Kategoria e Tretë

(Video) Basania & AM e nis me fitore K. K të kategorisë së tretë. Trajneri Armando Simoni, flet për emocionet e suksesit të parë

Përmeti- Basania & AM  2-3(Shënues: Halili 14’, Koçi 28’/ Aldo Shkëmbi 35’, Florenc Ndoja 51’, Alsed Abdija 81’)Përmeti: Selmani, Naska, Shtama, Camara, Xgunga, Koçi, Halili, Kërdhicka, Todhe, Aliko, Nuosu. Trajner: Orges TodheBasania: Besmir Muçejani, Olsi Radohina, Luis Hila, Marsel...

Gjithçka gati për nisjen e Kategorisë së Tretë, ja kalendari i javës së parë në Grupin A dhe B

Kampionati i Kategorisë së Tretë për edicionin 2022-2023 do të nisë këtë javë me ndeshjet e javës së parë që do të luhen më datën 24 nëntor. Federata Shqiptare e Futbollit ka mbyllur tashmë prej disa ditësh përgatitjet për...

FSHF-Kategoria e Tretë / Hapen regjistrimet për edicionin e ri 2022-2023, ftohen klubet të marrin pjesë

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjitha klubet dhe shoqatat e interesuara për të qenë pjesë e edicionit të ri të Kategorisë së Tretë, për sezonin futbollistik 2022-2022, se kanë nisur regjistrimet.Regjistrimet për këtë sezon futbollistik janë të hapura...

Futboll Amator-Kampionatet e futbollit të FSHF-sw, në 5×5, 9×9, 11×11 dhe Futsall me organizim tw ri pwr sezonin e ri

Pas një sezoni të suksesshëm me kampionatet kombëtare të futbollit amator, Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur organizimin për një edicion të ri, që pritet të ketë shumë risi në aspektin e pjesëmarrjes dhe cilësisë që do të ofrojnë...

Futboll-Kategoria e Tretë/KF Murlani me djem të rinj mundet 0-3 nga Osumi, por është zyrtarisht i kualifikuar në Kategorinë e Dytë

Klubi i Futbollit Murlani ka luajtur sot ndeshjen e  javës së fundit të Kampionatit Kombëtar të Futbollit për Kategorinë e Tretë duke u përballur me ekipin e KF Osumi. Ndeshja e luajtur në Kompleksin Sportiv të ekipeve kombëtare Kamzë...

Futboll Kategoria e Tretë / KF Murlani mund Spartakun 5-2 dhe kalon zyrtarisht në Kategorinë e Dytë

KF Murlani(Vau Dejës)-KF Spartaku(Tiranë) 5:2(Shënuan: Vildan Kaçubela 45’, 73’, Ai Djepaxhia 51’(p), 70’, 80’/Jonuzi 65’, 70’)E premte, 6 maj 2021, ora 13.30, Kompleksi Sportiv Kamëz-TiranëKF Murlani: Fabiol Rexhepi, Senad Lekaj, Suad Premçi, Eriol Krymi, Festim Lani(Markelian Guri 35’-Jorgen Qemali...

Futboll-Kategoria e Tretë/KF Murlani, hapi final për kualifikimin në Kategorinë e Dytë. Një fitore me Spartakun të enjten shënon suksesin historik të murlanasve

Akoma nuk është mbushur viti i formimit të KF Murlani dhe sukseset e ekipeve të këtij klubi tashmë janë prezente në aktivitetin futbollistik shqiptar. Me një skemë të mirëfilltë funksionimi duke filluar me ekipet e moshave nga 9 deri...

Futboll-Kategoria e Tretë/KF Murlani mund 5-0 KF Drinin, shënojnë Markelian Guri(2), Vildan Kaçubela, Senad Lekaj, Sabian Kraja

KF Murlani- KF Drini 5:0(Shënues: Markelian Guri  3’ 10’, Vildan Kaqubela 12’, Senad Lekaj 22’, Sabian Kraja 50’)E premte, 30 prill 2021, ora 13.30, Kompleksi Sportiv Kamëz-Tiranë KF Murlani: Fabiol Rexhepi, Suad Premçi, Vami Pepa, Eriol Krymi, Festim Lani, Jorgen...

Futboll-Kategoria e Tretë/KF Murlani-AF Luftëtari 0:1, gjirokastritët kryesojnë të vetëm tabelën e klasifikimit, murlanasit të dytët

KF Murlani-AF Luftëtari 0:1 (Shënues: Skerdi Matushi 84’)E premte, 23 prill 2021, ora 13.00, Kompleksi Sportiv KamëzLuftëtari: S. Basha, Pula, K. Basha, Matudhi, Balla, Zholi (A. Stroka 84’), Puci, Boni, Braho (Këndella 60’), Mahmutaj, Batha. Trajner: Fotis Kristidhi.Murlani: Rexhepi,...

Futboll Kategoria e Tretë/Murlani mund Kinostudion 2-1 dhe bashkëkryeson kampionatin me Luftëtarin

K.F Murlani-FC Kinostudio 2:1(Djepaxhia, 28’, 34’(p))KF Murlani: Fabiol Rexhepi, Suad Premçi,Vahedin Pepa, Erion Krymi, Testim Lani, Senad Kraja, Sabjan Kraja, Indrit Gjini, Senad Lekaj, Vildan Kaçubela, Ari Djepaxhia. Trajner Altin Xhahysa(U aktivizuan gjatë ndeshjes: Soni Hoti, Nino Rrotaj, Emrah...

Latest News

- Advertisement -