Kuçovë-Vlorë me distancë...

(Video)Greku, Butopulos, fitues i etapës së dytë Tiranë-Lushnjë-Elbasan. Rrethi i 80-të Çiklistik i Shqipërisë 22-26 maj

  Të martën është zhvilluar etapa e dytë e Rrethit të 80-të Çiklistik i Shqipërisë, ajo me itinerar Tiranë-Lushnjë-Elbasan, e cila ka qenë 157 km e gjatë. Siç dihet, prej disa vitesh ky Rreth është pjesë e kalendarit ndërkombëtar dhe...

Latest News

- Advertisement -spot_img