Saturday, December 9, 2023

Futboll-Moshat/Akademia e Futbollit FC Djelmnia Shkodrane pjesëmarrëse në Turneun Ndërkombëtar “Balkan Promises Ohrid Maqedoni”

Lexo

Pasi ka mbyllur një sezon të suksesshëm me ekipet e moshave U-17 dhe U-19, të cilët u shpallën kampionë të Grupit A për kategorinë e parë, Akademia e Futbollit FC Djelmnia Shkodrane kërkon të marrë një tjetër sukses. Këtë radhë, bëhet fjalë për moshat më të ulta, dhe konkretisht për 11-të dhe 13-vjeçarët, të cilët do të jenë pjesë e një Turneu Ndërkombëtar shumë të rëndësishëm që zhvillohet në Maqedoninë e Veriut.

Nga sa bëhet e ditur, turneu në fjalë quhet ““Balkan Promises Ohrid Maqedoni” ku grupmosha e 11 vjeçarëve përvëhet me futbollistë të datëlindjes 2010-2011, si dhe ajo e U-13-të me datëlindjet 2008-2009

Pjesëmarrjen në këtë ndërkombëtar, drejtuesit e Akademsië Futbollit FC Djelmnia Shkodrane e kanë paralajmëruar edhe përmes postimit në rrjetet sociale, shoqëruar edhe me një polifoto me emrat e mundshëm të formacionit që pritet të luajnë nga minuta e parë. 

#FC_DJELMNIA_SHKODRANE_2017

Jemi gati për turneun BALKAN PROMISES OHRID MAQEDONI

  • Akademia jonë kësezon merr pjesë me dy grupmosha U132008-2009)

U11(2010-2011)

Nisja neser me dt 23/06/2021

tek TURIZMI Ora 05:30

Suksese

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img