Tenis

Programi i financimit ReLoad, ekipet e Klubit Shumësportësh Vllaznia, i kërkojnë Bashkisë Shkodër të marrin pjesë në dëgjesë për Projekt buxhetin e Sportit për...

Që nga viti 2021, ekipet e Klubit Shumësportesh Vllaznia janë financuar nga ana e Bashkisë Shkodër, si pjesë e projekteve të paraqitura dhe të fituara në mbështetje të programit të financimit ReLoad. Në bazë të marrëveshjes dypalëshe, projektet në...

Fituesi i 20 turneve në tennis Rozher Federer, vendos të mbyll karrieren në moshën 41 vjeçare

Rozher Federer ka bërë të ditur të enjten se do të tërhiqet nga karriera aktive si tenist pas Kupës “Laver”, që do të mbahet javën e ardhshme në Londër. “Unë jam 41 vjeç, - ka deklaruar ai nëpërmjet një...

(Video)Adriatic Tennis Park-pret turneun Shkodra Open U16 – Tennis Europe Junior Tour

Mbi 60 sportistë, përfaqësues të 12 ekipeve të huaja janë pjesë e turneut ndërkombëtar “Shkodra Open U16 - Tennis Europe Junior Tour”, i cili po zhvillohet në kompleksin sportiv Adriatic Tennis Park të Shkodrës.Krahas Australisë, Italisë, Ukrainës, Maqedonisë së...

(Intervista) Tenistja e talentuar shkodrane, Gresi Bajri shpallet fituese e Kampionatit Evropian U-16, “Tennis Europe”. Premton trofe të tjera në vazhdim

Shkodranja e talentuar e tenisit shqiptar, Gresi Bajri ka regjitruar suksesin ne radhës. Bajri është shpallur kampione e Kampionatit Evropian U-16, “Tennis Europe”. Aktiviteti në fjalë është zhvilluar fundjavën e kaluar në mjediset e  “National Sport Park”, të Tiranës...

“Adriatic Tenis Park”-Shkodër, hap zyrtarisht mjediset sportive-Ceremonia përuruese

Ndonëse më herët janë zhvilluar disa aktivitete të rëndësishme, kombëtare dhe ndërkombëtare, parku sportiv, “Adriatic Tenis Park”, në Shkodër, mjediset moderne të këtij impianti sportiv, janë hapur zyrtarisht fundjavën e kaluar.Adriatic Tennis Park, e përfaqësuar nga drejtuesi i tij...

Latest News

- Advertisement -