Friday, April 19, 2024

Barazimi në miqësoren me Dinamon, specialisti i futbollit Fatmir Lugji, analizon kuqeblutë

Lexo

Vllaznia – Dinamo  1-1  ” lojë e barabartë, lojtar të barabartë, rezultat i barabartë,  psikologji loje i barabartë, mentalitet loje i barabartë, tranjer sinjamez  në formë e përmbajtje.

Por, e pa barabarta në këtë ndeshje është se Vllaznia ka objektiv të jetë fituese e kampionatit, ndersa Dinamo ka nje synim të përballoj luftën në kategorinë e parë dhe superliga një utopi.

Dhe, kjo më bën të jem në dilemë për Vllaznine “kampione” dhe të shtroj  pyetjen. “Pogradeci është pakete turistike apo pakete stërvitore. Në Pogradec, ekipi është në “kavalishence” apo “zbor futbollistik”?

Mbeten edhe 10 ditë  të startoj kampionati kombëtar dhe sërish lind pyetja: A ështe e kompletuar Vllaznia për të startuar si kampione, drejtuesit administrativ dhe teknik të Vllaznisë deklarojme se jemi “OK” dhe ne duhet të besojmë në llogjiken e zyrtarëve të klubit Vllaznia.

Ne shpresojmë në një Vllazni kampione, por që të jesh kampion duhet një përgatitje fizike absulute, një teknike e taktike të përsosur dhe inteligjente, duhet që në ekip të ketë lojtar lider si gola shënues, trajner fantazist, ….edhe disa gjera qe Vllaznia duhet ti korigjoje ….

Fatmir Lugji-Ish futbollist

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img