Sport i huaj

Broja, titullar te Chelse. Tekniku Potter, preferon shqiptarin, me të cilin ka plane afatgjata

Ardhja e trajnerit të ri Graham Potter në drejtimin e Chelseat, ka shënuar një klimë krejt tjetër për Armando Brojën. Realisht, falë vlerave që disponon shqiptari, vemendja ka qënë edhe nga stafi tjetër, por trajneri i ri ka ide,...

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino vizitë në Kosovë. Nga stadiumi “Fadil Vokrri” tek takimet me Presidenten Osmani dhe Kryeministrin Kurti

Ditën e djeshme ishte në Shqipëri duke marrë pjesë në inaugurimin e “Shtëpisë së Futbollit”, ndërkohë që dita e sotme e ka gjetur Presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino në Kosovë.Pas pritjes në aeroport nga presidenti i Federatës Futbollit Kosovë,...

Armando Broja: Dua ta çoj Shqipërinë në një Kupë Bote! Talenti shqiptar në një intervistë speciale për “The Players Tribune”

“Kështu, babai im ma thotë këtë gjë gjatë gjithë kohës. Dhe nëse do ta njihnit babanë tim, do ta dinit që ai e ka përgjysmë me shaka. Ndoshta edhe vetëm një çerek.Ai thotë: “Armando, nuk të lejohet të ndalosh...

Vllaznia e futbollit femra, në pritje të shortit për grupet e Ligës së kampioneve. Të hënën e 3 tetorit, ora 13:00 mësohen kundërshtarët

Vllaznia e futbollit të femrave nuk ka kohë për pushim. Festa e fitores të së mërkurës ndaj kampiones së Ukrainës, Vorskla Krarkiv si dhe kualifikimi në fazën e grupeve të Ligës së Kampione të Europës ka vijuar edhe të...

Të gjitha rrugët të çojnë në “Loro Boriçi! Sot ora 16:00 Vllaznia-Vorskla Kharkiv(Ukrainë). Një Shkodër e tërë për të mbështetur vajzat futbolliste drejt kualifikimit...

Vllaznia në futboll për femra është gati të shkruajë historinë! Sot, duke filluar nga ora 16: 00 skuadra kuqeblu e drejtuar nga trajneri Nikolin Leka përballet në stadiumin “Loro Boriçi” me kampionen e Ukrainës, Vorskla Kharkiv.Ndeshja e parë e...

Latest News

- Advertisement -