Wednesday, June 19, 2024

Atletikë

Rikthehet Izmir Smajli! Kampioni shkodran 7.78 në kërcim së gjati, vetëm pak centimetra nga zona e kualifikimit-Kampionati Europian i Atetikës

Izmir Smajlaj realizoi garën më të mirë të sezonit, në Kampionatin Europian të Atetikës, por pa mundur të sigurojë mundësinë e kualifikimit. I kushtëzuar për shkak të një dëmtimi, që e mbajti gjatë jashtë pistave të garave, kampioni shqiptar i...

(Video) Atletik-Tjetër triumf i kuqebluve. Vllaznia shpallet kampione si ekip për të rinj. Shkodrani, Erdi Duka sportisti më i mirë i aktiviteti me 875...

Atletika shkodrane nuk din të ndalet. Pas fitimit të të gjitha trofeve të sezonit për kategorinë e moshave, U14, U16 dhe U18, si dhe Kupës së Shqipërisë për të rriturit, është radha e Vllaznisë U20 të bëjë një gjë...

(Video) Shkodrani Florjan Balaj, dy Medalje të Argjendta në 800 metra dhe stafetë dhe një e bronxtë në 400 metra. “European Mastër Athletics-Shkodër”. Tradita,...

Shkodrani Florjan Balaj, atleti kampion i Vllaznisë dhe i kombëtares së Shqipërisë për shumë vite me radhë, së bashku me kolegët e tij shkodranë, Bledar Mesi, Sokol Shepeteja, Diamant Poja, ishin pjesëmarrës dinjitoz në “European Mastëer Athletics” që po...

(Video) Shkodrani Bledar Mesi, atleti veteran fitues i 3 Medaljeve të Arta në Kampionatin Europian Master Atletics që po zhvillohet në Shkodër

Atleti i talentuar shkodran, Bledar Mesi ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në Kampionatin Europian Master Atletics që po zhvillohet në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës me pjesëmarrjen e 50 atletëve veteran të kategorisë së moshës mbi 35 vjeç...

(Video) Shkodrani Diamant Poja, Medalje e Argjendtë- EUROPEAN MASTER ATHLETICS-Shkodër 23 maj 2024

Stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës po përjeton emocionet e Kampionatit Ndërkombëtar të atletikës për veteran mbi 35 vjeç(EUROPEAN MASTER ATHLETICS ) dita e parë e të cilit ishte paraditen ne sotme. Nga përfaqësuesja e kombëtares së atletëve shqiptarë, i pari...

(Video) Kampionati Ndërkombëtar i veteranëve të atletikës + 35 vjeç në Shkodër. Bektashi: Atletë nga e gjithë bota konkurojnë në disa disiplina, mes...

Për katër ditë me radhë stadiumi “Loro Boriçi” i qytetit të Shkodrës do të jetë arena e Kampionatit Ndërkombëtar të atletikës për kategorinë e moshës mbi 35 vjeç. Presidenti i Presidenti i Shoqatës së Atleteve Veteranë të Shqipërisë, Rudin...

Izmir Smajlaj, i pari në Slloveni. Mitingu Ndërkombëtar “Robert Preloga”

Në kushtet e këqia atmosferike shkodrani i kërcimit së gjati nuk ka shkuar më shumë se sa 7.30 metra Izmir Smajlaj ka marrë pjesë në një tjetër garë ndërkombëtare. Bëhet fjalë për mitingun e katërt ndërkombëtar “Robert Preloga” në Ptuj...

Atletikë-Nis sot në Shkodër Kampionati Ndërkombëtar për veteranët mbi 35 vjeç

  Paraditen e sotme të së mërkurës së 23 majit 2024, nis në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës Kampionatin Ndërkombëtar i atletikës për veteranët mbi 35 vjeç. I organizuar nga EMA (European Masters Athletics) dhe i mbështetur nga Bashkia Shkodër,...

(Video) Atletik-Vllaznia fituese e Kupës së Shqipërisë 2023-2024. Trofeu i 16-të radhazi nga 28-të Kupa në tërësi kuqeblu

Atletika shkodrane vazhdon të dominojë atletiken shqiptare në të gjitha nivelet e konkurimit. Pasi ka koleksionuar tre trofetë e Kampionatit Kombëtar për tre nivelet e konkurimit të moshave, pasditen e së shtunës Vllaznia ka bërë të vetin edhe trofeun...

(Video) Atletikë- Vllaznia U18 shpallet kampione si ekip. Në konkurimin individual kuqeblutë fitojnë 10 tituj kampionë

Atletika shkodrane vazhdon të jetë absolute me të gjitha grupmoshat, përfshirë edhe ekipin e parë. Pasi u shpall kampion me kategorinë e moshave U14 dhe U16, Vllaznia bëri të njëjtën gjë edhe me ekipin e kategorisë U18. Në klasifikimin ekipor,...

Latest News

- Advertisement -spot_img