Boks

(Intervista) Fitore me aromë Shqipërie në Atlantic City! Boksieri shkodran Armando Gjetja sfidon kundërshtarin nga Michigani, ish marinsin e ushtrisë amerikane Daius Estell

Një mbrëmje festive thuajse e tëra shqiptare ishte ajo e 12 majit në Atlantic City-Casino “Tropicana Hotel Resort”, ku mbi 200 shqiptarë, kryesisht të komunitetit në New York, mbështeten boksierin shkodran Armando Gjetja në duelin për  titullin në federatën...

(Video)Boksieri shkodran, Armando Gjetja, sonte në ringun e Atlantic City për titullin kampion përballë Daius Estell

Armando Gjetja-Daius Estell, sonte 20:30 me orën amerikane, në  Atlantic City-Casino Tropicana Hotel ResortPër boksierin shkodran, Armando Gjetja, i cili prej disa vitesh është zhvendosur në New York të  Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku po vazhdon me sukses...

Botërori i Uzbekistanit-Zeneli dhe Kajoshi humbin ndeshjet e dyta, Shqipëria mbyll konkurimin për turet e tjera

Boksierët e Kombëtares Shqiptare të drejtuar nga trajnerët Gëzim Zeneli dhe Lazarin Vila, kanë mbyllun konkurimin e tyre në Kampionatin Botëror, i cili po zhvillohet në Tashkent të Uzbekistanit.Në përbërje të përfaqësues sonë ishin boksierët: Arjol Zeneli, Krenar Zeneli,...

Botërori i Uzbekistanit-Shqipëria realizon fitoren e dytë. Vlonjati, Arjol Zeneli, mund Soufiane Ahmed Said Baco ( Comorra). Kajoshi dhe Zeneli, neser në ring për...

Dy ditët e fundit kanë qënë më të mirat për kombëtaren e boksit, e cila që prej datë 1 maj është pjesë e Kampionantit Botëror që po zhvillohet në ne Tashkent të Uzbekistanit.Sinjalin e parë pozitiv e dha boksieri...

Boks-Lajm i mirë nga Botërori i “Uzbekistan 2023”. Shkodrani Arjon Kajoshi mund kamerunasin Kadafi 4-1, vjen fitorja e parë e Shqipërisë

Vjen fitorja e parë për ekipin tonë kombëtar në Kampionatin Botëror të boksit që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit. Eshte boksieri shkodran Arjon Kajoshi i kategorisë së peshës 75 kg ai që mundi boksierin Nsangou Mouhamed Kadafi (Camerun),...

Boks-Botërori i “Uzbekistan 2023”. Tre humbjet e para për boksierët tanë: Nurja, Zeneli dhe Hysa eleminohen në turin e parë

Kampionati Botëror i boksit që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit nuk ka nisur mirë për tre nga boksierët e kombëtares shqiptare. Bëhet fjalë për boksierët, Denis Nurja, Krenar Zeneli dhe Nelson Hysa, të cilët  me humbjet e pësuara...

(Video) Boks-New York / Armando Gjetja, kampioni shkodran që po afirmohet në duelet e boksit në kafaz

Quhet Armando Gjetja, një shkodran që është rritur në Itali, ndërkohë që ka 6 vite që jeton së bashku me familjen e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pasionin e tij për sportin e boksit e ka ushqyer...

Kombëtarja e boksit me fat. Kajoshi, Haxhillari dhe Zeneli, kualifikohen në raundin e dytë të Botërorit, “Uzbekistan 2023”

Kanë filluar sot ndeshjet e Kampionatit Botëror të boksit, veprimtari që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit. Kombëtarja kuqezi e drejtuar nga trajnerët Gëzim Zeneli dhe Lazarin Veli është me fat. Ndonëse, asnjëri nga boksierët e përfaqësueses sonë, akoma...

Nis sot Botërori i Uzbekistanit, njihuni me kalendarin dhe kundërshtarët e boksierëve kuqezi

Kombëtarja e Shqipërisë në boks e drejtuar nga trajnerët Gëzim Zeneli dhe Lazarin Vila, në përbërje të së cilës janë boksierët: Arjol Zeneli, Krenar Zeneli,Ani Haxhillari,Denis Nurja, Arjon Kajoshi, Nelson Hysa, gjendet prej 2-3 ditësh në Tashkent të Uzbekistanit,...

Latest News

- Advertisement -