Kategoria e Dytë

Futboll Kategoria e Dytë-Veleçiku shpartallon Internacional Tirana 6-0. Koplikasit e drejtuar nga Haris Lika vënë kandidaturën për rikthim në të parën

Veleçiku i Koplikut po bën një përformancë shumë të mirë në ndeshjet e kategorisë së dytë, ku në pesë javët e para ka grumbulluar 9 pikë duke qënë vetëm dy pikë larg vendit të pare që mbahet nga Iliria...

(Video) KF Murlani, rikthehet tek fitorja, mund KF Gramshi 1 me 0, shënon Kaçubela me penallti

E filloi mjaft mirë kampionatin e kategorisë së dytë duke mundur Internacionalin në transfertë, por më pas u regjistruar disa rezultate negative, por në javën e katërt, KF Murlani rikthet tek fitorja.Skuadra e drejtuar nga trajneri Altin Xhahysa mundi...

Futboll-Kategoria e Dytë/ Luhen sot katër ndeshjet e Grupit A. Murlani pret Gramshin, Ada mysafire në Tiranë përballë Internacional

Pas ndërprerjes dy javore për shkak të ndeshjeve të kombëtares kuqezi, këtë fundjavë rikthehen asktivitetet futbollistike të të gjitha kategorive të futbollit shqiptar. Kategoria e dytë do të luajë sot katër ndeshje që i përkasin Grupit A, mes tyre...

(Intervista) Situata në futbollin gjirokastrit, administratori i AF Luftëtari, Dritan Kristidhi, optimist për ringritjen e ekipit në vendin që i takon

Edhe pse me një traditë të hershme në fushën e futbollit, gjatë priudhës së viteve të fundit, Luftëtari i dikurshëm ka humbur shumë nga vlerat e emrit të tij. Megjithatë, këtë vitë, duket se ka lëvizje për mirë, teksa...

Merkato-Murlani e ka seriozisht, përforcohet me dy brazilanë. Mbrojtësi Edson Trianoski dhe sulmuesi Gabriel Noronha vihen nën urdhrat e trajnerit Xhahysa

Fillimi jo i mirë i kampionatit, me dy humbjet radhazi në derbin shkodran, fillimisht ndaj Adës së Velipojës dhe më pas ndaj Veleçikut, kanë detyruar drejtuesit e KF Murlani të futen merkato. Pas bashkëpunimit me menaxherë vendas dhe të...

Latest News

- Advertisement -