Peshëngritje

Samuel Bishanaku, djali i ish peshëngritësit shkodran, Sokol Bishanaku, nënkampion Europe

Familja sportive “Bishanaku” nxjerr një nënkampione Europe. Bëhet fjalë për Samuel Bishanakun, djalin e ish peshëngritësit kampion të Vllaznisë, sot trajner me Tiranën, Sokol Bishanaku, i cili e mori këtë rezultat në Kampionatin Europian për moshën deri në 17...

Europiani i Peshëngritjes për moshat, shkodrani Saimir Lagja, Ertjan Kofsha dhe Franko Ferrari, mbesin jashtë konkurimit për arsye burokratike

Kombëtarja e peshëngritjes, e cila kishte nisur prej më shumë se dy javësh përgatitjet për Kampionatin Europian për moshat U-15 dhe u-17 që do të mbahet nga data 20 deri më 27 gusht në Poloni, do të përfaqësohet vetëm...

(Video) Lojërat Olimpike “Tokio 2020”-Shkodrani Erkand Qerimaj, vendi i nëntë në Olimpiadë

Peshëngritësi shqiptar ish-kampion Europe në garimin e tij të Lojërave Olimpike “Tokio 2020" bëri një përfaqësim dinjitoz duke u renditur mes më të mirëve në botë. Një arritje e përmirësuar me 4 vende krahasuar me Pekin 2008. Në kategorinë...

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”-Garon, Erkand Qerimaj, i pari në Baterinë “B”

Peshëngritësi shkodran, Erkand Qerimaj nën kujdesinj e trajnerit të tij personal, Zef Kovaçi, është ngjitur në pedanëne Lojërave Olimpike “Tokio 2020” mëngjeësin e sotëm duke bërë një përfaqësim shumë të mirë.“Gara ime në kategorinë -81kg në “Tokyo 2020” u...

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”-Shkodrani, Erkand Qerimaj garon mëngjesin e së shtunës, ora 05.00

Shkodrani, Erkand Qerimaj duket mjaft optimist për konkurimin në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Së bashku me trajnerin e tij personal, Zef Kovaçi ato kanë ditë të tëra që sterviten, ku përpos Shqipërisë kanë vijuar me të njëjitn ritëm edhe...

Mesazhi publik i KOKSH në mbështetje të peshëngritësit Briken Calja:E gjithe Shqipëria është me ty sot Briken!

 Komiteti Olimpik Kombetar Shqiptar (KOKSH) 1tSpornsouredhdo  · Sot ne oren 12:45 me oren ne Shqiperi, ju ftojme qe qendroni para ekranit te RTSH 1 per te ndjekur garen e kampionit te peshengritjes @briken_caljaEmocionet jane te medha, te tilla jane edhe shpresat...

Lojërat Olimpike, “Tokio 2020”-Sot dita e Briken Caljes, Shqipëria gati për medaljen olimpike në peshëngritje

Peshëngritësi kuqezi Briken Calja do të garojë sot në mesditë në Lojërat Olimpike, “Tokio 2020”.Calja do të ngjitet në skenën e Lojërave Olimpike, ku do të garojë në peshën 73 kilogram në peshëngritje. Nga 9 kuqezinjtë pjesëmarrës në këtë...

Peshëngritje-Elez Gjoza, rizgjidhet president i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes

Ish peshëngritësi kampion i Partizanit dhe kombëtares kuqezi Elez Gjoza, është zgjedhur president i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Për Gjozën, kjo është hera e dytë që do të ketë rastin të drejtojë institucionin më të lartë të shtangës shqiptare,...

Dorëheqja e presidentit të FSHP Masllavica, ish trajneri i kombëtares Petrit Hoxha kërkon shtyerjen e Asamblesë

Lajmi i papritur për dorëheqjen e Theodhori Masllavices nga posti i Presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes si dhe kandidaturës për president në punimet e Asamblesë së FSHP që do të mbahen me 14 nëntor ka shkaktuar një tëymnajë...

Prag zgjedhjet në FSHP, kreu aktual i federatës Masllavica jep dorëheqjen nga gara për president

Më 14 nëntor pritet të mblidhet Asamblea Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes. Konkretisht, njoftimet pranë strukturave përkatëse të asamblesë bëjnë të ditur se do të votohet për presidentin e ri të kësaj Federate si dhe të Këshillit Drejtues....

Latest News

- Advertisement -