Tuesday, May 28, 2024

Handball

(Video) Handball-Kupa “Nikolin Karroca 2024” fitohet nga K.H. Vllaznia. Përkujtohet në vitin e 4 të ndarjes së parakohshme nga jeta ish kampioni dhe ish...

Ish kolegë të fushës së lojës, me të cilët është shpallur kampion me Vllazninë, miq, dashamirë, sportdashës shkodranë, përkujtuan sot ish kampionin dhe ish presidentin e Klubit të Handballit Vllaznia, Nikolin Karroca në katër vjetorin e ndarjes së tij...

Kupa “Nikolin Karroca”. Ish presidenti i Klubit Hanball-Vllaznia, përkujtohet me një trofe me rastin e katër vjetorit të ndarjes nga jeta

Nikolin Karroca, ish sportisti kampion i Vllaznisë në Handball dhe më pas president i KH Vllaznisë, i ndarë nga jeta para kohe katër vite më pare në moshën 52 vjeçare do të përkujtohet këtë të dielë me një kupë...

(Video) Shkodrania e talentuar Angela Prela, kampione Europe me Italinë në Handball. Dëshira për të luajtur për Vllazninë dhe kombëtaren shqiptare

Kombëtarja e Italisë është shpallur kampione e Europe në handball për femra U-19. Në finalet e këtij europiani që u zhvilluan këto ditë në Kosovë, ndër më të mirat e formacionit Italian ishte edhe Angela Prela, shkodrania me numrin...

(Video) Turneun Mbarëkombëtar, “Nikolin Karroca” e fiton Drita e Gjilanit. Sportistët më të mirë shpallen” Alban Haziri i Dritës dhe Jorni Egerci i Vllaznisë

  Klubi i Handballit Drita, Gjilan është shpallur fitues i Turneut të 3-të mbarëkombëtar të handballit, aktivitet i organizuar në nderim të ish handballistit dhe ish presidentit të Vllaznisë, Nikolin Karroca. Turneu në fjalë është zhvilluar në pallatin e   Sportit “Qazim...

(Video) Handball-Të dielën, Turneu Mbarëkombëtar “Nikolin Karroca”, edicioni i tretë. Trajneri i Vllaznisë Vili Haxhija, flet për organizimin e aktivitetit

Klubi i Handballit Vllaznia në bashkëpunim me familjen Karroca, organizon të dielën në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës, Turneun Ndërkombëtar Memorial të Handballit në nderim të ish handballistit kampion të Vllaznisë, dhe më pas ish presidentit të...

Programi i financimit ReLoad, ekipet e Klubit Shumësportësh Vllaznia, i kërkojnë Bashkisë Shkodër të marrin pjesë në dëgjesë për Projekt buxhetin e Sportit për...

Që nga viti 2021, ekipet e Klubit Shumësportesh Vllaznia janë financuar nga ana e Bashkisë Shkodër, si pjesë e projekteve të paraqitura dhe të fituara në mbështetje të programit të financimit ReLoad. Në bazë të marrëveshjes dypalëshe, projektet në...

(Video) Kolegët e sportit dhe familjarët e Nikolin Karrocës, flasin për Turneun Ndërkombëtar Memorial “Nikolin Karroca 2022”

(Video) Kolegët e sportit: Trajneri Ali Matlia, handballisti Artan Durro, trajneri i Kaçanikut, Bahri Lika, trajneri i ekipit të handballit në Universitetin “Luigj Gurakuqi” Shkodër, Ermal Milla, dhe Ludovik Karroca, babai i Nikolin Karrocës, flasin për Turneun Ndërkombëtar Memorial...

Latest News

- Advertisement -spot_img