Kategoria e Dytë

Pogradecit i ikën fitorja nga duart. Humb penallti, dhe shënon më pas duke fituar pjesën e parë, por Burreli e përmbys në të dytën...

Burreli-Pogradeci  2-1(Shënues: Kurbneshi 56′ (p), Silva Kosta  70′ / Cirkovic 41′)Burreli:Çili,Hasa,Dedgjonaj,Markos,Kastrati;Zhoel,Stana,Koleci,Silva(Hoti 77),Kurbneshi,Farruku(Oliveira 83). Tranjer: Dorjan BubeqiPogradeci:Baçi,Rrapo,Hysenllari(Jahaj85),Pura(Alillari85),Cirkoviç(Elmazaj 85),Shyti,Zefi,Berberi(Kendezi 74),Shkulaku,Topllari,Ivani(Henrike 63). Tranjer: Samuel NikajArbitra:Blerim Ziri,Erind Burgu,Orgest Loci,Ermal Gryka(Fushe-Kruje) Delegat:Agim Mone(Tirane) Vezhgues:Arjan Mali(Patos) Ishin Pogradecaret me kerkues pjesen e pare dhe disa tentativa...

Veleçiku humb me Valbonën 2-1, por trajneri koplikas Dritan Smajli ka akuza ndaj gjyqtarit Ziri

Ndeshja e shumëpritur në mes Veleçikut dhe Valbonës, skuadra këto të kategorisë së parë të futbollit shqiptar, të cilat ballafaqoheshin në fazën Play Off, nuk ka shkuar mirë për Veleçikun. Pas kalimit me sukses të ndeshjes së parë Play...

Futboll-Kategoria e parë/Veleçiku-Valbona dhe Pogradeci-Labëria, duelet e sotme të fazës Play Off

Veleçiku i Koplikut i drejtuar nga trajneri Dritan Smajli luan sot finalen e radhës të fazës Play Off duke pasur përballë Valbonën e Tropojës. Ndeshja në fjalë që i përket gruput A do të luhet në stadiumin e Vorës...

Tifozëria pukjane përshëndet fitoren e kryetarit të ri të Bashkisë, Rrok Dodaj dhe kërkon të rikthejë ekipin e zemrës aty ku e meriton

Proçesi i zgjedhjes së kryetarit të ri të Bashkisë Pukë është ndjekur me vemendje edhe nga mjedisi sportiv pukjan. Pasi janë njohur zyrtarisht me rezultatet e votimit, tifozëria pukjane ka përshëndetur kryetarin e ri Rrok Dodaj. Ndërkohë, që ka...

Ekipet e Kategorisë së Dytë vazhdojnë garën për “Play-Off”

Vora është shpallur kampione e Kategorisë së Dytë, pasi mundi në finale skuadrën e Elbasanit, por akoma nuk janë mbyllur të gjitha llogaritë për këtë sezon. Kanë mbetur edhe dy sfidat e “Play-Off” për të mësuar se cilat janë...

(Video) Arsen Elbasani, 2-shi i pakalueshëm i Veleçikut. Mbrojtësi i dalë nga Vllaznia, i kënaqur për fitoren e ndaj Naftëtarit në Play Off, optimist...

Fitorja e thellë e Veleçikut 4 me 0 ndaj Naftëtarit në fazën Play Off,  krahas autorëve të golave, Banushaj, Hajdari, Shekaj dhe Ivziku, kishte edhe kontributin e mbrojtësit Arsen Elbasani.Ish futbollisti i Vllaznisë, i cili ka qënë pjesë edhe...

Vora shpallet kampione e kategorisë së dytë 2022-2023. Shkodrani Jasmin Rraboshta, golashënuesi më i mirë i skuadrës

Finalja e kategorisë së dytë, Vora-Elbasani 2-1(Shënues: Avdiu 26’, 78’/Lleshi 19’)Është luajtur sot në stadiumin “Air Albania” të Tiranës finalja e Kategorisë së Dytë mes Vorës dhe AF Elbasanit. Dy skuadrat u renditën të parat në Grupet A dhe...

(Video) Veleçiku, shumë pranë kategorisë së parë. Koplikasit mundin pastër, 4-0 Naftëtarin, faza Play Off. Shënojnë, Banushaj, Hajdari, Shekaj dhe Ivziku

Veleçiku-Naftëtari  4-0(Shënues: Arsen Banushaj 48’, Arsen Hajdari 57’, Brajan Shekaj 70’, Joald Ivziku 77’)Veleçiku: L. Kaçaj, Elbasani, Çokaj, Rragani, Banushaj, Rrustemaj, Hajdari, Shekaj, Kaceli, A. Kaçaj.(U aktivizuan: Ujkaj, Mehmetaj, Ivziku, E. Rrustemaj Trajner: Dritan SmajlajNMaftëtari: Shumeli, Gega, Kosti,...

Futboll-Kategoria e Dytë në fushë/Sot luhet për titullin kampion, “Play-Off” dhe “Play-Out”

Kategoria e Dyte ka mbyllur sezonin e rregullt ndersa sot skuadrat do te zhvillojne edhe sfidat e fundit per llogarite e titullit “Play-Off” dhe “Play-Out”.Diten e sotme ne “Air Albania” do te zbresin ne fushe Vora dhe Elbasani qe...

Latest News

- Advertisement -