Monday, March 27, 2023

Kategoria Superiore

Femra

Beteje e zjarrë në Vlorë për një vend në Superiore. Dinamo mund Flamurtarin dhe merr vendin e dytë në renditje

Flamurtari-Dinamo  0-1  (Shënues: 82′ Denison (P))Flamurtari: Kuka,Liçaj,Shkalla,Pjeshka,Qarri,Beqja,Juri,Oliveira,Flores,Fernando,Xhonatan Tranjer: Marcelo TroisiDinamo: Krosta,Vokrri,Dikson,Imami,Prodani,Denison,Daja,Lilaj,Allmuça,Ivan,T.Marku Tranjer: Dritan MehmetiGjyqtar: Kreshnik Cjapi(Fier), Dojando Myftari, Nertil Bregasi(Tirane), Olsion Yzeiraj(Patos)Delegat:Mario...

Kategoria Parë

Të fundit

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

(Video) Futboll Moshat-Djelmia Shkodrane U17 sfidon Flamurtarin, e mund 2-0 me golat e Albi Brojaj dhe Ermal Doçaj dhe mban vendin e tretë...

FC Djelmnia Shkodrane-FC Flamurtari 2-0(Shënues: Albi Brojaj 8’, Ermal Doçaj 49’)Djelmia Shkodrane:U17: Tahiri, Lesha, Brojaj, Delaj, Ndrevashaj, Bregu, Plangaj,...

(Video) Vllaznia U18, nderon basketbollin shkodran. Skuadra e drejtuar nga trajnerja Medina Mustafa, shpallet kampione e Shqipërisë

Finalja Vllaznia U18-Goga Basket U18, 69-61Në këtë vit të zymtë për basketbollin shkodran, kur për herë të parë në...

Atletikë

- Advertisement -

Kategoria U-21

(Video) Miqësorja Ndërkombëtare, Vllaznia U21- Nacka FC, fitohet nga skuadra suedeze, 0-1

Vllaznia U-21-Nacka FC  0-1(Shënues: Amad Adel 75’)Stadiumi i dytë i Shkodrës, Reshit Rusi” priti sot një ndeshje ndërkombëtare, ku përballë Vllaznisë vendase të kategorisë...
- Advertisement -

Lojra me dorë

Superliga e Basketbollit-Vllaznia mund Teutën kampione dhe kryeson e vetme renditjen

Vllaznia-Teuta 85-82 (22-21, 20-19, 26-15, 17-27)E mërkurë, 20 tetor 2021, ora 18.00, pallati I sportit, “Qazim Dervishi)Vllaznia: Bessard(14), Stove(20), Butler(24), Faslija, Rakaj, Bekteshi(2), Rakoçeviç(2),...

Sporte të tjera

Përkujtohet ish hanballisti dhe presidenti i Handballit shkodran, Nikolin Karroca. Çertifikatë “Mirënjohje” nga Bashkia Shkodër-SK Vllaznia dhe KH Ferizaj Kosovë në 1 vjetorin e...

Një vjetori i ndarjes përpara kohe nga jeta në moshën 51 vjeçare të ish handballistit kampion, dhe ish presidentit të Vllaznisë në handball, Nikolin Karroca, ka bërë së bashku pjesëtarët e komunitetit të sportit, ish kolegët e tij të...

Ndahet nga jeta në moshën 78 vjeçare veterani i shquar i pingpongut shkodran Frederik Berisha

Është ndarë nga jeta në moshën 78 vjeçare veterani i nderuar i sportit shkodran dhe më gjërë, Frederik Berisha. Shkodra humbi, sportistin, trajnerin, por edhe profesorin model të matematikes.I lindur dhe rritur në lagjen Gjuhadol, pjesë e një familje...

(Video)Not-Vllaznia, shkëlqen në Kampionatin Kombëtar. Trofe si individë dhe ekip, spikasin kampionet Uerda Jahaj dhe Viki Tafrruku

Edhe pse, akoma nuk është bërë e mundur që për sportin e notit në Shkodër të krijohen kushtet e duhura stërvitore, Shoqata “Shkodra Not” vazhdon të punojë me përkushtim në përgatitjen e brezit të ri. Falë përkushtimit maksimal që...
- Advertisement -

Video

Histori