Boks

(Video) Boks-Lezhjani Jurgen Uldedaj shpallet kampion bote për të rinjtë WBC

Për shqiptarët në përgjithësi, brenda dhe jashtë vendit, por kryesisht për familjen e madhe “Uldedaj”, mbrëmja e së shtunës është përjetuar me një emocion të veçantë. Talenti shqiptar i boksit, 23 vjeçari që stervitet dhe konkuron vitet e fundit...

Boks Profesionist-Kampioni Jurgen Uldedaj përballë Dymitr Serguta(Ukrainë), 17 korrik për të mbrojtur titullin “WBC Youth Champion“

Pas një ndërprerje nga Pandemia, këtë të shtunë me 17 Korrik, Jurgen Uldedaj (13-0-0), kampioni aktual botëror i dyfisht në “WBO Youth” dhe “WBC Youth” deri 24 vjeç, në peshen Cruiserëeight do të mbrojë titullin “WBC Youth Champion“, kundër...

Boks- Dy kampion dhe dy nënkampion nga ekipi i Vllaznisë, në K. Kombëtar të moshave. Tonin Prela shpallet boksieri më i mirë i aktivitetit

Me ndeshjet e ditës së tretë të zhvilluara mbrëmjen e së dieles në pallatin e sportit të qytetit të Vlorës është mbyllur Kampionati Kombëtar për dy grupmoshat U-16 dhe U-18.Një aktivitet ky, në të cilin ishin pjesëmarrës edhe dy...

Boks-Vllaznia, me 4 fitore dhe 2 humbje në ditën e dytë të K. Kombëtar U-16 dhe U-18, kualifikohen 5 në finalen e ditë së...

I startuar mbrëmjen e së premtes, Kampionati Kombëtar i boksit për grupmoshat U-16 dhe U-18 që po zhvillohet në pallatin e sportit të qytetit të Vlorës, ka vijuar pasditen e së shtunës me ndeshjet e ditës së dytë.Ashtu si...

Starton Kampionati Kombëtar i Boksit U-16 dhe U-18. 3 fitore dhe 1 humbje për Vllazninë në ditën e parë

Ka startuar në pallatin e sportit të qytetit të Vlorës, Kampionati Kombëtar i boksit për grupmoshat U-16 dhe U-18. Janë dy kampionate që edhe për arsye financiare, Federata Shqiptare e Boksit i ka grupuar në një të vetin. Sidoqoftë,...

(Video) Boks- Kampionati Europian i moshave U- 22, shkodrani Xhoi Eljazi dhe trajneri i tij, Lazarin Vila premtojnë medalje në Itali

Kampionati Europian i boksit për kategorinë e moshës U- 22, i cili do të zhvillohet në Roseto Degli Abruzzi të Italisë ka në përbërje të tij edhe dy boksierë të kombëtares së Shqipërisë. Janë pikërisht Xhoi Eliazi i Vllaznisë...

Latest News

- Advertisement -