Sunday, May 19, 2024

Histori

Ermir Spahija, shkodrani i ardhur nga Belgjika, i bindur për fitore ndaj Egnatias: Mundim rrogozhinasit, fitojmë edhe ndaj Partizanit dhe kthejmë titullin në Shkodër...

Stadiumi kombëtar “Air Albania” pritet të ketë mbrëmjen e sotme një numër rekord tifozësh shkodranë në mbështetje të skuadrës së tyre të zemrës për gjysmëfinalen e “Final 4” ndaj Egnatias. Krahas atyre shumtëve që kanë udhëtuar posaçërisht nga Shkodra, si...

(Video) Handball-Kupa “Nikolin Karroca 2024” fitohet nga K.H. Vllaznia. Përkujtohet në vitin e 4 të ndarjes së parakohshme nga jeta ish kampioni dhe ish...

Ish kolegë të fushës së lojës, me të cilët është shpallur kampion me Vllazninë, miq, dashamirë, sportdashës shkodranë, përkujtuan sot ish kampionin dhe ish presidentin e Klubit të Handballit Vllaznia, Nikolin Karroca në katër vjetorin e ndarjes së tij...

(Video) Vllaznia vesh Shkodrën kuqeblu! Atmosferë entuziaste në prag gjysmëfinalen e “Final 4” me Egnatian

Vllaznia luan të dielën duke filluar nga ora 20:00. gjysmëfinalen e “Final 4” duke pasur përballë Egnatian. Një ndeshje që po pritet me shumë interes nga ana e tifozërisë shkodrane, brenda dhe jashtë vendit. Atmosferen e kësaj pragndeshje po...

Opinion emocionues nga tifozi Robinson Toçi(Athinë):”PER VLLAZNINE DHE ÇDO SHKODRAN QE ASHT NE QIELL DHE NE TOKE!”

Si mund te mos quhet nje sezon i suksesshem per ekipin e Vllaznis, pasi eshte vetem 180 minuta larg Titullit Kampion dhe nga Ylli pare ne fanel per shkodranet. Kesaj merite i shkon tranjerit, stafit, lojtareve, dhe çdo tifozi...

Leo Messi, del në ankand kontrata e parë nënshkuar në vitin 2000 kur ishte 13 vjeç. Çmimi 762,000 stërlina(890,000 euro)

Peceta me kontratën e parë të Leo Messit me Barcelonën është nxjerrë në ankand nga Bonhams për një çmim prej 762,000 stërlina(890,000 euro). Siç raportohet nga Marca, letra, e cila daton në dhjetor 2000, kur Messi ishte vetëm trembëdhjetë...

(Intervista) Kompleksi modern, zhvillimi i vrullshëm i futbollit deri te Shqipëria në Europian / Presidenti Duka rrëfen evolucionin e FSHF-së

Kur ka mbetur më pak se një muaj nga Kampionati Europian “Gjermani 2024”, emisioni “Opinion” në Tv Klan që drejtohet nga Blendi Fevziu, i ka kushtuar një hapsirë të veçantë Federatës Shqiptare të Futbollit e në veçanti Presidentit Armand...

Suksesi i Vllaznisë futboll femra, kampion për të 11-tën here. Kryebashkiaku shkodran Benet Beci pret skuadrën kuqeblu

Vllaznia në futboll femra është shpallur për të 11-tën herë kampione e Shqipërisë duke dëshmuar kështu së është skuadra që dominon futbollin shqiptar të femrave në mënyrë absolute prej shumë vitesh. Në shenj respekti dhe konsiderate për titullin e...

Mbyllet bashkëjetesa 12 vjeçare Modriç-Real Madrid, kontrata e 38 vjeçarit përfundon në qershor

Luka Modric, do të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni, pas 12 viteve si pjesë e spanjollëve. Klubi ka vendosur kontratën e mesfushorit, e cila përfundon në qershor të këtij viti. 38-vjeçari thuhet është i gatshëm të bëjë...

Kupa “Nikolin Karroca”. Ish presidenti i Klubit Hanball-Vllaznia, përkujtohet me një trofe me rastin e katër vjetorit të ndarjes nga jeta

Nikolin Karroca, ish sportisti kampion i Vllaznisë në Handball dhe më pas president i KH Vllaznisë, i ndarë nga jeta para kohe katër vite më pare në moshën 52 vjeçare do të përkujtohet këtë të dielë me një kupë...

Kylian Mbappe, lojtari më i mirë i Ligue 1

Në listë për lojtarin më të mirë ishte edhe sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova. Kylian Mbappe shpallet lojtari më i mirë i Ligue 1 në Franca nga Unioni Kombëtar i Futbollistëve Profesionistë(UNFP). Ky është trofeu i pestë radhazi...

Latest News

- Advertisement -spot_img