Formula 1-Pista e Belgjikës konfirmohet edhe për vitin 2023

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Formula 1 shpëton Çmimin e Madh të Belgjikës, i cili do të përfshihet në kalendarin e vitit 2023. Përpara ndalimit në Spa-Francorchamps, cirkuiti historik ishte në fakt në qendër të një debati për anulimin e tij, i cili megjithatë nuk mbërriti. Prandaj, pista belge do të jetë skena e garave të tjera spektakolare të paktën deri në sezonin e ardhshëm.

Kjo është deklarata zyrtare e publikuar në faqen zyrtare: “Formula 1 mund të konfirmojë se Çmimi i Madh i Belgjikës do të jetë në kalendarin e vitit 2023 pas një marrëveshjeje për të zgjatur partneritetin tonë së bashku”.

Arritjen e kësaj marrëveshjeje në mikrofonat e “Sky Sports” e komentoi presidenti i Formula 1, Stefano Domenicali, i cili tha: “Duhet të përgëzojmë për punën e bërë nga organizatorët. Ata bënë një investim të konsiderueshëm dhe e shihni numrin e njerëzve që vijnë këtu… Një turmë e pabesueshme, është fantastike”.

“E shkëlqyeshme, mendoj, për sportin tonë. Gjithmonë kemi thënë se GP belge është një garë që është pjesë e traditës sonë dhe ka një hapësirë ​​shumë të rëndësishme në kalendarin tonë dhe ky është një aspekt që ne kemi dashur ta nënvizojmë në këtë mënyrë”.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -