Lojra me Dorë

Basket Meshkuj-Liga Unike/Vllazni me dy fytyra, e mund Golden Ylli i Kosovës në Shkodër, 67-79

Vllaznia e koshit për meshkuj nuk e ka nisur mirë konkurimin në Ligën Unike të basketbollit. Skuadra e drejtuar nga malazezi, Nokola Milatoviç është mundur në takimin e parë të këtij kompeticioni nga skuadra kosovare, Golden Eagle Ylli me...

Mirel Josa, trajneri i ri i Laçit

Ish futbollisti bardheblu dhe i kombëtares shqiptare, por edhe trajneri i suksesshëm di disa skuadrave, brenda dhe jashtë Shqipërisë pritet të marrë drejtimin e ekipit të Laçit. Pas largimit të malazezit Dejan Vukiçeviç, këtë javë skuadrën e drejtoi provizorisht trajneri...

(Video-Intervista) Tatjana Marash: Fitorja në Shkodër, dedikim për trajnerin Lisha! Flet shefja e klubit Skënderbeu

Sot është shefe e klubit shumësportesh “Skënderbeu” dhe realisht po e kryen në mënyrën më të mirë punën e saj, pasi ekipet korçare janë lidër në disa sporte. Megjithatë, si ish volejbolliste e njohur e Skënderbeut dhe e ekipit...

(Intervista-Video) Humbi duelin e kryesueseve, trajneri i Vllaznisë në volejboll femra, Dorian Tafa, flet pas ndeshjes, Vllaznia-Skënderbeu(0-3)

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës, u ndeshëm dy skuadrat bashkëryesuese të Kampionatit Kombëtar të volejbollit për femra, Vllaznia vendase dhe Skëndërbeu mysafir, të cilat vinin në këtë duel me nga dy fitore në këtë start kampionati....

Volejboll meshkuj, Vllaznia-Erzenin 1-3. Kuqeblutë kanë ende punë për stabilizimin e formacionit, ndikuan edhe mungesat

Vllaznia-Erzeni 1-3 (14-25, 23-25, 25-22, 14-25)E shtunë, 22 tetor 2021, ora 16.00, pallati i sportit, “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Rrashketa, Çekini, Qafarena, Taflaj, Talani, Lleshi Tr: A.KalajaU aktivizuan: Lloshi, Curraj, Jula, Dibra, Taflaj, ÇekiniErzeni: Dashu, Çullhaj, Sabliqi, Kula, Nazifi, Hoxha...

Volejboll Femra-Vllaznia, nuk ia del me Skënderbeun, humbet në shtëpi 0-3

Vllaznia-Skënderbeu 0-3(17-25, 16-25,7-25)(E shtunë, 22 tetor 2021, ora 13.00, pallati i sportit “Qazim Dervishi” Shkodër)Vllaznia: Libero Stela Kiri, Sara Hasku, Esmeralda Tuci, Mandisa Kuçi, Sara Beci, Lorela Picaku, Liridona Kodra, Klodeta Zhivani, Edna Erkoçi, Iris Bardeli, Laura Ballçiti, Sidorela...

Latest News

- Advertisement -