Thursday, July 18, 2024

Europiani 2024

Kampionët e Europës, pritje madhështore në Madrid

La Roja u prit nga familja mbretërore përpara se të festonte me turmën Spanja u kthye në shtëpi, me një “pasagjer” më shumë në avion. La Roja, kampione e re e Euro 2024, ka zbarkuar në Madrid për festën e...

Evropa i “përulet” yjeve të Spanjës, Yamal e Rodri vlerësohen me trofe

Spanja fitoi jo vetëm trofeun, por dhe çmimet më të rëndësishme. Me një gol dhe 4 assite, Lamine Yamal u shpall lojtari i ri më i mirë i “Euro2024”. Ky ishte një super Evropian për yllin e Barcelonës, një paraqitje...

Spanja në majën e Europës, iberikët shpallen kampionë, triumfojnë ndaj Anglisë

“Mbret” të Evropës, kampion në Berlin, me Spanjën që triumfon në finalen e madhe duke thyer Anglinë me rezultatin 2-1. Gola, spektakël, me Furinë e Kuqe që i bën një mbyllje perfekte këtij Evropiani, ndërsa kupa mbetet makth për...

Pas pak, ora 21:00, finalja e Euro 2024: Spanjë-Angli. Pritet spektakël në fushën e lojës. Zyrtarizohen formacionet e para

Spanja dhe Anglia do të luajnë mbrëmjen e sotme finalen e madhe të "Euro 2024". Supersfida që do të zhvillohet në stadiumin “Olympiastadion” të Berlinit do të startojë në orën 21:00. Skuadra e Spanjës ka zbritur në fushë para fillimit...

Prag finalja e Euro 2024, Spanjë-Angli. Gjykon treshe franceze me në krye François Leteksier. Njihuni edhe me formacionet e mundshme

Ora 21:00 e mbrëmjes së sotme është dëshmitare e finales së madhe të Kampionatit Europian, “Gjermani 2024”.  Një finale që do të gjykohet nga një treshe franceze me gjyqtarë kryesorFrançois Leteksier dhe ndihmës Ciril Mugnier, Mehdi Rahmuni, ndërkohë që...

Euro 2024-Federata e Futbollit Angleze lan me ar “Tre luanët”, bonusi për fitoren është 10 mln stërlina

Anglia është e motivuar edhe nga Federata e Futbollit për të fituar Euro 2024 pasi “në lojë” janë 10 milionë stërlina. Është kjo shifra e caktuar nga Federata e Futbollit për lojtarët e Anglisë në rast triumfi në finalen...

Spanjë-Angli, sonte ora 21:00, finalja e Euro 2024 tone. Babai i Lamine Jamal: Anglia nuk është problem për tim bir!

Lamine Jamal do të ketë një impakt të madh në finalen e madhe të Berlinit. Këtë opinion ka dhënë babai i yllit të Barcelonës në vendlindjen e lojtarit, Rokafonda. “Mendoj se Lamine Jamal do të ketë një impakt të fortë...

Prag Finalja e Euro 2024/Spanjë-Angli, gati dy miliardë euro në fushë

Yamal dhe Bellingham, dy thesarët. I pari vlen 300 milionë, i dyti 250. Një miliard e 715 milionë. Është vlera Spanjë-Angli, nëse shikojmë letrat e 22 titullarëve të mundshëm të finales së Euro 2024 mbrëmjen e sotme(e diel) në Berlin:...

Euro 2024-Sonte, finalja e madhe, Spanjë-Angli

Euro 2024 vjen drejt fundit dhe mbrëmjen e sotme futbolli europian arrin kulmin e tij. Finalja e madhe e Euro 2024 do të luhet në Olympiastadion të Berlinit duke filluar nga ora 21:00. Spanja dhe Anglia janë dy ekipet më...

Euro 2024-Yamal: Nuk dua dhuratë për ditëlindje, dua të fitoj Europianin!

Lamine Yamal mbush 17 vjeç dhe tashmë e pret një takim me historinë. Të dielën në mbrëmje, ylli shumë i ri i Barcelonës do të ketë shansin të ngrejë në qiell trofeun e Euro 2024 në finalen e Berlinit...

Latest News

- Advertisement -spot_img