Ekipet Kombëtare

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”-Garon, Erkand Qerimaj, i pari në Baterinë “B”

Peshëngritësi shkodran, Erkand Qerimaj nën kujdesinj e trajnerit të tij personal, Zef Kovaçi, është ngjitur në pedanëne Lojërave Olimpike “Tokio 2020” mëngjeësin e sotëm duke bërë një përfaqësim shumë të mirë.“Gara ime në kategorinë -81kg në “Tokyo 2020” u...

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”-Shkodrani, Erkand Qerimaj garon mëngjesin e së shtunës, ora 05.00

Shkodrani, Erkand Qerimaj duket mjaft optimist për konkurimin në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Së bashku me trajnerin e tij personal, Zef Kovaçi ato kanë ditë të tëra që sterviten, ku përpos Shqipërisë kanë vijuar me të njëjitn ritëm edhe...

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”-Notarja Nikol Merizaj vendos rekord kombëtar, por nuk kualifikohet në finale, e treta në baterinë e saj dhe e 42-ta në...

Notarja shqiptare Nikol Merizaj, pjesë e delegacionit sportiv shqiptar në  Lojërat Olimpike “Tokio 2020” ka përfunduar garën e 50 m stil i lirë, e treta në baterine e saj me kohen 26.21 duke vendosur kështu rekord kombëtar në këtë...

Lojërat Olimpike “Tokio 2020”- Manuela Delilaj mbyll konkurimin, e 44-ta në botë

Mbyllet konkurimi për qitësen shqiptare, e cila në ditën e fundit konkuroi në 25 metra shpejtësiManuela Delilaj ka mbyllur konkurimin olimpik gjatë ditës së sotme, ku garoi në disiplinën 25 metra shpejtësi. Në përfundim të konkurimit, qitësja shqiptare është...

Lojërat Olimpike Tokio 2020-Tomi Din, medalje ari pasi mundi dy herë Covid

"Është vepra më e madhe e jetës sime", tha britaniku pas triumfitNëse Lojërat e Tokios, megjithëse pas dyerve të mbyllura, janë ato të rinisjes së sportit në një nivel global, midis personazheve të kopertinës është padyshim Tom Dean. Notari...

Lojërat Olimpike Tokio 2020-Nis konkurimin qitësja Manuela Delilaj

Pjesë e delegacionit shqiptar në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” është edhe sporti i qitjes. Manuela Delilaj, konkuruese në disiplinën  e pistoletës ka konsumuar gjysmën e garës, ndërkohë që është në pritje të pjesës tjetër.“Manuela Delilaj ka perfunduar garen e...

FSHF-Zyrtare / Ekipet Kombëtare U-18 & U-19, miqësore me Italinë në gusht

Edhe pse sezoni zyrtar do edhe pak javë që të nisë, në FSHF vazhdojnë përgatitjet me ekipet kombëtare, duke zyrtarizuar edhe dy miqësore të tjera në muajin gusht për ekipet U-19 dhe U-18.Zyra e shtypit bën me dije se...

Lojërat Olimpike, “Tokio 2020”- Briken Calja, jashtë zonës së medaljeve, renditet i katërti në peshën e tij

Peshëngritësi kuqezi e mbylli dygarëshin në Lojërat Olimpike me 341 kilogram duke u renditur në vendin e katërtBriken Calja humbet për një kilogram medaljen olimpike, atë që shumë shqiptarë e ëndërronin dhe e prisnin prej shpatullave të tij. 341...

Mesazhi publik i KOKSH në mbështetje të peshëngritësit Briken Calja:E gjithe Shqipëria është me ty sot Briken!

 Komiteti Olimpik Kombetar Shqiptar (KOKSH) 1tSpornsouredhdo  · Sot ne oren 12:45 me oren ne Shqiperi, ju ftojme qe qendroni para ekranit te RTSH 1 per te ndjekur garen e kampionit te peshengritjes @briken_caljaEmocionet jane te medha, te tilla jane edhe shpresat...

Lojërat Olimpike, “Tokio 2020”-Sot dita e Briken Caljes, Shqipëria gati për medaljen olimpike në peshëngritje

Peshëngritësi kuqezi Briken Calja do të garojë sot në mesditë në Lojërat Olimpike, “Tokio 2020”.Calja do të ngjitet në skenën e Lojërave Olimpike, ku do të garojë në peshën 73 kilogram në peshëngritje. Nga 9 kuqezinjtë pjesëmarrës në këtë...

Latest News

- Advertisement -