Futboll

Histori Sportive-Hasan Hasa, futbollisti shkodran që humbi syrin në ndeshjen, Traktori-Vllaznia!

Hasan Hasa, është një nga emrat e njohur të futbollit shkodran në vite. Pjesë e Vllaznisë së viteve 60-të, ai spikaste, jo vetëm për lojën e tij plot mjeshtri në formacionin kuqeblu, por më së shumtmi edhe për fizikun...

Foto-Lajm: Edvin Murati dhe Altin Lala, tifo për Luiz Ejllin, shkodranin e spektaklit Big Brother VIP Albania!

Tashmë është fakt që spektakli super i ndjekur nga mijra shqiptarë, brenda dhe jashtë Shqipërisë, ka marrë vemendjen maksimale edhe të njerëzve të sportit. Kjo është parë qartë nga vemendja dhe mbështetja që grupimet e tifozëve të Vllaznisë po...

(Video) Esat Mala, futbollisti më në formë i Vllaznisë! Mesfushori nga Prizreni, vlerëson Bylisin, por premton kualifikimin.

Esat Mala, futbollisti nga Prizreni po zhvillon një sezon të shkëlqyer në radhët e kuqebluve duke u konsideruar lojtari më në formë i Vllaznisë. I tillë ishte edhe në ndeshjen e fundit me Erzenin, ku shënoi dy gola, njëri...

(Video) Nesër, Vllaznia-Bylis, ora 13:00. Josa, flet për pragndeshjen e Kupës, Bekim Balajn dhe lënien jashtë planeve të tij për kroatin Aralica.

Vllaznia luan nesër në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen e kthimit të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë duke pasur përballë Bylisin. Edhe pse Vllaznia e ka fituar duelin e parë të këtij turi luajtur në Ballsh, 0-2, mallakastriotët...

Kupa e Shqipërisë-Nuk ka surpriza, skuadrat e Superiores kalojnë në çerekfinale

Nuk ka surpriza në ndeshjet e kthimit të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Në 6 ndeshjet e luajtura sot, në të gjashta, të kualifikuara për në turin e tretë çerekfinal, janë skuadrat e kategorisë Superiore.Në grupin A,...

Kombëtarja U-17/ Miqësoret kundër Bosnje-Hercegovinës, do të luhen me 15 dhe 17 shkurt 2023, në “Niko Dovana” dhe “Air Albania”

Ekipi Kombëtar U-17 do të luajë dy takime miqësore ndërkombëtare në muajin shkurt kundër bashkëmoshatarëve të Bosnje-Hercegovinës. Trajneri i kuqezinjve, Ervin Bulku do të ketë në dispozicion për këto ndeshje lojtarët e vitlindjes 2006, ndërkohë që ka një ndryshim...

Kombëtarja U-21. Hidhet shorti i Europianit 2025. Shqipëria në grupin E, me Rumaninë, Zvicrën, Finlandën, Malin e Zi dhe Armeninë

Shorti i hedhur sot në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës ka përcaktuar edhe 9 grupet përbërëse të kualifikueseve të Kampinatit Europian 2025 për këtë grup-moshë. Shqipëria U-21 është shortuar në Grupin E së bashku me Rumaninë, Zvicrën,...

Kupa e Shqipërisë. Sot, ora 13:00, 6 e ndeshjet e kthimit të turit të dytë, nesër 2 të tjera

Nisin sot ndeshjet e kthimit të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. Nga tetë takime të planifikuara, gjashtë prej tyre do të luhen sot duke nisur nga ora 13:00, ndërkohë që dy sfidat e tjera, Vllaznia-Bylisi që i...

Vllaznia, prioritet elementit të ri. Në përgatitjet, anti-Bylis, me kuqeblutë në stërvitje tre talentët, Lekaj, Kapllanaj, Cungu!

Kuqeblutë kanë lënë pas humbjen me Erzenin në transfertë për javën e 19-të të Superiores dhe po përgatiten për ndeshjen e radhës, atë që do të luhet të premten në “Loro Boriçi” për Kupën e Shqipërisë, ku Vllaznia pret...

(Intervista) Hysen Zmijani, analizon Vllazninë: Oshilacionet, shqetësimi kryesor tek kuqeblutë!

Ish futbollisti i njohur shkodran, Hysen Zmijani, që krahas Vllaznisë dhe kombëtares kuqezi, ka luajtur edhe për disa skuadra të huaja, që nga Franca deri në Arabinë Saudite analizon ecurinë e Vllaznisë në këtë sezon. Duke u ndalur edhe...

Latest News

- Advertisement -