Arte Marciale

(Video) Karate-Mikela Skandaj, e nis me medalje 2023-shin. Talentja shqiptare, shpallet kampione në Mantova të Italisë

Viti 2023 ka nisur në mënyrën më të mirë për talenten e arteve marciale, Mikela Skandaj. 13 vjeçarja, prindërit e së cilës janë nga fshati Baqel i Lezhës, por ajo vetë ka lindur në Itali, po spikat prej disa...

Klubi “Albania Judo Kodokan” me drejtues Mjeshtrin e njohur Anton Shkoza, vazhdon traditën e festës së fundvitit!

Klubi “Albania Judo Kodokan” me qëndër në Vaun e Dejës, i themeluar dhe drejtuar prej vitesh nga Mjeshtri i Madhi Judo-s shkodrane dhe asaj shqiptare, Anton Shkoza, e ka shndërruar në traditë organizimin e festës së fundvitit me sportistët...

Tjetër sukses i Mikela Skandajt në Itali. Karateistja lezhjane, fiton dy medalje në Turneun Ndërkombëtar “Verona” duke e çuar në 35 numrin e fituar...

Pas suksesit të rreth një muaj më parë në Kampionatin Europian të Kataresë, zhvilluar në Firenze-Itali, ku mes konkurenteve të forta nga e gjithë Europa u shpall nënkampione e Europës, Mikela Skandaj, regjistroi suksesin tjetër të radhës.Këtë herë ishte...

(Video) Taekwondo-Ballkaniada e Tiranës. Sportistët shkodranë rrëmbejnë katër medalje

Rezultatet pozitive që ka arritur sporti i Taekwondosë shqiptare në arenën ndërkombëtare ka bërë që këto ditë në Tiranë të organizohet Kampionati Ballkanik, aktivitet që organizohet për herë të parë  në Shqipëri për nivelin Ballkanik.Pjesëmarrës në këtë aktivitet të...

(Video) Emocionet e Nënkampiones së Europës në Karate, lezhjanes, Mikela Skandaj, për festën e flamurit kombëtar. Mirënjohja për ato që e kanë mbështetur!

Për Mikela Skandajn, 13 vjeçaren e talentuar nga fshati Baqel i Lezhës, e cila rreth një muaj më parë u shpall Nënkampione Europe në sportin e karatesë, festa e flamurit, shpalljes së pavarësisë kombëtare, përjetohet me emocione të veçanta....

(Video) Taekwondo-Vllaznia, fituese e Kupës së Shqipërisë me grupmoshat. 19 vende të para, 17 të dyta dhe 18 të treta si individë. Amina Batuni...

Fitimi i trofeve kombëtarë për ekipin e Vllaznisë në Taekwondo tashmë është bërë një ritual i zakonshëm. Pas sukseseve të garave të mëparshme në Kampionatin Kombëtar si dhe veprimtari të tjera të kalendarit të Federatës Shqiptare të Taekwondosë, Vllaznia...

(Video)Taekwondo- Vllaznia kampione si ekip. 40 medalje si individë(10 të arta, 11-të të argjendta, dhe 19-të të bronxta(K. Kombëtar për fëmijët e moshave 6-11...

Qyteti i Lezhës ka qënë destinacioni i radhës ku Federata Shqiptare e Taekwondosë zhvilloi Kampionatin Kombëtar për kategorinë e fëmijëve të moshave 6-11 vjeç.Aktiviteti në fjalë u zhvillua në palestren e shkollës 9 vjeçare “Nënë Tereza” të Lezhës, ku...

Programi i financimit ReLoad, ekipet e Klubit Shumësportësh Vllaznia, i kërkojnë Bashkisë Shkodër të marrin pjesë në dëgjesë për Projekt buxhetin e Sportit për...

Që nga viti 2021, ekipet e Klubit Shumësportesh Vllaznia janë financuar nga ana e Bashkisë Shkodër, si pjesë e projekteve të paraqitura dhe të fituara në mbështetje të programit të financimit ReLoad. Në bazë të marrëveshjes dypalëshe, projektet në...

(Video)Mikela Skandaj, Nënkampione Europe në Karate. 13 vjeçarja nga fshati Baqel i Lezhës përfaqëson Italinë, por pret një ftesë nga Shqipëria

Mikela Skandaj, një 13 vjeçare e talentuar në sportin e karatesë është e vetmja shqiptare që po konkuron në Kampionatin Europian, i cili po zhvillohet prej tre ditësh në Firenze-Itali, me një pjesëmarrje prej 1852 sportistëve nga e gjithë...

Latest News

- Advertisement -