Saturday, May 18, 2024

Drejtori Ekzekutiv i Rrjetit Europian për Zhvillimin e Futbollit (EFDN), Z. Hubert Rovers, vizitë në Shkodër. Takime në Bashki dhe KF Vllaznia. Marrëveshje bashkëpunimi për mbështetjen e futbollit shkodran

Lexo

Me ftesë të Klubit të Futbollit Vllaznia ditën e sotme mbërriti në Shkodër Drejtori Ekzekutiv i Rrjetit Europian për Zhvillimin e Futbollit (EFDN), Z. Hubert Rovers.

z.Rover takimin e parë e zhvilloi në Bashkinë Shkodër ku u prit nga përgjegjësi për sportet z. Alban Neziri dhe zj. Rudina Kruja përgjegjëse për edukimin.

Gjatë këtij takimi z. Rover shprehu domosdoshmërinë e mbështetjes për KF Vllaznia e cila do të ketë edhe mbështetjen e rrjetit që ai drejton duke promovuar projekte sociale dhe përfshirjen e grupeve të disavatazhuara në sport.

Pas takimit në Bashki z.Rover u prit nga presidenti i KF Vllaznia z. Alban Xhaferi dhe sekretari i përgjithshëm, z.Blendi Dibra.

Gjatë takimit z.Rovers vizitoi ambjentet e stadiumit Loro Boriçi si dhe fushës stërvitore “Reshit Rusi”. Me këtë rast z.Rover ftoi KF Vllaznia të bëhet anëtare e rrjetit ndërkombëtar si një mundësi reale për zhvillimin e projekteve të përbashkëta. Z.Xhaferi e priti me shumë kënaqësi ftesën duke u shprehur i hapur në lidhje me klubin që drejton për të krijuar sa më tepër lidhje dhe integruar sa më mirë në familjen ndërkombëtare të futbollit.

Në përfundim palët ranë dakort për të bashkëpunuar në organizimin e një konference ndërkombëtare për zhvillimin e futbollit në Shkodër me datën 16 Shkurt 2024, me rastin e 105 vjetorit të krijimit të Klubit të Futbollit Vllaznia.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img