Ekipet Kombëtare

(Video)Kombëtarja U-21/ Trajneri Bushi shpall listën për miqësoren ndaj Bullgarisë: Kemi ekip të fortë, jemi pretendentë për t’u kualifikuar në Europian

Kombëtarja U-21 do të nisë të hënën grumbullimin për ndeshjen miqësore kundër Bullgarisë, që do të luhet në stadiumin ‘Elbasan Arena’ më 20 qershor. Mesditën e kësaj të enjteje, trajneri i Shpresave, Alban Bushi zbuloi për mediat dhe opinionin...

Probleme me tendinën e muskujve, Ivan Balliu humb ndeshjet me Moldavinë & Ishujt Faroe. Trajneri Silvinjo e zëvendëson me Naser Alijin

Do të ketë një tjetër ndryshim në listën e Kombëtares shqiptare për dy ndeshjet e kualifikueseve të Euro 2024 ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe. Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije se mbrojtësi Ivan Balliu nuk do të...

(Video) Prag Moldavia, Silvinjo teston kuqezinjtë përballë kombëtares U-19. Kualifikueset e Euro 2024

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e tretë përgatitjet për dy ndeshjet e kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe.Përveç seancës stërvitore këtë pasdite stafi teknik ka organizuar edhe një miqësore me Kombëtaren U-19 në Shtëpinë e...

Ohër-Shqipëria U-15 humb miqësoren e parë me Maqedoninë e Veriut U-15, 3-2. Miqësorja e dytë më 9 qershor në “Elbasan Arena”

Maqedoni e Veriut U15-Shqipëri U15, 3-2Formacioni i Shqipërisë: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Kristian Buhuri, Dion Vata, Petro Marku, Majkol Luka, Henry Lleshi, Elson Himallari, Arbër Lleshi, Denis Matraku. Trajner: Armand DamoShqipëria U-15 ka zhvilluar sot miqësoren e...

Prag miqësoret me Maqedoninë e Veriut, trajneri i Kombëtares U-15 Armand Dama, vlerëson motivimin e e lojtarëve të tij

Kombëtarja shqiptare U-15 ka nisur që prej ditës së diel grumbullimin dhe përgatitjet në kuadër të dy sfidave miqësore kundër Maqedonisë së Veriut, që do të luhen më 7 dhe 9 qershor. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Armand Dama...

(Video)Kombëtarja kuqezi në seancën e dytës prag Moldavia për Euro 2024. Sokol Çikalleshi i bashkohet skuadrës në stërvitje

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar pasditen e kësaj të marte seancën e dytë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e radhës të kualifikueseve të EURO 2024 kundër Moldavisë më 17 qershor dhe Ishujve Faroe më 20 qershor.Stafi teknik me...

Kualifikueset e Euro 2024, Kombëtarja nis grumbullimin për dy ndeshjet zyrtare të qershorit

Kombëtarja shqiptare ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Europian “Gjermani 2024” ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe, në program më 17 dhe 20 qershor.Trajneri Silvinjo dhe stafi i tij teknik kanë punuar sot në fushën e...

Pragndeshjet me Moldavinë & Ishujve Faroe për ‘EURO 2024’, trajneri i kombëtares Silvinjo kërkon lojë të bukur dhe 6 pikë të plota

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Mendes Campos Junior, doli këtë të hënë në një konferencë për media në ambientet e ‘Shtëpisë së Futbollit’, ku ka folur për listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet kundër Moldavisë dhe Ishujve...

Turneu Ndërkombëtar “Josip Katalinski Škija”, Shqipëria U-15 fiton me Sarajevën U15, 2-0

Shqipëria U15-Sarajeva U15  2-0Formacioni i Shqipërisë U-15: Lleshi (GK), Rey Jushi, Frensi Mali, Petro Marku, Dion Vata, Edin Jakupi, Majkol Luka (C), Denaldo Hyka, Arbër Lleshi, Denis Matraku, Dionis Pera. Trajner: Armand DamaShqipëria U-15 ka fituar me rezultatin 2-0...

FSHF-Ceremonia e diplomimit, 8 futbollistet e Kombëtares A marrin licencën e trajnerit UEFA B. Mes tyre edhe 3 kuqeblutë, Maliqi, Berisha, Curraj

Ka përfunduar me ceremoninë e diplomimit kursi i licencës UEFA B për trajnerë, ku morën pjesën vajzat futbolliste të Kombëtares shqiptare. Kursi zgjati një javë dhe u organizua nga Sektori i Edukimit me lektorë të njohur, duke miksuar teoritë...

Latest News

- Advertisement -