Basketboll

Basket Meshkuj-Vjen fitorja e parë për skuadrën e Bekteshit. Kuqeblutë mundin Tiranën në kryeqytet, 98-100 Tirana-Vllaznia 98-100 (30-25, 20-21, 22-18, 26-36)

Tirana-Vllaznia 98-100 (30-25, 20-21, 22-18, 26-36)ormacioni i Vllaznisë: Aaron Njike, Jarius Jathniel Shumpert, Redi Rakaj(C), Elian Memçaj, Sead Kopliku, Rajen Mbiara, Dren Hafizi, Edon Kuçi, Antonio Shabani, Veton Gjeçaj, Elidon  Bitri. Trajner: Damian BekteshiKampionati Kombëtar i Superligës në basketboll...

Basketboll Femra-Vllaznia mund thellësisht në transfertë Studentin, 41-61

Studenti-Vllaznia  41-61 (9-16, 9-14, 12-16, 11-15)Formacioni i Vllaznisë: Ingrit Dashja,, Medina Mustafa(C), Melida Hykaj, Bernada Rreshpja, Sindi Kryeziu, Medina Hykaj, Erisa Dibra, Anisa Bokrina, Sara Murcaj, Anisa Musaja, Ersa Cekaj. Trajner: Bledar GjeçajVllaznisë në basketboll, për femra ka...

(Video) Zhgënjimi i radhës për kuqeblutë e koshit. Vllaznia mundet në shtëpi nga Kamza Basket 66-94. Humbja e tetë radhazi dhe vendi i fundit...

Vllaznia-Kamza Basket  66-94Për Vllazninë e basketit meshkuj, duket se mundësia e qëndrimit në kategorinë Superiore po fillon të zvogëlohet. Tetë javë kampionat, me tetë humbje radhazi, e kanë zhytur atë në një krizë të thellë. Apeli i trajnerit Damian...

Basketboll Meshkuj-Dueli i mbijeteses, Vllaznia-Kamza Basket. Java e 8-të e kampionatit, sot ora 18:00, në “Qazim Dervishi”

Kampionati kombëtar i Superligës në basketboll meshkuj, luan këtë fundjavë ndeshjet e javës së tetë. Vllaznia e Shkodrës, e cila në këtë sezon është në pozita shumë të vështira, ku në shtatë javë kampiona ka pësuar shtatë humbje, luan...

Basketboll Meshkuj/ KOKSH thirrje Tiranës e Teutës për vendimit të tërheqjes nga pjesëmarrja në Ligën Unike “Shqipëri – Kosovë”

Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar ka bërë thirrje për rishikim të vendimit të Tiranës dhe Teutës, të cilat janë tërhequr nga pjesëmarrja e tyre në Ligën Unike “Shqipëri – Kosovë” në basketboll për meshkuj. Për shkak të vendimit të këtyre...

(Video)Vazhdon kriza e Vllaznisë së basketit meshkuj. Besëlidhja debutuese e mund thellësisht në “Qazim Dervishi” 52-93

 Vllaznia-Besëlidhja 52-93(15-37, 15-21, 29-25, 2-10)Vllaznia: Aaron Njike, Edon Kuçi, Visar Tahiraga, Elidon Bitri, Elian Memçaj(C), Sead Kopliku, Rajen Mbiara, Dren Hafizi. Trajner: Damian BekteshiBesëlidhja: Jordan Xavier Donald Robinson, Jamesio Cortez Rhine, Nicholas Rayfield Paul, Elvis Beqo, Idi Qilimi, Françesko...

Tërhiqen Tirana dhe Teuta, pezullohet Liga Unike “Shqipëri – Kosovë”

Liga Unike “Shqipëri – Kosovë” në basketboll për meshkuj, kjo në edicionin e saj të tretë, tashmë është pezulluar. Shkak për këtë, të paktën edhe sipas vendimit të Bordit Drejtues të Ligës Unike, i shpallur të premten në mbrëmje,...

Latest News

- Advertisement -