Wednesday, May 22, 2024

Volejboll

(Video-Intervista) 91 vjetori i lindjes së ish volejbollistit dhe trajnerit të mirënjohur të volejbollit, Vehbi Sulejmani. Urime profesor, edhe 100 të tjera!

Sot ka mbushur plot 91 vjeç, por pas ka lënë një histori të plotë suksesesh më sportin shkodran dhe më gjërë. Bëhet fjalë për Vehbi Sulejmanin, që në fak fillimet i pat me atletiken dhe sidomos futbollin duke spikatur...

(Video) Vllaznia Volej meshkuj U-21 shpallet kampione e Shqipërisë. Kuqeblutë fituan në transfertë finalen e tretë me Partizanin

Partizani U21-Vllaznia U21, 0-3( 21-25,18-25,17-25) Formacioni i Vllaznisë: Gilman Talani, Juri Lumanaj, Mario Lugaj, Sead Durro, Viktor Bazhdari, Mateo Qeseri, Zaim Halili, Erind Vora, Oliver Marku, Enea Grimaj, Amadeus Veleçiku, Dion Zefi. Trajner: Endri Jukni, Fatjon Çekini Ndonëse volejbollistët e rritur...

Volejboll Meshkuj-Partizani me strategun Ylli Tomorri, shpallet kampion për herë të 16-të

Partizani është kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj për sezonin 2023-2024, kjo për herë të gjashtëmbëdhjetë, ndërsa rikthehet tek ky trofe pas tre sezonesh. Me rezultatin e përgjithshëm 3-2, Partizani ka mundur në finale Tiranën duke shkurorëzuar skuadrën...

Volejboll meshkuj/ Partizani ‘kap’ Tiranën në derbi, kampioni i sezonit vendoset në ndeshjen e pestë

Në Parkun Olimpik "Feti Borova", Partizani fitoi 0-3 ndeshjen e katërt dhe barazoi 2-2 serinë e ndeshjeve. Në parket djemtë e Ylli Tomorrit ishin më të saktë duke fituar në tre setet duke çuar garën e titullit me pesë takime....

Volejboll femra/ Skënderbeu kampion i Shqipërisë!

Skënderbeu në volejboll për femra është shpallur kampion i Shqipërisë për këtë vit në kampionat. Vajzat korçare fituan ndeshjen e tretë 3-1 me sete kundër Tiranës në Pallatin e Sportit "Tamara Nikolla" dhe siguruan titullin e shtatë në histori. Skënderbeu...

Volej Femra-Superliga/Skënderbeu fiton edhe finalen e dytë ndaj Tiranës dhe është shumë parë fitimit të titullit kampion

Mund me përmbysje 3-1 Tiranën në kryeqytet, takimi erdhi drejtpërdrejt në RTSH Sport Pasi e kishte fituar në 3 sete takimin e parë në shtëpi në duelin e parë të finales së Superligës së Kampionatit Kombëtar të Volejbollit për Femra,...

(Video) Volejboll Meshkuj-Vllaznia humbet edhe gjysmëfinalen e dytë me Partizanin dhe eleminohet nga gara e kampionatit

Vllaznia-Partizani 1-3(25-23, 15-25, 21-25, 17-25) Çifti gjysmëfinal i fazës Play Off të Kampionatit Kombëtar në volejbollit për meshkuj, Vllaznia-Partizani e ka mbyllur me dy takime pa qënë nevoja të luhej një i tretë. Themi kështu, pasi dy fitoret, e para...

(Video) Volejboll Femra-Vllaznia dinjitoze ndaj Skënderbeut potent, por korçaret shkojnë në finale

Vllaznia-Skënderbeu 1-3(25-17, 19-25, 10-25, 21-25) Ndonëse në pozita jo të barabarta, kur kemi parasysh një Skënderbe, më të mirin e volejbollit shqiptar për femra, Vllaznia ka arritur të jetë dinjitoze në të dy ballafaqimet e turit gjysmëfinal. Pas ndeshjes së parë...

(Video) Volejboll Femra-Skënderbeu fiton në shtëpi ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kampionatit Kombëtar-Play Off

Skënderbeu-Vllaznia  3-0(25-15, 25-19, 25-23) Ashtu siç pritej, gjysëmfinalja e parë e fazës Play Off të Kampionatit Kombëtar të volejbollit për femra ka qënë një kockë e fortë” për Vllazninë, pasi përballë kanë pasur Skënderbeun, skuadrën më në formë të këtij...

(Video) Vllaznia e volej meshkuj në gjysëmfinale. Presidenti Aleksandër Leqejza: Skuadra po rritet, synimet tona janë për më lart në vazhdimësi!

ndërkohë presidenti Aleksandër Leqejza, ka preferuar të qëndrojë disi larg medias. Megjithatë, pas fitores shumë të rëndësishme ndaj Studentit 3 me 0 në Shkodër, ku Vllaznia u kualifikua në mes katër skuadrave më të mira të kampionatit, Leqejza, shpreh...

Latest News

- Advertisement -spot_img