Volejboll

(Intervista) Volejbolli shkodran në rrugë të mbarë. Trajneri Kalaja beson tek elementi vendas

Volejbollistët shkodranë të drejtuar nga trajneri Artan Kalaja po përgatiten intensivisht për startin e ndeshjeve të vitit 2022, ku sipas kalendarit të Federatës Shqiptare të Volejbollit, ndeshja e parë do të luhet këtë fundjavë në transfertë me Elbasanin. Për...

Volejbolli shqiptar dhe kosovar në Ligën e përbashkët, “Gjergj Kastrioti”

Jo vetem basketbolli që është përfshirë në Ligën Unike, Shqipëri-Kosovë, por edhe volejbolli do të ketë një ligë të përbashkët, Shqipëri-Kosovë. Një gjë të tillë e bën të ditur Federata Shqiptare e Volejbollit, e cila sqaron se në vijim...

Katër kuqeblu: Gjyshja, Mikopula, Kodra dhe Gjergji, pjesë e formacionit të Shqipërisë U-17 për Eliminatoret e Evropianit

Paola Gjyshja, Adma Mikopula, Gentjana Kodra, Alice Gjergji, pjesë e ekipit të Vllaznisë në volejboll femra të drejtuar nga trajneri Dorian Tafa janë përzgjedhur në formacionin e kombëtares së Shqipërisë U-17, konkuruese e fazës Eleminatore të Kampionatit Europian.Nën drejtimin...

Kupa e Shqipërisë-Volejboll Femra. Vllaznia fiton në shtëpi me Teutën 3-1

Vllaznia-Teuta 3:1 (25-22, 24-26, 25-20, 25-14)E shtunë, 8 janar 2022, ora 16.00, pallati i sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Klodeta Zhivani, Stela Kiri, Esmeralda Tuci, Sara Beci, Lorela Picaku, Liridona Kodra, Edna Erkoçi, Danjela Kodra, Laura Ballçiti.Trajner: Dorian TafaVolejboll shqiptar i...

(Intervista) Trajneri Ferdinand Bardeli i Vllaznisë U-20 në volejboll femra, synon dy trofetë, Kupën dhe Kampionatin

Vllaznia në volejboll për femra, Kategoria U-20 po bën një figurë shumë të mirë sportive. Skuadra e drejtuar nga trajneri, Ferdinand Bardeli është kryesues i Kampionatit Kombëtar me pikët e plota pa asnjë humbje, ndërkohë që edhe në Kupën...

Volejboll Femra U-20. Vllaznia-Mirdita 3-0, fitimi i trofeut të Kupës së Shqipërisë shumë pranë

Vllaznia-Mirdita 3:0(25-12, 25-7, 25-13)E diel, 26 dhjetor 2021 ora 15.00, pallati i sportit “Qazim Dervishi”, ShkodërVllaznia: Sidorela Baroti, Paola Gjyshja, Adela Vulaj, Adma Mikopula, Mandisa Kuçi, Edna Erkoçi(Kapitene), Sarah Beci, Danjela Kodra, Genta Kodra, Adean Grumira, Reina Hoxha, Laura...

(Video-Intervista) Presidenti i Vllaznisë në Volejboll Femra, Florian Zekja analizon mbylljen e fazës, merkaton dhe objektivat në vazhdimësi

Ka katër muaj në krye të volejbollit shkodran të femrave, dhe përgjithësisht gjërat i kanë shkuar mirë. Bëhet fjalë për Presidentin e Vllaznisë në volejboll femra, Florian Zekja. Krahas ekipit të parë, i cili bëri një përformancë shumë pozitive...

(Intervista) Presidenti i Vllaznisë në Volejboll Femra, Florian Zekja analizon mbylljen e fazës, merkaton dhe objektivat në vazhdimësi

Ka katër muaj në krye të volejbollit shkodran të femrave, dhe përgjithësisht gjërat i kanë shkuar mirë. Bëhet fjalë për Presidentin e Vllaznisë në volejboll femra, Florian Zekja. Krahas ekipit të parë, i cili bëri një përformancë shumë pozitive...

Latest News

- Advertisement -