Thursday, February 29, 2024

Granit Xhaka: “E ardhmja ime mësohet javën e ardhshme, u jam mirënjohës tifozëve të Arsenalit”

Lexo

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka thotë se e ardhmja e tij do të vendoset përpara ndeshjes së fundit të sezonit. Topçinjtë janë në bisedime të avancuara me Bayer Leverkusen për një lëvizje prej 15 milionë eurosh që do t’i jepte fund shtatë viteve të lojtarit shqiptar në klub.

“Do ti dini të rejat më të fundit për mua javën e ardhshme, me siguri. Mendoj se tifozët e meritojnë dhe unë po ashtu që ta dimë. Kemi edhe një javë në Premier League, dua ta shijoj. Nëse kthej kokën tre vite pas, sot jam shumë i lumtur që qëndrove te ky klub”, deklaroi Xhaka për Standard Sport, kur u pyet nëse ai mund të sqaronte situatën rreth të ardhmes së tij.

“Çfarë do të ndodhë me të ardhmen time, do të jem mirënjohës për fansat se si më trajtojnë pas kësaj, nuk e prisja të jem i sinqertë. Unë jam mirënjohës për këtë dhe dua t’u kthej atyre në ndeshjen time të fundit të dielën”.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img