Hallaçi, e pranon: Humbja në Durrës, gabim i madh për Kukësin, por, lufta e mbijeteses vazhdon

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Kukësi ka bërë një hap shumë të gabuar me humbjen e pësuar sot në stadiumin “Niko Dovana” përballë Teutës. Humbje, që ia vështirëson seriozisht pozitat e renditjes, duke qënë me dy skuadrat e fundit të renditjes. Megjithëatë, trajneri i verilindorëve, rraman Hallaçi nuk dorëzohet, as si individë dhe as si skuadër, duke pasur besim në kthesen e shumë pritur gjatë javëve të ardhshme të kampionatit.

“Skuadra prodhoi futboll të mirë, më vjen keq për golin duhet të kishim shfrytëzuar rastet. U afruam nga krahët, mendoj që skuadra qëndroi në ekuilibër. Barbosa luajti mirë. Donte të shënonte gol sepse ka qenë i ngarkuar, mu bë qejfi që e mori ai për ta gjuajtur, por është rënduar gjatë ndeshjes dhe është normale për një futbollist. Kemi bërë një hap mbrapa, duhet të ecnim përpara dhe vështirësia është edhe më e madhe, nuk jemi dorëzuar, sot kemi bërë një gabim të madh, është e pafalshme që dolëm pa pikë. Shpresoj të rikthehemi tek fitorja, tani është një punë e madhe për mua dhe stafin, duhet të dalim nga kjo situatë, duhet të ulim kokën dhe të punojmë. Nuk dua të flas për arbitrat, unë u tensionova një moment nga ndeshja dhe kërkoj falje sepse unë nuk jam i tillë por këto i ka loja. Barbosa është shtatlartë, na ka ndihmuar ka krijuar hapësira, nuk do tja tërheq veshin atij pse humbi penalltinë,sepse shumë futbollistë të mëdhenj e kanë bërë. Ai është profesionist dhe shumë i rëndësishëm për ne. Loja funksionoi por s’morëm pikët, kam besim që do rikthehem tek fitorja ndeshjet e ardhshme”, tha ndër të tjera, trajneri kuksian, Rraman Hallaçi.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -