VeriuSport

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për media, në prag të ndeshjes që Shqipëria do të zhvillojë ditën e nesërme ndaj Polonisë, sfidë e vlefshme për kualifikueset...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet të hënën në mbrëmje në Varshavë.Delegacioni kuqezi ka udhëtuar sot paradite drejt tokës polake, duke mbërritur në mesditë për t;u...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat kombëtare, por edhe ato ndërkombëtare. I tillë ishte edhe Turneu i rëndësishëm “Flakadani i Karadakut” i zhvilluar në Kosovë me...

(Video) Futboll Moshat-Djelmia Shkodrane U17 sfidon Flamurtarin, e mund 2-0 me golat e Albi Brojaj dhe Ermal Doçaj dhe mban vendin e tretë...

FC Djelmnia Shkodrane-FC Flamurtari 2-0(Shënues: Albi Brojaj 8’, Ermal Doçaj 49’)Djelmia Shkodrane:U17: Tahiri, Lesha, Brojaj, Delaj, Ndrevashaj, Bregu, Plangaj, Doçaj, Zhuri, Çezma, Uldedaj. (U aktivizuan: Shkëmbi, Preçetaj, Dibra, Velaj).Trajner: Arber Shytani.Flamurtari: Dervishaj, Petoshati, Gjipali, Beqiri, Bajramaj, Doku, Hodaj,...

(Video) Vllaznia U18, nderon basketbollin shkodran. Skuadra e drejtuar nga trajnerja Medina Mustafa, shpallet kampione e Shqipërisë

Finalja Vllaznia U18-Goga Basket U18, 69-61Në këtë vit të zymtë për basketbollin shkodran, kur për herë të parë në historinë e tij, ekipi i basketbollit të meshkujve bie nga kategoria e Superligës, është Vllaznia e basketit për të reja...

Futboll Moshat-Javë e suksesshme për ekipet e KF BASHKIMI, tre fitore dhe një barazim

Për ekipet e KF Bashkimi që drejtohen nga kryetrajneri Ervin Alushi, kjo javë ka qënë e suksesshme në konkurimin e kampionateve rajonale të grupmoshave. Bilanci i ndeshjeve, nga kategoria U-9 deri në U-15 ka pasur vetem fitore.Kështu, për kategorinë...

(Video) Sinjale pozitive në kampin kuqeblu. Ardit Hoxhaj, optimist për ndryshimin e situates: Ndeshja me Bylisin, momenti i duhur për të bërë kthesen pozitive

Vllaznia vazhdon përgatitjet për ndeshjen e radhës nën drejtimin e trajnerit Auron Miloti, i cili që prej së mërkurës ka zëvendësuar Mirel Josën në stolin kuqeblu. Për vlonjatin e Vllaznisë Ardit Hoxhaj, i cili është një ndër pikat e...

Miqësorja e dytë në Maltë, Shqipëria mundet nga homologët vendas, 2-1

Maltë U19-Shqipëri U19  2-1Formacioni i Shqipërisë U19: Elliot Krasniqi (GK), Arlind Kurti, Elton Fikaj, Ervin Bashi, Ardit Nuredini, Orgito Ruci, Erald Krasniqi, Gent Elezaj, Adijat Seferi, Lorent Talla, Samuele Kasa.Trajner: Armando CunguKombëtarja e Shqipërisë U-19 gjendet prej sa ditësh...

Miqësorja mes vedit, Vllaznia A mund Vllazninë U-19, 5-0. Kristian Vulaj merr vemendje, shënon supergol

Vllaznia A- Vllaznia U19,  5-0(Shënues: Hoxhaj(2), Balaj(2), Vulaj)Vllaznia A: Zogoviç, Kruja, Juriç, Shehi, Bulatoviç, Boshnjaku, Jonuzi, Marku, A.Hoxhaj, Çoba, Kaina.(U aktivizuan: Balaj, Latifi, Heriç, Vulaj). Trajner: Auron Miloti.  Vllaznia U19: Qarri, Repaj, Rroku, Baçina, Muhaj, Shimaj, Brahimi, Cungu, Hagrepi,...

Kosova e nis mbarë ciklin kualifikues për Euro 2024, merr një pikë në Tel Aviv

Izrael-Kosovë  1-1Kombëtarja e Kosovës ka arkëtuar një pikë të rëndësishme si mysafire në hapje të fushatës kualifikuese për Euro 2024 në kuadër të Grupit I. Dardanët, të shtunën, në stadiumin “Bloomfield” në Tel Aviv kanë barazuar me Izraelin, me...

About Me

7535 POSTIME
0 KOMENTET

Latest News