Thursday, May 30, 2024

Lojra me Dorë

(Video-Intervista) Vllaznia Volej U21, fiton dy trofetë e sezonit, Kupë dhe Kampionat. Trajneri Endri Jukni, 7 vite më parë shpallej kampion në formacionin e...

Vllaznia në Volejboll për meshkuj, kategoria Superiore U21, ka arritur rezultatet më të larta nga të gjitha ekipet e Klubit Sportiv Vllaznia për sezonin 2023-2024. Themi kështu, pasi skuadra e drejtuar nga trajneri Endri Jukni dhe kolegu i tij...

(Video-Intervista) 91 vjetori i lindjes së ish volejbollistit dhe trajnerit të mirënjohur të volejbollit, Vehbi Sulejmani. Urime profesor, edhe 100 të tjera!

Sot ka mbushur plot 91 vjeç, por pas ka lënë një histori të plotë suksesesh më sportin shkodran dhe më gjërë. Bëhet fjalë për Vehbi Sulejmanin, që në fak fillimet i pat me atletiken dhe sidomos futbollin duke spikatur...

Basket Meshkuj-Besëlidhja fiton edhe finale e dytë në Durrës, edhe një fitore i duhet për titullin kampion

Besëlidhja ka hedhur dhe një hap tjetër drejt titullit kampion në basketboll për meshkuj, teksa të shtunën pasdite, në Pallatin e Sportit “Ramazan Njala” Durrës, ka mundur Teutën, 91-75. Një ndeshje e cila ka ardhur drejtpërdrejtë në rrjetin e...

(Video) Vllaznia Volej meshkuj U-21 shpallet kampione e Shqipërisë. Kuqeblutë fituan në transfertë finalen e tretë me Partizanin

Partizani U21-Vllaznia U21, 0-3( 21-25,18-25,17-25) Formacioni i Vllaznisë: Gilman Talani, Juri Lumanaj, Mario Lugaj, Sead Durro, Viktor Bazhdari, Mateo Qeseri, Zaim Halili, Erind Vora, Oliver Marku, Enea Grimaj, Amadeus Veleçiku, Dion Zefi. Trajner: Endri Jukni, Fatjon Çekini Ndonëse volejbollistët e rritur...

Basketboll meshkuj/ 31 pikë diferencë dhe përmbysje, Besëlidhja fiton serinë e parë të finaleve kundër Teutës

Kampionati kombëtar i basketbollit për meshkuj është në fazën e finaleve për titullin kampion i cili sigurohet nga skuadra që fiton 4 nga 7 përballjet e këtij dueli. Këtë të mërkurë në sallën sportive "Feti Borova" në kryeqytet, Besëlidhja,...

(Video) Basketboll Meshkuj-Gjysmëfinalja e pestë, Teuta-Vllaznia, fitohet nga durrsakët. Kuqeblutë të pakënaqur me gjykimin

Teuta-Vllaznia 79-70(24-20, 12-14, 21-19, 22-17) Vllaznia në basketboll për meshkuj e ka mbyllur me konkurimin në fazën Play Off. Pas katër ndeshjeve gjysmëfinale përballë Teutës, rezultati ishte 2 me 2. Ndeshja e pestë, e cila përcaktonte ekipin që shkonte në...

Basket Meshkuj-Teuta-Vllaznia, përballja e pestë gjysmëfinale. Sot, ora 19:00 në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të Durrësit. Kuqeblutë, optimist për kualifikim në finale. Tifozë...

Katër përballje gjysmëfinale janë konsumuar mes çiftit, Vllaznia-Teuta në basketboll për meshkuj. Ndër to, dy janë fituar nga shkodranët dhe dy nga durrsakët, ndërkohë që sipas rregullores së Federatës Shqiptare të Basketbollit, sot në program është përballja e pestë...

(Video) Basket Meshkuj-Vllaznia fiton gjysmëfinalen e katërt me Teutën 72-71. Barazim, 2-2 me ndeshje, finalisti përcaktohet të dielën në Durrës me ndeshje të pestë

Vllaznia-Teuta- 72-71(19-13, 20-15, 18-22 15-21) Gjysmëfinalja mes Vllaznisë dhe Teutës në basketboll për meshkuj, takim të cilin amatorët e basketbollit patën rastin ta shijojnë në transmetimin e drejtpërdrejtë të Veriu Sport,  është shoqëruar me një rivalitet të plotë. Nga pesë...

Euroliga në RTSH: Fenerbahçe e Olympiacos, në gjysmëfinale

Gjithçka arrihet në ndeshjen e pestë me turqit dhe grekët që avancojnë Pas Real Madridit dhe Panathinaikosit, tabloja finale e Euroligës 2024 u plotësua me fitoret jashtë fushe të Fenerbahçes dhe Olympiacosit, në ndeshjet vendimtare të play-off-it. Fenerbahçe bëhet skuadra e...

(Video) Basketboll Meshkuj-Luhet pjesa e dytë e prapambetur, Teuta-Vllaznia. Vllaznia fiton 50-55, por në rezultatin e përgjithshëm durrsakët fitojnë, 97-95

Teuta-Vllaznia  97-95 (17-12, 30-28, 23-23, 27-32) Është luajtur mbrëmjen e sotme ndeshja e prapambetur gjysmëfinale e fazës Play Off në pallatin e sportit “Ramazan Njala” të qytetit të Durrësit Teuta-Vllaznia në basketboll për meshkuj, e cila tre ditë më parë u...

Latest News

- Advertisement -spot_img