Saturday, May 25, 2024

Tenis

Tenis: Surpriza në Romë, eliminohet Djokovic

Shtatëmbëdhjetë vjet pas Fernando Gonzalezit, një kilian rikthehet për të mposhtur nr. 1 në botë në tenis. Protagonist është Alejandro Tabilo, 26-vjeçari i lindur në Kanada nga prindër kilianë, i cili mundi Novak Djokoviç në raundin e 3-të të...

(Video) Shkodra mirëpret 180 tenistë nga 20 shtete të ndryshme të botës. Blearta Ukëhaxhaj, organizatore e Adriatic Tennis Park, vlerëson masivitetin dhe cilësinë e...

Falë një kompleksi sportiv modern dhe shumë funksional si Adriatic Tennis Park që ka në dispozicion, Shkodra vazhdon të jetë qyteti mikpritës i aktiviteteve ndërkombëtare në sportin e tenisit. Kështu ka ndodhur edhe këtë herë kur 180 tenistë nga...

Tenis-Italiani 20 vjeçar Luca Nardi, eliminon kampionin e botës Novak Djokovic

Luca Nardi bën mrekullinë në turneun ATP 1000 në Indian Ëells. Italiani, që mban numrin 123 në renditjen botërore të tenisit, mposhti në tre sete numrin 1 të renditjes, serbin Novak Djokovic me rezultatin 2-1 (6-4, 3-6, 6-3) dhe...

Tenistja bjelloruse Aryna Sabalenka, fiton për të dytën herë turneun “Australian Open”

Aryna Sabalenka fiton për herë të dytë radhazi Australian Open për femra. 25-vjeçarja nga Bjellorusia ka dominuar finalen e Melburnit kundër kinezes Qinëen Zheng, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0 (6-3, 6-2), një sfidë që zgjati 1 orë...

Tennis-Humbja e parë për Djokovic, e mund Alex De Minaur

Alex De Minaur shkruan historinë, pasi ka mposhtur me rezultatin 2-0 (6-4, 6-4) Novak Djokovic në ndeshjen e parë individuale të “United Cup” mes Australisë dhe Serbisë. Përbën lajm disfata e numrit një në renditjen botërore të tenisit, pasi serbi...

(Video) Modestia e tennistit Denis Bashli. Kalon me sukses turin e parë, por deklaron se Turneun Ndërkombëtar, “Shkodra Indoor 2023”, e fiton kolegu i...

Denis Bashli, është një pasionant i sportit të tennisit që në fëmijërinë e tij,  i cili prej tre vitesh është pjesë aktive edhe e konkurimit në Turnetë kombëtarë dhe ndërkombëtar që zhvillon Federata Shqiptare e Tennisit në bashkëpunim me...

(Video) Tenistja kineze Xinran Sun për femra dhe serbi Marko Savija për meshkuj, fitues të trofeve në Turneun Ndërkombëtar të Tennisit“Shkodra Open 2023”

I zhvilluar për pesë ditë me radhë gjatë datave 11-15 Shtator 2023 në mjediset e Adriatic Tennis Park të qytetit të Shkodrës, Turneu Ndërkombëtar Tennis Europe Junior Tour 'Shkodra Open 2023' për grupmoshen deri në 16 vjeç është mbyllur...

Përfundon Turneu Ndërkombëtar “’Shkodra Open 2023”. Talentja shkodrane, Gresi Bajri dhe bullgari Danial Sparov, fitues të trofeve për femra dhe meshkuj

I nisur që me datë 19 gusht në mjediset e “Adriatic Tennis Park” të Shkodrës, Turneu Ndërkombëtar ITF World Tennis Tour Juniors “Shkodra Open 2023” J30  është përmbyllur mbrëmë me dy ndeshjet finale për femra dhe meshkuj, të cilat...

Latest News

- Advertisement -spot_img