Bind Rumania, e nis me fitore Europian duke mundur Ukrainën 3-0

Rumani-Ukrainë 3-0(Stanciu 29’, R.Marin 53’, Dragus 57’)

Rumani:Nita,Ratiu,Dragusin,Burca,Bancu,M.Marin,Man,R.Marin,Stanciu,Koman,Dragus Trajner:Eduard Jordanesku (U aktivizuan:Rus,Hagi,Mikaila,Pushkash,Racotivan)

Ukrainë:Lunin,Konoplia,Zabarnji,Matvienko,Zinçenko,Stepanenko,Shaparenko,Tsigankov,Sudakov,Mudrik,Dovbyk Trajner:Serhij Rebrov (U aktivizuan:Timçik,Brazko,Jaremçuk,Jarmolenko,Malinovski)

Gjyqtarë:Glen Nyberg,Mahbod Beixh,Andreas Soderkvist(Suedi),Espen Eskas(Norvegji) Var:Rob Diepernik(Hollandë) Avar:Pol Van Boekel(Hollandë) Delegat:Artur Gaidel(Lituani) Vëzhgues:Fernandes Borbalan(Spanjë)

Rumania arriti një fitore bindëse duke mposhtur Ukrainën me rezultatin e pastër 3-0. Gola në të dy pjesët me yllin Stanciu që zhbllokoi rezultatin në minutën e 29. Brenda 4 minutave 53 dhe 57,Marin dhe sulmuesi Dragus shënuan 2 herë të tjera për të mbyllur llogaritë.

3 pikë të arta për rumunët që ndeshjen e rradhës e kanë me Belgjikën favorite,ndërsa Ukraina merr një goditje që redukton shanset për kalimin e grupit.