Friday, December 4, 2020

Kategoria Superiore

Femra

Kategoria Parë

Të fundit

Historike, finalja europiane “UEFA Conference League” e 2022-shit në “Air Albania”

Shqiptarët ka kohë që e presin një finale të madhe europiane, dhe tashmë një një e tillë është bërë...

Kalendar i ngjeshur për Superioren, ndeshje deri me 30 dhjetor

Periudha e bojkotit në javët e para të sezonit nga Superliga, ka detyruar Federatën Shqiptare të Futbollit të ngjesh...

Basketboll-Robert Shestani firmos në Kosovë me Vëllaznimin e Gjakovës

Ndërkohë që aktiviteti kombëtar i basketbollit në Shqipëri vazhdon të jetë i bllokuar si rezultat i masave të marra...

Akademia “Djelmnia Shkodrane”, start pozitiv në kategorinë e parë me moshat

Vetë emri, “Djelmnia Shkodrane”, të kujton menjëherë traditën dhe historinë e futbollit shkodran në mbi 100 vite. Në vitin...

Lajm i mirë për trajnerin Gega, lë spitalin dhe rikthehet në Shqipëri

“Trajneri Skënder Gega ka lënë sot spitalin! Duke parë ecurinë pozitive, efektin dhe rezultatet pozitive të terapisë, doktorët kanë...

Atletikë

- Advertisement -

Kategoria U-21

Kalendar i ngjeshur për Superioren, ndeshje deri me 30 dhjetor

Periudha e bojkotit në javët e para të sezonit nga Superliga, ka detyruar Federatën Shqiptare të Futbollit të ngjesh së tepërmi kalendarin e ndeshjeve...
- Advertisement -

Lojra me dorë

FSHV kërcënon t’i bashkohet kampionatit kosovar

Volejbolli shqiptar, ashtu si edhe skuadrat e tjera të lojrave me dorë vazhdon të jetë i penalizuar nga Ministria e Shëndetësisë për shkak të...

Sporte të tjera

Dorëheqja e presidentit të FSHP Masllavica, ish trajneri i kombëtares Petrit Hoxha kërkon shtyerjen e Asamblesë

Lajmi i papritur për dorëheqjen e Theodhori Masllavices nga posti i Presidentit të Federatës Shqiptare të Peshëngritjes si dhe kandidaturës për president në punimet e Asamblesë së FSHP që do të mbahen me 14 nëntor ka shkaktuar një tëymnajë...

Judo Vllaznia, stervitje në bregdetin velipojak

Për judistët e Vllaznisë, paraditja e së shtunës ka qënë një ditë ndryshe. Nën drejtimin e trajnerit Luigj Shkoza, njëkohësisht edhe sportist i ekipit kuqeblu, judistët shkodranë kanë lënë palestren e judos dhe janë zhvendosur në bregdetin velipojak. Qëllimi...

Taekwondo: Trajneri Elion Puka nuk di të ndalet, fiton edhe “Kupën e Shqipërisë 2020”

Është folur shumë gjatë viteve të fundit për Elion Puken. Personi në fjalë është një djalosh i pasionuar me artet marciale, i cili karriren sportive të tij e bëri jashtë vendit, dhe konkretisht në Itali, atje ku jo vetem...

Tjetër sukses i Vllaznisë në Taekwondo, kampionë kombëtarë për fëmijët dhe të rinjtë

Taekwndistët shkodranë nuk dinë të ndalen. Pak ditë më parë fituan Kupën e Shqipërisë për të rinjë, dhe tashnë bënë pronë të tyren e trofeun e titullit kampion për vitin 2020. Në garat e zhvilluara ditën e diele në...

SK Vllaznia nderon mjeshtrin e judos Anton Shkoza me çertifikatë “Mirënjohje”

Kryesia e trajnerëve të Sport Klub Vllaznia me në krye drejtorin Mark Kroqi kanë marrë një nismë të veçantë, shumë të rëndësishme dhe kuptimplote, duke vendosur të nderojë figurat sportive të klubit kuqeblu në vite, ato që me karrieren...
- Advertisement -

Video

Histori