Monday, July 22, 2024

Noti

(Video) Notarët shkodranë të drejtuar nga trajneri Kolë Shiroka shkëlqejnë në garat e Kupës së Shqipërisë. Spikat, shqiptaro-italiani, Alessandro Hyso me 3 vende të...

Federata Shqiptare e Notit ka organizuar aktivitetin e Kupës së Shqipërisë, i dyti për nga rëndësia për vitin 2024. Krahas ekipeve më të mira të kampionatit shqiptar, pjesë e këtij aktiviteti ka qënë edhe Shoqata Sportive “Shkodra Not” e...

(Video) Viki Tafrruku, notarja e vitit! 13 vjeçarja e talentuar e Vllaznisë shkëlqen edhe në Shkup. Në 5 muajt e parë të vitit ngjitet...

Talentja e notit shkodran Viki Tafrruku vazhdon të shkëlqejë në garat kombëtare dhe ndërkombëtare. Me paraqitjet e saja fantastike, notarja shkodrane është konsideruar si “notarja e vitit”, pasi në vetëm në pesë muajt e parë të vitit 2024-të ajo...

(Video) 13 vjeçarja Viki Tafrruku shkëlqen në Kampionatin Kombëtar për të Rinj dhe të Rritur. Në 4 gara konkuruese, fiton 2 vende të para,...

Është vetëm 13 vjeçe, por falë cilësive që disponon, por edhe rezultateve të larta që ajo vazhdon të regjistrojë nga gara në garë, Viki Tafrruku ka marrë vemendjen e madhe të specialistëve të notit shqiptar, të cilët e konsiderojnë...

(Video) Not-Vllaznia shkëlqen në Kampionatin Kombëtar të fëmijëve. Spikat Viki Tafrruku me dy vende të para dhe Adriel Marku në 100 metër katërnotim. Në...

Notarët shkodranë kanë bërë një përfaqësim shumë të mirë në garat e Kampionati Kombëtar të fëmijëve të organizuara nga Federata Shqiptare e Notit në ambientet e pishines Stela të Tiranës. Në këtë aktivitet morën pjesë 8 ekipe nga Shqipëria,...

(Video) Notarët shkodranë në Turneun Ndërkombëtar të Shkupit. Spikasin Arbër Hysaj dhe Viki Tafrruku

Shtatë medalje kanë arritur të sigurojnë notarët shkodranë në garat e Turneut Ndërkombëtar të Notit zhvilluar në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, Shkup. Aktivitet ky shumë i rëndësishëm ndërkombëtar, në të cilin garuan  35 klube me gjithsej 410 sportistë...

Ditëlindja e parë pa Ridvan Gjeçajn! Ish kampioni i notit dhe intelektuali i spikatur shkodran e më gjërë, ndërroi jetë para kohe në 14...

Ditët kalojnë, po ashtu edhe muajt, për pak bëhet edhe viti i plotë i ndarjes nga jeta të Ridvan Gjeçajt, të kësaj figure të nderuar të qytetit të Shkodrës, ish kampionit të notit, si sportist dhe trajner me Vllazninë,...

(Video) NOT- Vllaznia e drejtuar nga trajneri Kol Shiroka, më e mira në Kupën “Klavio Meça”. Shkëlqen Viki Tafrruku, kampione në stilin shpinë

Aktiviteti përmbyllës i këtij viti për sportin e notit ishte, Kupa "Klavio Meça" për kategorinë e moshës deri 14 vjeç.  Pjesë e këtij aktiviti, i organizuar nga Federata Shqiptare e Notit ishte edhe ekipi i Vllaznisë, i drejtuar nga trajneri...

(Video) Not-Amel Delanin dhe Viki Tafrruku, rekorde të reja kombëtare-Kupa Pavarësia-Stela Resort Tiranë

Notarët shkodranë vazhdojnë të regjistrojnë rezultate pozitive. Një gjë të tillë e kanë bërë edhe në garat e Kupës Pavarësia zhvilluar gjatë dy ditëve të kësaj fundjave, në datat 24 dhe 25 Nëntor, organizuar nga Federata Shqiptare e Notit...

(Video) Elia Lika dhe Andia Pema, dy prej notareve të një brezi të talentuar të Vllaznisë, flasin me emocion për konkurimet e tyre kombëtare...

Ndonëse pa kushtet e duhura stërvitore, pasi prej vitesh kërkohet një pishinë për zhvillimin e proçesit stërvitor, noti shkodran duket se është në rrugë të mbarë. Dhe, kjo falë punës pasionante dhe profesionale që trajneri Kolë Shiroka po bën...

(Video) Notarja e talentuar shkodrane Viki Tafrruku fituese e Kupës “Idriz Muço”. Maratona Kombëtare e Notit Sarandë

Ekipi i Vllaznisë në not i drejtuar nga trajneri Kolë Shiroka, ka qënë pjesëmarrës në garat e maratonës së notit “ Idriz Muço” për të gjitha grup moshat, që nga 08 deri në 80 vjeç. Një aktivitet ky tradicional që...

Latest News

- Advertisement -spot_img