Wednesday, April 17, 2024

Kategoria Superiore

“Final 4”, edhe në kampionatin “Abissnet Superiore” për vajza. Ja si do të funksionojë skema

Formula “Final 4”, risia e FSHF-së në këtë edicion futbollistik nuk do të aplikohet vetëm në kampionatin “Abissnet Superiore” për djem, por edhe në kampionatin e vajzave. Kur kanë mbetur edhe dy javë nga epilogu i këtij sezoni futbollistik...

(Intervista) EKSKLUZIVE/ Ish-trajneri Hafizi kritikon mënyrën e lojës së kuqebluve: Kampionat absurd, Vllaznia rrezikon shumë

Astrit Hafizi është nga ata ish-tra jnerë që ka fituar titullin kampion me Vllazninë, pikërisht në sezonin 1991- 1992, atëherë kur problemet në vendin tonë kanë qenë nga më të ndryshmet. Shkodrani që ka drejtuar edhe Kombëtaren kuqezi është kritik...

“Final Four”, skema që garanton spektakël për tifozët & më shumë të ardhura për klubet

Kanë mbetur edhe pesë javë nga përfundimi i sezonit të rregullt në kampionatin “Abissnet Superiore” ku të gjitha skuadrat po luftojnë për objektivat sezonal. Megjithatë spektakli i vërtetë i këtij edicioni do të nisë pas përfundimit të javës së...

Abissnet Superiore rikthehet të premten me ndeshjet e javës së 32-të. Teuta-Vllaznia, luhet të shtunën ora 18:00 në “Niko Dovana”

Nuk ka shumë kohë për të pushuar për ekipet e Superiores. Skuadrat do të duhet të nisin menjëherë përgatitjet për sfidën e radhës. Java e 32-të e Superiores do të luhet në dy ditë,të premten dhe të shtunën. Gjithçka do...

(Video) Vllaznia fiton klasiken me Tiranën dhe kryeson “Abissnet Superiore” në futboll femra me 3 pikë më shumë se Apolonia, me të cilën përballet...

Vllaznia-Tirana  40-(Shënuese: Fortesa Berisha 13’, 31’, Gresa Berisha 80’, Yamada 83’) Vllaznia-Tirana, klasikja e futbollit shqiptar, ka qënë ndeshja mës kryeqore e javës së 16-të e kampionatit kombëtar të futbollit “Abissnet Superiore” për femra. Ndeshja e luajtur pasditen e sotme...

Mehmeti: “Kjo fitore ishte një mini-objektiv, falenderoj djemtë dhe klubin e Dinamos. Tani duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë”

Dinamo ka regjistruar sot një fitore shumë të rëndësishme teksa ka mundur me shifrat 2-0 Erzenin në “Air Albania”. Pas ndeshjes, trajneri i Dinamos, Dritan Mehmeti, foli për MCN TV: "Jemi në një pikë ku të gjithë kanë nevojë për...

Deliallisi: “Matematika na mban në lojë dhe duhet të luftojmë”

Erzeni ështër mundur me shifrat 2-0 nga Dinamo, në sfidën e vlefshme për javën e 31-të të "Abissnet Superiore". Trajneri i Erzenit, Alfred Deliallisi, u shfaq i zhgënjyer, ndërsa deklaroi se skuadra e tij ia dhuroi golat kundërshtarit. Sipas tij,...

Erzeni nuk ia del dot, Dinamo triumfon në “Air Albania” dhe kthehet në katërshen për titullin

DINAMO-ERZENI 2-0 (19′ Denison, 72′ Kaçorri) Triumf i rëndësishëm për Dinamon që rimerr vendin e katërt teksa ka mundur me shifrat 2-0 Erzenin në “Air Albania”, në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të në Superiore. Denisson shënoi me rastin e parë...

Tetova: “Kjo ishte një mini Final-4. Vinim me 3 mungesa, por kishim tjerët të gatshëm”

Egnatia triumfoi 2-1 ndaj Partizanit në Rrogozhinë, duke marrë kështu 3 pikë të rëndësishme në kampionat, e vlefshme për javën e 31-të të Superiores. Pas kësaj sfide, për mikrofonat e MCN TV ka folur trajneri i Egnatias, Edlir Tetova. “Mendoj se...

Shehi: “Egnatia nuk na dominoi, bëmë vetëvrasje me dy golat dhe nuk arritëm të barazonim”

Partizani është mposhtur me shifrat 2-1 nga Egnatia dhe demat mbeten në kuotën e 48 pikëve, plot 9 më pak se rrogozhinasit teksa kanë mbetur vetëm 5 ndeshje nga fundi. Në përfundim të sfidës trajneri Orges Shehi dha prononcimin...

Latest News

- Advertisement -spot_img