Tuesday, May 28, 2024

Ping Pong

(Video) Talentja 9 vjeçarja, Anamaria Daberdaku, vajza e ish kampionit të boksit Rafael Daberdaku, kampione e Shqipërisë dhe medaliste në Turneun Ndërkombëtar të Podgoricës

Është vetëm 9 vjeçe, por teksa e shikon të luajë në tavolinën e pingpongut të duket si një profesioniste e vertetë. Kjo është shkodranja e talentuar, Anamaria Daberdaku, nxënëse e shkëlqyer në shkollëm 9 vjeçare “Branko Kodija” të Shkodrës,...

(Video) Pingpong-Vllaznia mbyll një vit të suksesshëm. Trajneri Sokol Tirana bën bilancin e sezonit. Komplimenton kampionen, Anamaria Daberdaku

Duket se kushtet komode të krijuara nga Bashkia Shkodër dhe Federata Shqiptare e Pingpongut me vënien në dispozicion të sallës së re të pingpongut, kanë dhënë efektin e duhur, jo vetëm në masivitetin e frekuentimit të një numri të...

Pingpong-Kampionati Kombëtar individual, fitues Liridona Rexhaj dhe Aron Koni

Liridona Rexhaj dhe Aron Koni ishin kampionët individual në pingpong në garën që është zhvilluar këtë fundjavë në Elbasan. Për Rexhajn ishte titulli i gjashtë radhazi kampion, ndërsa në finale mundi Samanda Agollin, kurse Koni fitoi në finale ndaj...

(Video) Mbyllet Kampionati Kombëtar i Ping Pongut për moshat U13 dhe U19. Spikasin ekipet e Tiranës, Teutës, Tomorrit dhe Elbasanit

(Video) Mbyllet Kampionati Kombëtar i Ping Pongut për moshat U13 dhe U19. Spikasin ekipet e Tiranës, Teutës, Tomorrit dhe Elbasanit      Ka përfunduar me sukses Kampionati Kombëtar Ekipor dhe Individual për moshat U-13 dhe U-19, aktivitet ky i organizuar nga...

(Video) Rikthehet Pingpongu në Shkodër. Kampionati Kombëtar i moshave U13 dhe U19. Vllaznia dinjitoze me dy ekipe pjesëmarrëse

Mungesa e kushteve stërvitore ka bërë që pingpongu shkodran t’i mungojë prej disa vitesh aktiviteteve kombëtare. Por, së fundmi, ndërtimi i sallës së re të pingpongut pranë stadiumit “Loro Boriçi” ka dhënë impaktin e vet pozitiv tek Shoqata e...

Programi i financimit ReLoad, ekipet e Klubit Shumësportësh Vllaznia, i kërkojnë Bashkisë Shkodër të marrin pjesë në dëgjesë për Projekt buxhetin e Sportit për...

Që nga viti 2021, ekipet e Klubit Shumësportesh Vllaznia janë financuar nga ana e Bashkisë Shkodër, si pjesë e projekteve të paraqitura dhe të fituara në mbështetje të programit të financimit ReLoad. Në bazë të marrëveshjes dypalëshe, projektet në...

Latest News

- Advertisement -spot_img