Sunday, May 19, 2024

Femra

Futboll Femra-Apolonia shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë 2023-24. Fieraket munden Partizanin në finale 1-2

Partizani-Apolonia  1-2(Shënuese: Metall 90+1’ / Niabuto 64', Hamonikaj 71’) Partizani:Spaho,Dedgjonaj,Begallo,Xhabrahimi,Mema,Beqiraga,E.Gashi,Metalla,Kotarja,L.Gashi,Xheci Trajner:Aurora Seranaj Apolonia:Hyska,Akinuande,Ndoj,Hamonikaj,Troka,Levenaj,Ukuoma,Tukaj,Sesu,Niabuto,Xhindole Trajner:Mariglen Kule Gjyqtarë:Eglantina Pjetrushaj(Lezhë),Erinda Kume(Elbasan),Koleta Prenga(Durrës),Disela Lekgegaj(Rrëshen) Delegat:Endi Hyka(Tiranë) Apolonia është skuadra fituese e Kupës së Shqipërisë për sezonin 2023-2024. Fieraket mposhtën Partizanin në finalen e luajtur në...

Kupa e Shqipërisë për vajza/ Të shtunën në “Shtëpinë e Futbollit” luhet finalja Partizani – Apolonia

Finalja e Kupës së Shqipërisë për vajza Partizani – Apolonia do të luhet të shtunën në “Shtëpinë e Futbollit” në orën 18:00. Dy skuadrat më të mira të këtij edicioni do të përballen së bashku për trofeun e 15-të në...

Suksesi i Vllaznisë futboll femra, kampion për të 11-tën here. Kryebashkiaku shkodran Benet Beci pret skuadrën kuqeblu

Vllaznia në futboll femra është shpallur për të 11-tën herë kampione e Shqipërisë duke dëshmuar kështu së është skuadra që dominon futbollin shqiptar të femrave në mënyrë absolute prej shumë vitesh. Në shenj respekti dhe konsiderate për titullin e...

(Video) Presidenti i FSHF-së Armand Duka, uron Vllazninë e futbollit femra, kampione për të 11-tën herë radhazi

“Vllazni, urime për titullin kampion në Abissnet Superiore për vajza! Një titull i merituar, që shpresoj të shoqërohet me një paraqitje dinjitoze dhe kalime turesh në UEFA Women’s Champions League, sikurse dy sezone më parë. Ky sezon në futbollin e...

(Video) Vllaznia fiton titullin e 11-të kampion, shkodranet “shkatërrojnë” Apoloninë, e mundin në finale 4 me 0

Vllaznia në futboll për femra, siguroi fitimin e titullit kampion, për herë të 11-të në histori. Shkodranet nuk kanë rivalë në Shqipëri dhe këtë e konfirmuan në finale me Apoloninë, aty ku triumfuan me shifrat e thella 4-0. Kapitenia Ezmeralda Franja...

Futboll Femra-Luhet pjesa e parë e finales Vllaznia-Apolonia. Skuadra kuqeblu në avantazh 3-0, shënojnë Franja, Berisha, Ramadani, titulli më pranë skuadrës shkodrane

Pjesa e parë e ndeshjes finale në futboll femra në mes Vllaznisë dhe Apolonisë, takim që po luhet nga ora 17:30 në “Shtëpinë e Futbollit” Tiranë është mbyllur me rezultatin 3 me 0 në favor të Vllaznisë. Për skuadrën kuqeblu...

Futboll Femra-Sot, finalja e madhe Vllaznia-Apolonia. Ora 17:30 në “Shtëpinë e Futbollit” Tiranë. Titulli i 11-të kampion, gati për të udhëtuar drejt Shkodrës!

Vllaznia-Apolonia është finalja e mirëpritur e Kampionatit Kombëtar të futbollit për femra. futbollit te femrave. Pasi kanë eleminuar në gjysmëfinalen e “Final 4”, Vllaznia, Partizanin me dy fitore, 0-3 dhe 7-0, si dhe Apolonia, Tiranën, 1-1 dhe 20, të...

Futboll Femra-“Final Four”/ Vllaznia – Apolonia është finalja e madhe e sezonit 2023-2024

Vllaznia – Apolonia është finalja e madhe për titullin kampion të këtij edicioni në kampionatin “Abissnet Superiore” për vajza. Ditën e sotme u zhvilluan takimet e dyta gjysmëfinale të vlefshme për “Final 4”. Vllaznia nuk e vendosi aspak në diskutim...

(Video) Futboll Femra-Vllaznia, finalistja e parë e “Final 4”. Pas fitores në kryeqytet 0-3, kuqeblutë fitojnë 7-0 edhe gjysmëfinalen e dytë në Shkodër dhe...

Vllaznia-Partizani  7-0(Shënuese: Gresa Berisha 14’, Klaudia Borçi 32’, Rrezona Ramadani, 48’, 62’, 80’, Jehona Shalaj 66’, Esi Lufo 79) Me dy fitore, 0 me 3 në transfertë në gjysmëfinalen e parë dhe 7-0 sot në gjysmëfinalen e dytë, Vllaznia...

Latest News

- Advertisement -spot_img