Tuesday, May 28, 2024

Video

(Video-Intervista) Gazetari Namik Mehmeti: Prisja një Vllazni pretendente për titull, por me largimin e trajnerit Osmani, nuk tregoi qëndrueshmëri duke u kënaqur vetëm me...

Me superfinalen, Partizani-Egnatia, e fituar nga rrogozhinasit me rezultatin 0 me 1, është mbyllur sezoni futbollistik 2023-2024 me Egnatian kampione që fiton dy trofetë Kupë dhe Kampionat duke përsëritur suksesin e kuqebluve të vitit 1972, Partizanin nënkampion, Skënderbeun të...

(Video) Pukë-Futbolli i moshave në vemendjen e Bashkisë. Punohet për të ardhmen e skuadrës së parë Tërbuni

Në Pukë kanë filluar të mendojnë seriozisht për futbollin. Nëse më herët përqëndrimi ka qënë tërësisht tek skuadra e parë, tashmë vemendje ka nisur të marrë edhe futbolli i moshave. Dhe, shëmbulli më i mirë është ekipi i grupmoshave...

(Video) Viki Tafrruku, notarja e vitit! 13 vjeçarja e talentuar e Vllaznisë shkëlqen edhe në Shkup. Në 5 muajt e parë të vitit ngjitet...

Talentja e notit shkodran Viki Tafrruku vazhdon të shkëlqejë në garat kombëtare dhe ndërkombëtare. Me paraqitjet e saja fantastike, notarja shkodrane është konsideruar si “notarja e vitit”, pasi në vetëm në pesë muajt e parë të vitit 2024-të ajo...

(Video) Gjimnastikë Artistike- Vllaznia, më e mira si ekip dhe individ në Kampionatin Kombëtar të moshave. Spikasin kampionët: Mishela Bitanji, Merili Islami, Klea Marku,...

Vllaznia vazhdon të jetë dominuese e sportit të gjimnastikës artistike. Ekipi kuqeblu i drejtuar nga trajneri Izmir Kashi dhe kolegja e tij, Shpresa Salja ka qënë më i miri në garat e Kampionatit Kombëtar të gjimnastikës artistike të moshave...

(Video) Federata Shqiptare e Gjimnastikës dekoron 10-të ish kampionë të Vllaznisë: Sadetin Fishta, Vjollca Media, Vuke Zako, Vlash Radoja(Pas vdekjes), Gjovalin Mikeli(Pas vdekjes), Satber...

Pjesë e Kampionatit Kombëtar të gjimnastikës artistike për moshat organizuar të shtunën në qytetin e Shkodrës, ku figurën më të mirë sportive e bënë gjimnastët e Vllaznisë, ishte edhe nderimi që Federata Shqiptare e Gjimnastikës bëri për një brez...

(Video) Kupa “Lekë Koçobashi”. Trofeun e 80-të vjetorit të lindjes së ish futbollistit kampion të Vllaznisë së viteve 70-të e fiton FC Scutari

Lekë Koçobashi, është një nga emrat simbol të futbollit shkodran në vite. Falë shpirtit të lartë luftarak që e karakterizonte në fushën e lojës, Koçobashi, konsiderohet futbollisti unikal i viteve 70-të në radhët e Vllaznisë kampione. Ndonëse është në kujfijtë...

(Video) Shkodrani Florjan Balaj, dy Medalje të Argjendta në 800 metra dhe stafetë dhe një e bronxtë në 400 metra. “European Mastër Athletics-Shkodër”. Tradita,...

Shkodrani Florjan Balaj, atleti kampion i Vllaznisë dhe i kombëtares së Shqipërisë për shumë vite me radhë, së bashku me kolegët e tij shkodranë, Bledar Mesi, Sokol Shepeteja, Diamant Poja, ishin pjesëmarrës dinjitoz në “European Mastëer Athletics” që po...

(Video) Shkodrani Bledar Mesi, atleti veteran fitues i 3 Medaljeve të Arta në Kampionatin Europian Master Atletics që po zhvillohet në Shkodër

Atleti i talentuar shkodran, Bledar Mesi ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në Kampionatin Europian Master Atletics që po zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës me pjesëmarrjen e 50 atletëve veteran të kategorisë së moshës mbi 35 vjeç...

(Video) Shkodrani Diamant Poja, Medalje e Argjendtë- EUROPEAN MASTER ATHLETICS-Shkodër 23 maj 2024

Stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës po përjeton emocionet e Kampionatit Ndërkombëtar të atletikës për veteran mbi 35 vjeç(EUROPEAN MASTER ATHLETICS ) dita e parë e të cilit ishte paraditen ne sotme. Nga përfaqësuesja e kombëtares së atletëve shqiptarë, i pari...

Latest News

- Advertisement -spot_img