Thursday, July 18, 2024

Boterori 2022

Euro 2024-Në Francë pyesin se çfarë ka ndodhur me Mbappe

Francezët arritën në çerekfinale vetëm falë dy autogolave ​​dhe një penalltie të shënuar nga sulmuesi i ri i Realit Fillimi zhgënjyes i Francës në Kampionatin Evropian po ndez polemika të shumta në vend. Francezët arritën në çerekfinale vetëm falë dy...

Euro 2024-Njihuni me ndeshjet çerekfinale, nis me supersfiden, Spanjë-Gjermani

Plotësohet tabloja e sfidave të raundit çerekfinal të turneut Pasi është mbyllur raundi i parë me eliminimit direkt, është koha për të hyrë në fazën e nxehtë të Euro2024. Ndeshjet çerekfinale do të nisin të premten me ndeshje mjaft sugjestive...

Europiani “Gjermani 2024”-Sot, dita e shtatë, luhen tre takime: Slloveni-Serbi, Danimarkë-Angli, Spanjë-Itali

Ditën e sotme do të luhen 3 takime mjaftë të rëndësishme në Euro 2024. Kështu gjithçka do të startojë me duelin mes Sllovenisë dhe Serbisë,ekipe këto që ndodhen në grupin C.  Sllovenia do të tentojë fitoren për të mbajtur...

Xherdan Shaqiri, rekord me golin ndaj Skocisë

Shaqiri, 32 vjeç, qëndron i vetëm si lojtari që ka shënuar në tre Kampionatet e fundit Evropiane dhe Kupat e Botës Kampionati Evropian 2024 mund të jetë vetëm në raundin e dytë të ndeshjeve, por tashmë ka prodhuar disa momente...

Spanja, De la Fuente: Me Italinë, si një finale

Trajneri i spanjollëve, mesazh për të besuarit e Spallettit: Duam t'i fitojmë të gjitha Luis de la Fuente, trajneri i Spanjës, që do të përballet me Italinë në ditën e dytë të Euro 2024, nuk fshihet dhe i dërgon një...

Asllani për duelin me Modriç: Emocionues

“Shqipëria e vërtetë është kjo, pak e çmendur. Jemi të lumtur dhe duam të falënderojmë tifozët” Mesfushori kuqezi, Kristjan Asllani ka folur pas ndeshjes kundër Kroacisë, e cila përfundoi në barazim 2-2. Ndeshje shumë e çuditshme, cila është Shqipëria e vërtetë? “Shqipëria...

EuroShaqiri nuk mjafton për Zvicrën, Skocia ndalet nga shtylla

Autogol i Schar dhe Eurogol i ish-lojtarit të Bayern-it në ndeshjen e Këlnit lë të hapur çështjene kualifikimit Skocia dhe Zvicra nuk shkuan përtej barazimit në ditën e dytë të Grupit A të Euro 2024, ndeshja në Këln përfundoi 1-1....

Euro “Gjermani 2024”-Nagelsmann: Hungaria një ekip i pakëndshëm, të lumtur që fituam

“Jemi në mes të një procesi maturimi, në tetor nuk do ta kishim fituar 2-0 këtë ndeshje”Fitorja e dytë radhazi dhe kalimi i raundit në EURO 2024 nga Gjermania, e cila sot në Shtutgart fitoi 2-0 ndaj Hungarisë falë...

Euro “Gjermani 2024”-Gjermania mund Hungarinë 2-0 dhe është e kualifikuara e pare në grupin A

Gjermani-Hungari 2-0(Musiala 22',Gyndogan 67') Gjermani:Nojer,Kimish,Rudiger,Tah,Mitelstad,Andrish,Kros,Musiala,Gyndogan,Virc,Haverc Trajner:Julian Nagelsman Hungari:Gulashi,Dardai,Orban,Fiola,Bolla,Nagi,Shafer,Kerkez,Sobozlai,Sallai,Varga Trajner: Marko Rosi Arbitër:Dani Makelie(Hollandë) Skuadra e Nagelsman kalon grupin falë fitores 2-0 kundër Hungarisë Gjermania siguron kualifikimin në fazën me eliminim në Euro 2024 pas fitores së dytë në Grupin A. Skuadra e Julian Nagelsman...

Miqësorja e dytë në Maltë, Shqipëria mundet nga homologët vendas, 2-1

Maltë U19-Shqipëri U19  2-1 Formacioni i Shqipërisë U19: Elliot Krasniqi (GK), Arlind Kurti, Elton Fikaj, Ervin Bashi, Ardit Nuredini, Orgito Ruci, Erald Krasniqi, Gent Elezaj, Adijat Seferi, Lorent Talla, Samuele Kasa.Trajner: Armando Cungu Kombëtarja e Shqipërisë U-19 gjendet prej sa ditësh...

Latest News

- Advertisement -spot_img