Sunday, February 25, 2024

Supersfida e Ballshit, Bylis-Vllaznia. Trajnerët Shensoj dhe Sedloski zyrtarizojnë formacionet e para

Lexo

Vetëm pak minuta na ndajnë nga nisja e pesë ndeshjeve të javës së 36-të që është edhe e fundit e kategorisë Abissnet Superiore. Krahas ndeshjeve të tjera, një vemendje kryesore ka marrë ballafaqimi në mes Bylisit dhe Vllaznisë, ndeshje kjo që do të luhet në stadiumin “Adush Muça” nga ora 16:00.

Në këto momente të dyja skuadrat janë duke zhvilluar  nxemjen e zakonshme përpara fillimit të ndeshjes, ndërkohë që dy trajnerët kundërshtarë, Naxhi Shenso i Bylisit dhe Goce Sedloski i Vllaznisë kanë dorëzuar protokollet zyrtare me emrat e lojtarëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Bylis:Teqa,Trumci,Damçevski,Adili,Zguro,Maçolli,Lajthia,Eskuerdinja,Loran,Qardaku,Kaçorri Tranjer:Naxhi Shensoj

Vllaznia:Zogoviç,Kruja,Shehi,Juriç,Hakaj,H.Marku,Boshnjaku,Jonuzi,Latifi,Balaj,A.Hoxhaj Tranjer:Goce Sedloski

Gjyqtarë

Arbiter kryesor:Enea Jorgji(Elbasan)

Asistent 1:Ridiger Çokaj(Lezhe)

Asistent 2:Rejdi Avdo(Tirane)

Arbiter i 4:Silvio Dyrmishi(Elbasan)

Var:Florjan Lata(Durres)

Avar:Nertil Bregasi(Tirane)

Delegat:Petrit Brahja(Tirane)

Vezhgues:Sokol Çekaj(Laç)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img