Wednesday, June 19, 2024

Kategoria U-21

Shqipëria U-20 merr pjesë në turneun e veçantë të organizuar nga Arabia Saudite

Shqipëria U-20 do të marrë pjesë në një turne të veçantë në Arabinë Saudite që do të zhvillohet në datat 25 qershor – 5 korrik. Në këtë turne që është i treti në histori pjesëmarrës do të jenë 11 vende...

EURO U-21/ Shqipëria luan ndeshjen e shtyrë me Malin e Zi. Në fushë tre shkodranët, Smajli, Preka dhe Nikaj

Mali i Zi U21-Shqipëri U21  1-0(Shënues: Franeta) Shqipëria U-21 u mund me rezultatin minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e EURO 2025 ndaj Malit të Zi. Sfida e zhvilluar në stadiumin e Podgoricës u vendos nga goli i...

Sfidat me Malin e Zi & Lihtenshtejnin/ Shqipëria U-21 vijon përgatitjet, trajneri Bushi fton Klevi Qefalinë

Shqipëria U-21 po përgatitet në kuadër të sfidës kualifikuese të “EURO 2025” ndaj Malit të Zi dhe miqësores me Lihtenshtejnin. Departamenti i Komunikimi në FSHF bën me dije se trajneri Alban Bushi ka vendosur që me grupin të bashkohet edhe...

(Intervista) Çështja “Roko Vata” ! Trajneri i Shpresave Bushi deklaroi se është kontaktuar nga FSHF për tu veshur kuqezi. Reagon babai i Rokos, ish...

Shqipëria U-21 do të luajë ndeshjen e shtyrë ndaj Malit të Zi U-21, e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2025” më datë 7 qershor në orën 20:00, në stadiumin “DG Arena” të Podgoricës. Gjatë konferencës për shtyp në prag...

(Intervista) “EURO 2025” U-21/ Trajneri Bushi: Ndeshja me Malin e Zi, shumë e rëndësishme. Janë nëntë pikë në lojë, luftojmë deri në fund

Trajneri i Kombëtares shqiptare U-21, Alban Bushi doli këtë të mërkurë në një konferencë për mediat, në kuadër të ndeshjes kualifikuese të “Euro 2025”, ndaj Malit të Zi (7 qershor, ora 20:00) dhe sfidës miqësore ndaj Lihtenshtejnit (11 qershor,...

Kualifikuesja me Malin e Zi dhe miqësorja me Lihtenshtejnin, trajneri Bushi publikon listën e Kombëtares U-21. Mes tyre edhe dyshja kuqeblu, Smajli-Alivoda

Shqipëria U-21 do të luajë ndeshjen e shtyrë ndaj Malit të Zi U-21, e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2025” më datë 7 qershor në orën 20:00, në stadiumin “DG Arena” të Podgoricës. Ndeshja e cila u ndërpre më datë...

U-21/ Shqipëria në garë për të pritur finalet e EURO 2027. FSHF dorëzon kandidaturën në UEFA

Pas organizimit të suksesshëm të finales së parë të UEFA Conference League në Tiranë në vitin 2022, dhe fitimit të së drejtës për të organizuar finalet e Kampionatit Europian 2025 për grupmoshën U-17, FSHF kërkon të organizojë një tjetër...

(Intervista-Video) Trajneri i Vllaznisë U21 Ergi Borshi, flet pas humbjes 0-4 me Tiranën U21: Aktivizuam me sukses elementin e ri 16 vjeçarë: Arkan Nikaj,...

Vllaznia U21, humbi sot 0-4 me Tiranën, ndeshje e luajtur në stadiumin “Reshit Rusi” të Shkodrës. Një ndeshje, ku tekniku i 21 vjeçarve Ergi Borshi nuk pati në dispozicion lojtarët e skuadrës së parë, madje as skuadrës U19 për...

(Video) Humbje e thellë e Vllaznisë U21. E mund Tirana 0-4 në “Reshit Rusi”. Shënojnë: Dashi(2), Hoda dhe Ndreca

Vllaznia U21-Tirana U21, 0-4(Shënues: Eno Dashi(2), Luka Hoda dhe Zarajet Ndreca Vllaznia: Mëhidri, Ramja, Muhaj, Maliqi, Kapllanaj, Nikaj, Muliu, Moleci, Jahaj, Ivziku, Hoxha(U aktivizuan: Bajrami, Xhakaj). Trajner: Ergi Borshi Tirana: Cali, Halili, Ndreca, Qehaja, Mitrovasili, Bashari, Xhixhabesi, Ermal Meta, Celaj, Tola,...

(Video) Spikati në fitoren ndaj Teutës, mesfushori William Cungu, i kënaqur me ecurinë e skuadrës dhe të tijen personale: Pres një ftesë nga ekipi...

Pas ndeshjes, Vllaznia U21-Teuta U11, të cilën kuqeblutë e fituan me rezultatin 2 me 1, teksa bënte analizën e ndeshjes, trajneri kuqeblu Ergi Borshi vlerësoi edhe lojën e mesfushorit William Cungu. Ndërkohë, vetë Cungu i “vogël”, pasuesi i traditës së...

Latest News

- Advertisement -spot_img