Monday, July 22, 2024

Sport i huaj

Arbitri durrsak Florjan Lata do të gjykojë në Conference League, Sumqay-Fehervar

Kryesori shqiptar Florjan Lata ka bindur UEFA-n në ndeshjen Flroiana–Tre Penne, e cila përfundoi në shifrat 3-1 n. Vendimet e arbitrit në këtë takim kanë bindur drejtuesit e UEFA-s, të cilët e kanë konfirmuar prezencën e tij edhe në turin...

Miqësorja, Napoli-Egnatia, italianët nxjerrin në shitje biletat

Të gjithë tifozët shqiptarë, të cilët do të dëshirojnë të ndjekin ndeshjen mes Napolit dhe Egnatias do të duhen që të pajisen me biletë për të hyrë në stadiumin “Teofilo Patini” të Kastel di Sangros. Miqësorja, e cila do të...

Egnatia, miqësore me Napolin. Të dielën, ora 20:00 në kampin stërvitor “Castiel di Sangro”

Është skuadra italiane që ka konfirmuar sfidën me kampionët e Shqipërisë Ndryshim programi për Napolin për ndeshjen miqësore të planifikuar për të dielën e 28 korrikut, në orën 20:00, në kampin stërvitor Castel di Sangro. Kundërshtari i skuadrës së Antonio...

Dorëheqja e Gareth Southgate, trajneri i ardhshëm i Anglisë duhet të fitojë një turne të madh

Tri ditë pasi ish-trajneri Gareth Southgate dha dorëheqjen, FA bëri të ditur se ka identifikuar disa kandidatë Federata Angleze e Futbollit ka publikuar një shpallje për një vend të lirë pune për trajnerin e ardhshëm të Anglisë, ku aplikantëve u...

U eleminua nga Champions League, Egnatia bëhet gati për “vikingët” e Reykjavik në Conference League

Kampionët e Shqipërisë nuk kanë kohë të mendojnë për eliminimin nga turi i parë i Champions League pasi fokusi është në turin e dytë të Conference League. Aty rrogozhinasit do të përballen me kampionët e Islandës, Vikingur Reykjavik. Një ndeshje mes...

Vllaznia-Valur, sonte, ora 20:30. KF Vllaznia, kujtesë tifozëve për të mbështetur kuqeblutë dhe korrektëse në shkallët e stadiumit “Loro Boriçi”!

NJOFTIM I RËNDËSISHËM Të nderuar sportdashës! Sonte në ora 20:30 në stadiumin “Loro Boriçi” do të luhet ndeshja e kthimit e turit të parë të “UEFA Europa Conference League” në mes ekipit tonë- Vllaznisë dhe atij islandez- Valur. Kjo ndeshje është vlerësuar...

(Video) Gretarson: Jemi Ok në Shkodër, nuk kontrollojmë çfar shkruajnë njerëzit! Valur hedh poshtë tymnajen mediatike islandeze për ndeshjen e parë në Rejkjavik. Të...

Ajo çfar pohoi trajneri i Valur Arnar Gretarson në konferencën e shtypit të pragndeshjes Vllaznia-Valur, organizuar në mjediset komode të stadiumit “Loro Boriçi” të Shkodrës, hedh poshtë gjithçka është komentuar në mediat islandeze në lidhje me atë tymnajë të...

Merkato-Egnatia/ Mesfushori turk Melih Ibrahimoglu largohet nga rrogozhinasit

Ndeshja përballë Borac Banja Luka në “Elbasan Arena” ka qenë e fundit për Melih Ibrahimoglu si një lojtar i Egnatias. Mesfushori turk, u përshëndet me shokët pas takimit, pasi sot do të niset drejt vendlindjes ku i është bashkuar Konyaspor...

Vllaznia-Valur, kompanitë e basteve kuotojnë islandezët si favorit për fitore

Në orën 20:30, Vllaznia do të përballet kundër islandezëve të Valur. Shkodranët barazuan 2-2 në ndeshjen e parë, ndërsa në “Loro Boriçi” kërkojnë të arrijnë të fitorje,diçka që është mëse e realizueshme. Megjithatë, për këtë të fundit në letër dhe...

Kupat e Europës-Sot 3 skuadrat shqiptare, Partizani, Tirana dhe Vllaznia luajnë ndeshjet e kthimit. Objektiv, kalimi i turit të parë në UEFA Conferencë League

Pas eliminit të Egnatias nga turi i parë i Champions League, tre ekipe të tjera të Superiores janë akoma në garë në Kupat e Europës. Partizani,Tirana dhe Vllaznia janë skuadrat që do të kërkojnë kualifikimin për më tej. “Demat” do...

Latest News

- Advertisement -spot_img