Thursday, March 28, 2024

Kategoria e Parë/ Ndeshjet “Play-Off” dhe “Play-Out” dhe gjyqtarët e sfidave

Kategoria e Parë ka hyrë në fazën e ndeshjeve “play off” dhe “play out” dhe ditën e sotme do të luhen 3 sfida mjaft të rëndësishme.

Flamurtari pret në shtëpi Apoloninë, Tomori dhe Korabi luajnë në Berat, teksa luftojnë për ngjitjen në elitën e futbollit shqiptarë për sezonin  e ardhshëm. Ndërkohë në “Elbasan Arena” vihen përballë njëra tjetrës Lushnja dhe Valbona. Të 3 këto takime do të startojnë në orën 16:00, ndërsa janë mësuar edhe gjyqtarët që do të vendosin drejtësi.

Për sa i përket “play out”, në rast barazimi do të zhvillohet koha shtesë 2 herë nga 15 minuta. Nëse edhe pas kohës shtesë kemi sërish barazim, do të goditen nga 5 penallti. Skuadra që fiton do të jetë pjesë e Kategorisë së Parë edhe në sezonin 2023-2024, ndërsa ajo që humbet, do të luajë në Kategorinë e Dytë edicionin e ardhshëm.

Flamurtari-Apolonia “Play-Off” (në Vlorë) 16:00

Arbiter kryesor: Eldorjan Hamiti(Lezhe)

Asistent 1: Elvis Gjoka(Lezhe)

Asistent 2: Eluar Muça(Lezhe)

Arbiter i 4: Xhulian Bacaj(Laç)

Tomori-Korabi “Play-Off” (në Berat) 16:00

Arbiter kryesor: Indrit Myrtja(Shkoder)

Asistent 1: Jetmir Podgorica(Shkoder)