Histori

Histori Sportive-Hasan Hasa, futbollisti shkodran që humbi syrin në ndeshjen, Traktori-Vllaznia!

Hasan Hasa, është një nga emrat e njohur të futbollit shkodran në vite. Pjesë e Vllaznisë së viteve 60-të, ai spikaste, jo vetëm për lojën e tij plot mjeshtri në formacionin kuqeblu, por më së shumtmi edhe për fizikun...

Foto-Lajm: Edvin Murati dhe Altin Lala, tifo për Luiz Ejllin, shkodranin e spektaklit Big Brother VIP Albania!

Tashmë është fakt që spektakli super i ndjekur nga mijra shqiptarë, brenda dhe jashtë Shqipërisë, ka marrë vemendjen maksimale edhe të njerëzve të sportit. Kjo është parë qartë nga vemendja dhe mbështetja që grupimet e tifozëve të Vllaznisë po...

“Big Brother VIP Albania 2” dhe Vllaznia”…Bom bom, Merkato e bukur. E morrme Edhe Kiaren. *Luizi Me Vllaznin e me Shkodren!

Për hirë të së vertetës, që në momentet e para të fillimit të spektaklit “Big Brother VIP Albania”, komuniteti shkodran, mes të cilëve edhe tifozëria e zjarrtë e Vllaznisë, iu bashkuan mbështetjes për bashkëqytetarin e tyre, Luiz Ejlli, si...

(Video) Emocionet e 81 vjeçarit Ruzhdi Tymi! Kampion dhe rekordmen i notit me Vllazninë, dhe Mjeshtër në profesion.

Shkodra ka nxjerrë në vite shumë sportistë të njohur që kanë lënë emër gjatë karrierës së tyre sportive. Njëri prej tyre është edhe Ruzhdi Tymi, i cili sot në moshën 81 vjeçare, ka nostalgji për vitet e rinisë. Veterani...

Basketbollisti Marsi Kruja, një qytetar shkodran, për t’u marrë shembull. Gjen në rrugë një unazë ari dhe kërkon ta dorëzojë tek i zoti!

Për basketbollistin e ri, Marsi Kruja, kemi folur jo pak herë në kronikat sportive duke evidentuar talentin e tij në fushën e lojës. Por, këtë radhë do të ndalemi tek figura e tij qytetare për t’u marrë shembull. Fjala...

(Intervista) E veçanta e doktor Zyhdi Çobës! Nga kampion si basketbollist, tek misioni i mjekut të sportit në klubin Vllaznia, ku në mbi 55...

Konsiderohet emblema e Vllaznisë, dhe në fakt i tillë është, pasi e gjithë jeta e tij e Zyhdi Çobës i është dedikuar klubit kuqeblu. Fillimisht, si basketbollist, madje duke u shpallur edhe kampion kombëtar, dhe në vijim, pas diplomimit...

(Video) Shkodranët përcjellin me respekt në banesën e fundit, veteranin e nderuar të futbollit shkodran, Zija Dani(Flet tifozi veteran Arshi Kraja dhe nipërit, Altin...

I ndarë nga jeta një ditë më parë në moshën 81 vjeçare, veterani i futbollit shkodran, Zija Dani, është përcjellë sot me respekt nga komuniteti shkodran për në banesën e fundit. Ish portjeri i njohur i Vllaznisë së viteve...

(Video) 80 vjetori i lindjes së doktor Zyhdi Çobës. Bashkia Shkodër dhe FSHF, e nderojnë me Tituj dhe dekorata!

 Në 80 vjetorin e tij të lindjes dhe 65 vjetorin e kontributit si sportist dhe si mjek i ekipeve sportive Vllaznia, kryetari i bashkisë Shkodër Bardh Spahia, vlerësoi me titullin “Mirënjohje”, një prej emrave të shquar të sportit dhe...

Edhe 100, Zyhdi Çoba! KF Vllaznia, uron emblemen kuqeblu, ish basketbollistin kampion dhe mjekun e njohur sportiv, me rastin e 80-të vjetorit të lindjes!

Mëngjesi i kësaj të martë, ka nisur me urime për KF Vllaznia. Përpara nisjes së seancës stërvitore të paraditës së sotme, në dhomat e zhveshjes së skuadrës kuqeblu, është organizuar një minifestë për mjekun sportiv të Vllaznisë, Zyhdi Çoa.Kapiteni...

Futbolli shkodran në zi! Ndërron jetë në moshën 81 vjeçare, ish portjeri i Vllaznisë, Partizanit dhe kombëtares, Zijani Dani!

Veteranët e futbollit shkodran, ato që kanë bërë histori me uniformën kuqeblu, por edhe me skuadra të tjera ku kanë pasur rastin të aktivizohen, po shuhen një nga një.Humbja e radhës është për një emër shumë të njohur në...

Latest News

- Advertisement -