Tuesday, May 28, 2024

Sporte të tjera

(Video) Viki Tafrruku, notarja e vitit! 13 vjeçarja e talentuar e Vllaznisë shkëlqen edhe në Shkup. Në 5 muajt e parë të vitit ngjitet...

Talentja e notit shkodran Viki Tafrruku vazhdon të shkëlqejë në garat kombëtare dhe ndërkombëtare. Me paraqitjet e saja fantastike, notarja shkodrane është konsideruar si “notarja e vitit”, pasi në vetëm në pesë muajt e parë të vitit 2024-të ajo...

Përfundon Turi çiklistik i Shqipërisë, Stojniç u shpall fitues i këtij edicioni

Ka përfunduar Turi i 81-të çiklistik i Shqipërisë me etapën e pestë Vlorë-Fier. Çiklistët që garuan në të pesë etapat e këtij turi përshkuan gjithsej 723 kilometra. 25-vjeçari Veljko Stojniç u shpall fitues i këtij edicioni. Përveç ekipeve shqiptare morën...

(Video) Gjimnastikë Artistike- Vllaznia, më e mira si ekip dhe individ në Kampionatin Kombëtar të moshave. Spikasin kampionët: Mishela Bitanji, Merili Islami, Klea Marku,...

Vllaznia vazhdon të jetë dominuese e sportit të gjimnastikës artistike. Ekipi kuqeblu i drejtuar nga trajneri Izmir Kashi dhe kolegja e tij, Shpresa Salja ka qënë më i miri në garat e Kampionatit Kombëtar të gjimnastikës artistike të moshave...

(Video) Federata Shqiptare e Gjimnastikës dekoron 10-të ish kampionë të Vllaznisë: Sadetin Fishta, Vjollca Media, Vuke Zako, Vlash Radoja(Pas vdekjes), Gjovalin Mikeli(Pas vdekjes), Satber...

Pjesë e Kampionatit Kombëtar të gjimnastikës artistike për moshat organizuar të shtunën në qytetin e Shkodrës, ku figurën më të mirë sportive e bënë gjimnastët e Vllaznisë, ishte edhe nderimi që Federata Shqiptare e Gjimnastikës bëri për një brez...

Çiklizëm- Turi i 81-të Çiklistik të Shqipërisë, kryesim i dyfishtë i Serbisë, si ekip dhe Djorde Djuriç si individ

Etapa e dytë e Turit të 81-të të Shqipërisë në Çiklizëm ishte ajo Korçë – Elbasan, që është fituar nga çiklisti nga Gjibraltari, Frank Longstaff. Ai e preu i pari vijën e finishit në kohën 3h30’28”. Pas tij në...

Çiklizëm-Nis Turi i 81-të i Shqipërisë. Serbi Djujiç fitues i etapës së parë, Tiranë-Korçë

Turi i 81-të i Shqipërisë në çiklizëm ka startuar të hënën në mesditë nga Tirana për të shkuar në kryeqendrën e juglindjes së vendit në Korçë. 165 kilometra të përshkruara nga çiklistët e 12 ekipeve, ndërsa e gjithë etapa...

(Video) Handball-Kupa “Nikolin Karroca 2024” fitohet nga K.H. Vllaznia. Përkujtohet në vitin e 4 të ndarjes së parakohshme nga jeta ish kampioni dhe ish...

Ish kolegë të fushës së lojës, me të cilët është shpallur kampion me Vllazninë, miq, dashamirë, sportdashës shkodranë, përkujtuan sot ish kampionin dhe ish presidentin e Klubit të Handballit Vllaznia, Nikolin Karroca në katër vjetorin e ndarjes së tij...

Çiklizëm-Garat me nxënësit e shkollave të mesme Shkodër. Fitues Megan Zhivani(Shkolla Maria Ndihmetare) dhe Arsid TELI (Shkolla 28 Nentori)

Zyra e Sporteve në Bashkinë Shkodër në bashkëpunim me Zyrën Vendore të Arsimit dhe Shoqatën e Çiklizmit “Vllaznia”, organizuan një aktivitetet garash me biçikleta, mes nxënësve të disa shkollave të mesme të qytetit dhe disa prej çiklistëve titullar të...

Kupa “Nikolin Karroca”. Ish presidenti i Klubit Hanball-Vllaznia, përkujtohet me një trofe me rastin e katër vjetorit të ndarjes nga jeta

Nikolin Karroca, ish sportisti kampion i Vllaznisë në Handball dhe më pas president i KH Vllaznisë, i ndarë nga jeta para kohe katër vite më pare në moshën 52 vjeçare do të përkujtohet këtë të dielë me një kupë...

Tenis: Surpriza në Romë, eliminohet Djokovic

Shtatëmbëdhjetë vjet pas Fernando Gonzalezit, një kilian rikthehet për të mposhtur nr. 1 në botë në tenis. Protagonist është Alejandro Tabilo, 26-vjeçari i lindur në Kanada nga prindër kilianë, i cili mundi Novak Djokoviç në raundin e 3-të të...

Latest News

- Advertisement -spot_img