Barazimi në miqësoren me Dinamon, specialisti i futbollit Fatmir Lugji, analizon kuqeblutë

Lexo

(Video) Boks-Vllaznia përgatitet për Kampionatin Kombëtar. Trajneri Gjoni: Këtë radhë ka shumë rivalitet, por fitojmë përsëri

Fundjavën e ardhshme, nga data 7 deri më 9 tetor 2022, në pallatin e sportit “Flamurtari” të Vlorës, zhvillohen...

Abissnet Superiore, mbyllet sot me derbin, Partizani-Tirana. Ora 19:00, në “Air Albania”

Java e gjashtë e Abissnet Superiore mbyllet sot me kryendeshjen Partizani-Tirana, derbi i shumëpritur i kryeqytetit, i cili për...

Futboll-Edhe dy ndeshje të tjera sot për Kategorinë e Parë, Tomorri-Dinano dhe Burreli-Oriku

Pesë ndeshje janë luajtur ditën e djeshme për llogari të javës së katërt të Kampionatit Kombëtar të futbollit për...

Vllaznia – Dinamo  1-1  ” lojë e barabartë, lojtar të barabartë, rezultat i barabartë,  psikologji loje i barabartë, mentalitet loje i barabartë, tranjer sinjamez  në formë e përmbajtje.

Por, e pa barabarta në këtë ndeshje është se Vllaznia ka objektiv të jetë fituese e kampionatit, ndersa Dinamo ka nje synim të përballoj luftën në kategorinë e parë dhe superliga një utopi.

Dhe, kjo më bën të jem në dilemë për Vllaznine “kampione” dhe të shtroj  pyetjen. “Pogradeci është pakete turistike apo pakete stërvitore. Në Pogradec, ekipi është në “kavalishence” apo “zbor futbollistik”?

Mbeten edhe 10 ditë  të startoj kampionati kombëtar dhe sërish lind pyetja: A ështe e kompletuar Vllaznia për të startuar si kampione, drejtuesit administrativ dhe teknik të Vllaznisë deklarojme se jemi “OK” dhe ne duhet të besojmë në llogjiken e zyrtarëve të klubit Vllaznia.

Ne shpresojmë në një Vllazni kampione, por që të jesh kampion duhet një përgatitje fizike absulute, një teknike e taktike të përsosur dhe inteligjente, duhet që në ekip të ketë lojtar lider si gola shënues, trajner fantazist, ….edhe disa gjera qe Vllaznia duhet ti korigjoje ….

Fatmir Lugji-Ish futbollist

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -