Thursday, May 30, 2024

Basketboll

Basket Meshkuj-Besëlidhja fiton edhe finale e dytë në Durrës, edhe një fitore i duhet për titullin kampion

Besëlidhja ka hedhur dhe një hap tjetër drejt titullit kampion në basketboll për meshkuj, teksa të shtunën pasdite, në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” Durrës, ka mundur Teutën, 91-75. Një ndeshje e cila ka ardhur drejtpërdrejtë në rrjetin e...

Basketboll meshkuj/ 31 pikë diferencë dhe përmbysje, Besëlidhja fiton serinë e parë të finaleve kundër Teutës

Kampionati kombëtar i basketbollit për meshkuj është në fazën e finaleve për titullin kampion i cili sigurohet nga skuadra që fiton 4 nga 7 përballjet e këtij dueli. Këtë të mërkurë në sallën sportive "Feti Borova" në kryeqytet, Besëlidhja,...

(Video) Basketboll Meshkuj-Gjysmëfinalja e pestë, Teuta-Vllaznia, fitohet nga durrsakët. Kuqeblutë të pakënaqur me gjykimin

Teuta-Vllaznia 79-70(24-20, 12-14, 21-19, 22-17) Vllaznia në basketboll për meshkuj e ka mbyllur me konkurimin në fazën Play Off. Pas katër ndeshjeve gjysmëfinale përballë Teutës, rezultati ishte 2 me 2. Ndeshja e pestë, e cila përcaktonte ekipin që shkonte në...

Basket Meshkuj-Teuta-Vllaznia, përballja e pestë gjysmëfinale. Sot, ora 19:00 në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit. Kuqeblutë, optimist për kualifikim në finale. Tifozë...

Katër përballje gjysmëfinale janë konsumuar mes çiftit, Vllaznia-Teuta në basketboll për meshkuj. Ndër to, dy janë fituar nga shkodranët dhe dy nga durrsakët, ndërkohë që sipas rregullores së Federatës Shqiptare të Basketbollit, sot në program është përballja e pestë...

(Video) Basket Meshkuj-Vllaznia fiton gjysmëfinalen e katërt me Teutën 72-71. Barazim, 2-2 me ndeshje, finalisti përcaktohet të dielën në Durrës me ndeshje të pestë

Vllaznia-Teuta- 72-71(19-13, 20-15, 18-22 15-21) Gjysmëfinalja mes Vllaznisë dhe Teutës në basketboll për meshkuj, takim të cilin amatorët e basketbollit patën rastin ta shijojnë në transmetimin e drejtpërdrejtë të Veriu Sport,  është shoqëruar me një rivalitet të plotë. Nga pesë...

Euroliga në RTSH: Fenerbahçe e Olympiacos, në gjysmëfinale

Gjithçka arrihet në ndeshjen e pestë me turqit dhe grekët që avancojnë Pas Real Madridit dhe Panathinaikosit, tabloja finale e Euroligës 2024 u plotësua me fitoret jashtë fushe të Fenerbahçes dhe Olympiacosit, në ndeshjet vendimtare të play-off-it. Fenerbahçe bëhet skuadra e...

(Video) Basketboll Meshkuj-Luhet pjesa e dytë e prapambetur, Teuta-Vllaznia. Vllaznia fiton 50-55, por në rezultatin e përgjithshëm durrsakët fitojnë, 97-95

Teuta-Vllaznia  97-95 (17-12, 30-28, 23-23, 27-32) Është luajtur mbrëmjen e sotme ndeshja e prapambetur gjysmëfinale e fazës Play Off në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të qytetit të Durrësit Teuta-Vllaznia në basketboll për meshkuj, e cila tre ditë më parë u...

Basketboll Femra-Tirana e femrave shpallet kampione pas 25 vitesh

Kategoria e Parë e Kampionatit Kombëtar në basketboll për femra ka luajtur të premten takimin e 4-të të finales së titullit "kampion", aty ku u përballën me njëra-tjetrën Tirana dhe Flamurtari, duke kurorëzuar si më të mirat, pas 25...

Basketboll Meshkuj-Ndërprerja e ndeshjes Teuta-Vllaznia, FSHB: Sfida të vazhdojë diten e hënë, ora 19:00 në pallatin e sportit “Ramazan Njala“, ku do të...

‼️Njoftim ‼️ Shoqata e basketbollit “Vllaznia” njofton te gjithe sportdashesit kuq e blu qe ndeshja Teuta -Vllaznia e nderprere per shkaqe teknike do te vazhdoje diten e hene ne oren 19:00 ne pallatin e sportit “Ramazan Njala “ ku do...

Latest News

- Advertisement -spot_img