Atletikë

(Video) Fatjon Serhati, ish atleti dhe trajneri kampion i atletikes shqiptare që po vazhdon karrieren sportive në Amerikë, flet për Veriu Sport

Për Fatjon Serhatin, ish kampionin e atletikes shqiptare me Vllazninë, por edhe me Tiranën gjatë kohës së studimeve të larta në kryeqytet, dhe më pas edhe trajnerin e suksesshëm të atletikes shkodrane, duke përfshirë edhe kontributin si trajner i...

Kryebashkiaku Bardh Spahia, pret Vllazninë kampione absolute në atletiken shqiptare

Vllaznia, kampione absolute e Shqipërisë me të gjithë grupmoshat për një periudhe 14 vjeçare, ka marrë vemendjen e institucionit të Bashkisë Shkodër. Ka qënë vetë kryebashkikau shkodran, Bardh Spahia, i cili në shenjë respekti dhe konsiderate për arritjet e...

Kryeministri Rama pret Kampionen e Europës, Luiza Gega. Kreu i shtetit e nderon Gegen me medaljen e lartë, “Kordoni i madh me Yllin...

Luiza Gega është pritur me një ceremoni nderimi pas shpalljes së saj kampione e Europës në garën 3000 metra me pengesa. Ajo është vlerësuar me titullin më të lartë të “Kordoni i madh me Yllin për Mirënjohje Publike”, që...

Pritje speciale për kampionen e Europës, Luiza Gega

Luiza Gega, Kampionia e Europës në 3000 metra me pengesa me kohën 9’11”31, ngjarje kjo e ndodhur të shtunën në mbrëmje në Mynih, është pritur në mënyrë ceremoniale në Aeroportin “Nënë Tereza”. Një tufë me lule për kampionen e...

Historike, Luiza Gega, shpallet Kampione Europe në 3 000 metra me pengesa

Historike! Mrekulli në Mynih! Luiza Gega është kampione e Europës në 3000 metra me pengesa. Atletja shqiptare shkëlqeu në natën që duhet të tregonte veten. Nga metri i parë deri te i fundit, Gega dominoi garën dhe arriti të...

Tirana, me një pallat sporti dhe stadium të ri. Po Shkodra, a ka nevojë për një pallati të ri sporti?!?

Kryeqyteti shqiptar së shpejti do të bëhet me një pallat sporti dhe stadium të ri. Nuk bëhet fjalë për ndërtime të objekteve të reja, por për rikonstruksionin e atyre ekzistuese. Lajmin në fjalë e jep kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Luiza Gega, emblema e atletikës shqiptare. E pesta në botë dhe rekord kombëtar në 3000 m

Atletja e talentuar e garave të thellësisë, Luiza Gega vazhdon të jetë e suksesshme në garat ndërkombëtare duke bërë emri dhe reputacioni i atletikës shqiptare të rritet nga gara në garë. Paraqitja e fundit që mori vlerësime shumë pozitive,...

Tjetër sukses i atletes Luiza Gega, kualifikohet në finalen e 3000 m me pengesa

Atletja e talentuar shqiptare, Luiza Gega kualifikohet në finalen e garës së 3000 m me pengesa në Botërorin e atletikës që po zhvillohet në Oregon. Gega arriti të dalë e treta në baterinë e dytë të kësaj gare ku...

Drejtuesit e KOKSH-it, krenar për Luiza Gegën. Fidel Ylli dhe Gerti Shima, në ceremoninë e medaljeve të garës 3000 metra me pengesa

Një staf i zgjeruar i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar me në krye dy drejtuesit kryesor të këtij institucioni po ndjekin nga afër Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në Algjeri.Rezultati i arritur nga super kapionia, Luiza Gega, ku përpos medaljes...

Latest News

- Advertisement -