Friday, September 22, 2023

Peshëngritje

Probleme me gjyqtarinë, por Erkand Qerimaj ia del. Renditet i shtati në Botërorin e Arabisë Saudite

Erkand Qerimaj është i shtati në Kampionatin Botëror të të rriturve në Peshëngritje, kjo në peshën deri 81 kilogram. Një aktivitet i cili është duke u zhvilluar në Riad të Arabisë Saudite dhe që është i vlefshëm për kualifikim...

Botërori i Peshëngritjes në Arabinë Saudite. Briken Calja, i dyti në Baterinë B. Pritet konkurimi për Erkand Qerimajn në Baterinë A

Briken Calja renditet i dyti në Baterinë B të peshës deri në 81 kilogram në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes për të rritur, që është duke u zhvilluar në Riad të Arabisë Saudite. Në shkëputje e ka nisur me 150 kilogram,...

(Video-Interviste) Sajmir Lagja, pasuesi kampionit Erkand Qerimaj në peshëngritje. Kampioni shkodran, i teti në Europë dhe kampion në Kupën e Shqipërisë

Saimir Lagja, peshëngritësi i talentuar shkodran, po kalon një formë shumë të mirë sportive. Falë rezultateve shumë pozitive që po arrin në garat kombëtare dhe ato ndërkombëtare, specialistët e peshëngritjes, e konsiderojnë si një Erkand Qerimaj të dytë. Në palestren...

(Video) Suksesi i peshëngritësve shkodranë në Europianin e Rumanisë dhe Kupën e Shqipërisë. Flet, trajneri i kombëtares Artur Lagja

Peshëngritësit shkodranë kanë bërë një përfaqësim shumë të mirë në dy garat e fundit të zhvilluara në Rumani dhe Tiranë. Në Bukuresht konkuruan për Kampionatin Europian të kategorisë U-23, ndërkohë që në kryeqytetin shqiptar për Kupën e Shqipërisë për...

Rezultoi pozitiv në testin antidoping, reagon peshëngritësi i kombëtares Daniel Godelli. Kërkon hapjen e testit “B”!

Peshëngritja shqiptare dëmtohet edhe një herë nga problemet e dopingut. Këtë herë është Daniel Godelli, i cili sipas Agjencisë Ndërkombëtareve të Testimeve antidoping, ka rezultuar përdorues i substancës së ndaluar SARM enobosarm, e cila në fakt përdoret në sportin...

Kamza, me palestër të re peshëngritje. Merr emrin e ish peshëngritësit të famshëm, “Aleksandër Kondo”

Aleksandër Kondo është ende i gjallë në peshëngritjen shqiptare. Ajo çfarë ai i ka bërë në shtangën shqiptare vlen si motivimin edhe sot për brezin e ri, ndërsa në Kamëz është inauguruar palestra e peshëngritjes me emrin “Aleksandër Kondo”....

Peshëngritje-Europiani i Armenisë/ Shkodrani, Erkand Qerimaj i pesti në shkëputje, zhgënjen Briken Calja,

Peshëngritësi shkdran, Erkand Qerimaj, vazhdon të bindë në garat ndërkombëtare. Në kampionatin Europian që po mbahet në  Jerevan të Armenisë, Qerimaj u rendit i pesti në stilin e shkëputjes dhe i 11-ti në atë të shtytjes, duke u renditur...

Peshëngritja Shqiptare, gati për Europianin e Armenisë. Qerimaj, Calja, Ramadani, Godeli, Shoraj në konkurim

Peshëngritja shqiptare tashmë është gati për evenimentin më të rëndësishëm kontinental. Bëhet fjalë për Kampionatin Europian të të rriturve, i cili zhvillohet në Jerevan të Armenisë. Aktivitet në të cilin konkurojnë pesë peshëngritës shqiptarë: Qerimaj, Calja Ramadani, Godelli dhe...

Kryeministri Edi Rama, nderon 7 sportistë elitarë. Mes tyre edhe peshëngritësi shkodran, Erkand Qerimaj

7 sportistë shqiptarë, kampionë bote dhe Europe, që kanë përfaqësuar vendin në peshëngritje, ski, mundje, boks, bilardo e bodybuilding, janë nderuarsot nga ana e Kryeministrit Edi Rama Lista e sportistëve që u vlerësuan me titullin “Vleresimi i Yjeve te Mirenjohjes...

Akuzat e Briken Calajt ndaj FSHP-së, reagon trajneri i kombëtares, Artur Lagja

Një deklarate e dhene nga peshengritese i kombetares, Briken Calja gjate nje prononcimi te dhene ne Top Channel, nuk eshte pritur mire nga trajneri i kombetares se peshengriteës, Artur Lagja.   “Sa për pjesën e hijes mund të them se më...

Latest News

- Advertisement -spot_img