Kategoria e Tretë

(Video) Basania FC vazhdon serinë e fitoreve. Trajneri Haris Lika, analizon punën e mirë që po bëhet dhe premton kualifikimin shumë shpejt në...

Ish futbollisti i Vllaznisë, i cili më herët ka drejtuar edhe skuadra të tjera të niveleve më të larta, në pjesën e dytë të sezonit futbollistik 2022-2023 ka marrë drejtimin e ekipit Basania FC të kategorisë së tretë. Falë...

Futboll-Kategoria e tretë/Basania mund Çermen 3-0 dhe mban vendin e tretë me 3 pikë më pak sesa Adriatiku kryesues

KF Çerma-BasaniaFC 0-3Golat: Ergys Puka 23’, Albert Mila 27’, Franko Colaj 58’KF Çerma: Gurrica, Armando Prifti, Koçi, Arbër Prifti, Kiptiu, Baze, Mezini, Todo, Klajdi Prifti, Hajdari.(U aktivizuan: Lena)  Basania FC: Muçejani, Mani, Hila, K. Zagani, Puka, Suka, Mila, Mehja,...

Basania shkatërron Skraparin, e mund 8-2. Spikasin Abdija dhe Colaj me nga 3 dhe 2 gola. Kampionati Kombëtar i kategorisë së tretë, grupi A

Basania FC-KF Skrapari  8-2(Shënues: Abdija 30’ , 35’ , 65’, Colaj 59’ , 69’, Hasanaj 36’, Sukaj 55’, Likaj 66’/Lame 71’, Lamçe 83’)Basania FC: Muçejani, Mani, Hila, Zagani, Puka, Mehja, Hasanaj, Radohina, Abdija, Colaj, Lazri. Trajner: Haris LikaKF Skrapari:...

Basania & Arra e Madhe, barazon në transfertë me Çermen-K. Kombëtar i Kategorisë së tretë

KF Çerma- Basania &AM  1-1 (Shënues: Sula 27’(11-m)/Abdija 39’)Çerma:  S. Xhavo, A. Prifti, G. Koçi, E. Sula, E. Kiptiu, O. Baze, K. Prifti, S. Hajdari, R. Çela, M. Mezini, B. Kurti.(U aktivizuan: Mezini, R. Çela, Kurti). Trajner: Lulzim Muça.Basania&Arra...

(Video) Basania & AM e nis me fitore K. K të kategorisë së tretë. Trajneri Armando Simoni, flet për emocionet e suksesit të parë

Përmeti- Basania & AM  2-3(Shënues: Halili 14’, Koçi 28’/ Aldo Shkëmbi 35’, Florenc Ndoja 51’, Alsed Abdija 81’)Përmeti: Selmani, Naska, Shtama, Camara, Xgunga, Koçi, Halili, Kërdhicka, Todhe, Aliko, Nuosu. Trajner: Orges TodheBasania: Besmir Muçejani, Olsi Radohina, Luis Hila, Marsel...

Gjithçka gati për nisjen e Kategorisë së Tretë, ja kalendari i javës së parë në Grupin A dhe B

Kampionati i Kategorisë së Tretë për edicionin 2022-2023 do të nisë këtë javë me ndeshjet e javës së parë që do të luhen më datën 24 nëntor. Federata Shqiptare e Futbollit ka mbyllur tashmë prej disa ditësh përgatitjet për...

FSHF-Kategoria e Tretë / Hapen regjistrimet për edicionin e ri 2022-2023, ftohen klubet të marrin pjesë

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjitha klubet dhe shoqatat e interesuara për të qenë pjesë e edicionit të ri të Kategorisë së Tretë, për sezonin futbollistik 2022-2022, se kanë nisur regjistrimet.Regjistrimet për këtë sezon futbollistik janë të hapura...

Futboll Amator-Kampionatet e futbollit të FSHF-sw, në 5×5, 9×9, 11×11 dhe Futsall me organizim tw ri pwr sezonin e ri

Pas një sezoni të suksesshëm me kampionatet kombëtare të futbollit amator, Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur organizimin për një edicion të ri, që pritet të ketë shumë risi në aspektin e pjesëmarrjes dhe cilësisë që do të ofrojnë...

Futboll-Kategoria e Tretë/KF Murlani me djem të rinj mundet 0-3 nga Osumi, por është zyrtarisht i kualifikuar në Kategorinë e Dytë

Klubi i Futbollit Murlani ka luajtur sot ndeshjen e  javës së fundit të Kampionatit Kombëtar të Futbollit për Kategorinë e Tretë duke u përballur me ekipin e KF Osumi. Ndeshja e luajtur në Kompleksin Sportiv të ekipeve kombëtare Kamzë...

Futboll Kategoria e Tretë / KF Murlani mund Spartakun 5-2 dhe kalon zyrtarisht në Kategorinë e Dytë

KF Murlani(Vau Dejës)-KF Spartaku(Tiranë) 5:2(Shënuan: Vildan Kaçubela 45’, 73’, Ai Djepaxhia 51’(p), 70’, 80’/Jonuzi 65’, 70’)E premte, 6 maj 2021, ora 13.30, Kompleksi Sportiv Kamëz-TiranëKF Murlani: Fabiol Rexhepi, Senad Lekaj, Suad Premçi, Eriol Krymi, Festim Lani(Markelian Guri 35’-Jorgen Qemali...

Latest News

- Advertisement -