Kupa e Shqipërisë

Qarri: “Të luash me Vllazninë është një privilegj. Momenti më i vështirë ishte pas golit, më i bukur ishte pritja e dyfishtë”

Partizani e Vllaznia përfundoi me fitoren e të kuqve 1-0 por Vllaznia shkon drejt gjysmëfinaleve pas sukesit 3-1 në ndeshjen e parë. Pas ndeshjes, foli heroi i shkodranëve, portieri Kristi Qarri:"Është një përgjegjësi shumë e madhe pasi të luash...

Xhaferi: “Kemi gabuar rrugës shumë, gjysmëfinalja me Tiranën do të ishte shumë e bukur”

Pas kualifikimit të Vllaznisë drejt gjysmëfinaleve pas sukesit 3-1 në ndeshjen e parë ,për Oversport foli presidenti i Vllaznise, Alban Xhaferri:"Partizani do t’i luante të gjitha por ne menaxhuam lojën edhe pse gabuam në pjesën e parë. Më pas...

Colella: “U penalizuam nga ndeshja e parë, duhet të punojmë më shumë për të rritur nivelin”

Partizani e provoi me të gjitha mënyrat që ta eliminonte Vllazninë, por nuk ia arriti pasi fitorja 1-0 nuk mjaftoi. Pas ndeshjes trajneri Colella u shpreh:"Keqardhje? Bëmë një lojë të mirë, më vjen keq kam marrë përgjigje pozitive nga...

Vllaznia humb çerekfinalen e dytë 1-0, por kualifikohet në gjysmëfinale. Portjeri Kristi Qarri, vendimtar në ruajtjen e portës kuqeblu

Partizani-Vllaznia 1-0(Shënues: Mensah 25’) 1 me 0 në favor të Partizanit është mbyllur çerekfinalja e dytë e Kupës së Shqipërisë. Fitore kjo që nuk i mjaftoi vendasve për të kaluar turin, sepse fitorja e ndeshjes së parë nga Vllaznia me...

Partizani-Vllaznia, gati për start. Trajnerët, Kolela dhe Josa, zbardhin formacionet

Partizani dhe Vllaznia, janë gati për nisjen e betejes së dytë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Ndërkohë, e para e luajtur dy javë më herët në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës me fitoren e kuqebluve, 3-1, në të dytën...

Egnatia në gjysëmfinalen e Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit mundin në transfertë Laçin 0-3

Laçi-Egnatia  0-3Laçi:Selmani,Velkovski,Turkaj,Ziko,Manellari,Ujka,Babatunde,Spahiu,Shkurtaj,Guindo Tranjer:Gentian Mezani Egnatia:Sherri,Fangaj,Atanda,Malota,Memolla,Agbekpornu,Fernando,Paulauskas,Xhekson,Kasa,Duamen Tranjer:Edlir TetovaGjyqtar:Eldorjan Hamiti, Ridiger Çokaj(Lezhe), Denis Rexha(Tirane), Indrit Myrtja(Shkoder)VAR: Adrian Beqiraj(Tirane) AVAR: Jetmir Podgorica(Shkoder).Egnatia ka arritur te kualifikohet ne gjysmefinale te Kupes se Shqiperis teksa ka fituar me rezultatin e paster 3-0. Skuadra e...

Kreshnik Barjamaj i kolegjumit të Tiranës, gjykon sot ndeshjen, Partizani-Vllaznia

Gjykimi i sfidës, Partizani-Vllaznia, takimi i dytë çerekfinal i Kupës së Shqipërisë, do të gjykohet nga një treshe tiranase, ku arbitër kryesor do të jetë  Kreshnik Barjamaj i kolegjumit të Tiranës. Edhe kolegët e tij anësorë, do të jenë...

Kupa e Shqipërisë-Sot dy sfidat e fundit çerekfinale: Laçi-Egnatia dhe Partizani-Vllaznia

Pas kualifikimit ne gjysmefinale te Tiranes dhe Teutes, sot eshte dita kur do te mesohen edhe dy skuadrat e fundit qe do te sigurojn bileten per ne fazen tjeter te Kupes se Shqiperise.Dy takime mjaft interesante do te zhvillohen...

EKSKLUZIVE/ “Partizani, më i madh se Vllaznia”, Da Silva: Do të bëjmë të pamundurën për të shkuar në gjysmëfinale.

I ardhur në verë nga Vllaznia, Viktor da Silva është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Partizanit në këtë sezon. Braziliani duket se ka gjetur veten shpejt te të kuqtë dhe ka arritur herë pas here të shpëtojë...

Barazoi 2-2 me Kastriotin, por u kualifikua në gjysëmfinale. Trajneri Shehi, analizon Tiranën e tij

Barazim 2 me 2 në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Kastriotit nuk e ka penguar Tiranën që falë fitores 4-1 në ndeshjen e parë të kalojë pa problem turin  duke shkuar në gjysëmfinaliste. Në analizën e bërë pas ndeshjes...

Latest News

- Advertisement -